Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen érzés mikor a szél...

Milyen érzés mikor a szél hozzá ér a bőrödhöz?

Figyelt kérdés

Azt hiszem depressziós vagyok. Most épp a megszokás fázisa van, a belenyugszom a dologba szint. Látszólag minden rendben van az életemben, de koránt sincs így.


Korábban is fontosak voltak számomra apróságok, dolgok melyek mellett a nagy többség - a jóléte révén - elmegy. Most azonban méginkább átértékelődtek ezen mozdulatok, hangok, helyek, érintések, emlékek. Sokat sírok a semmin és a mindenen. Kezd már unalmas lenni, pedig lehet hogy pont kikéne ezt élveznem, hogy mostmár tudok sírni. Régen nem ment.


Van társam. De nincs velem. Illetve nagyon ritkán van ténylegesen mellettem. Olyan emberrel szeretnék levelezni itt, akár hosszú távon akivel kölcsönösen megoszthatjuk egymással a sérelmeinket, a korábban átélt traumáinkat és a számunkra még létező csodákról szerzett tapasztalásainkat. Minden nehézséget és vidám pillanatot kötöttségek nélkül. Mert egy ideje már csak a papírnak beszélek.

Ha úgy érzed e rövid szösszenet után, hogy esetleg jól kitudnánk jönni egymással akkor dobj egy privátot vagy kommentelj a kiírás alá.

Lényegtelen hány éves vagy és milyen nemű. A beszélgetéseket nem ilyesmire kívánom kihegyezni.



2023. máj. 16. 14:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Én szívesen leveleznék veled, de csak itt, névtelenül, közhírré téve. Olyan régen regisztráltam erre az oldalra már, hogy akkor még teljesen más volt minden, és ha jól emlékszem, nem adta ki a magánüzenetet küldő felhasználónevét a rendszer, nem úgy, mint az újítás óta.


Érdekes a kérdésed és elgondolkodtató. Agórafóbiás vagy, aki nem bír kimozdulni otthonról, hogy ezt kérdezed? Erkélyed vagy teraszod sincs? Néha nekem is nehéz kimoccannom, pl. ma is, nem értem, miért, mi tart itthon vagy mi nem enged ki. Pedig mintha csak elindulnom, kilépnem lenne nehéz, amikor kint vagyok, akkor meg már olyan jó minden, olyan szabadnak érzem magam, hatalmat érzek, hogy enyém az egész világ és oda mehetek, ahova csak akarok! :) Számomra ez mindig rengeteg erőt ad, emlékszem, kis korom óta.


Most erkélyes lakásban lakom, az erkélyre kimenni is jó érzés, a szelet meg a napsütést ott is lehet érezni, de ez közel sem ugyanaz, mint az egész világot a nyakamba véve elindulni, akár csak ha a boltba is mennék. Én mindig köszönök a városnak, ahogy kilépek a kapun, legalább magamban, hogy szia világ, figyelj, most jövök! :) Nézzük, mi változott? Sajnálom, hogy most is lemaradtam már a napi napsütésről sajnos, pedig simán elindulhattam volna hamarabb és lassan be is zár a bolt, pedig kéne vennem dolgokat.


Hogyhogy nincs veled a társad? Fizikailag vagy lelkileg értetted ezt? Én is hasonlóan érzem magam néha, pl. ma is, hogy az enyém is dolgozik, amúgy is egész héten dolgozik, edz, eszik, alszik, max. a hétvégeink vannak együtt...


Az tényleg nagy áldás, ha tudsz sírni, én sem mindig tudtam, vagyis pontosabban volt időszakom, hogy nem tudtam, és én is örültem, amikor újra tudtam. Szerintem értelek és érezlek.


Az sem feltétlenül baj amúgy, ha csak a papírnak beszélsz, sőt, esetleg talán még jobb is lehet sok más embernél, ahogy egy ismerősöm mondta, hogy miért terheljük embertársainkat a bajainkkal, éljen az égetős füzet, ahova minden nyavalyánkat kiírhatjuk, aztán ha betelt, el is lehet égetni vagy simán csak kukába dobni. Nekem ez kicsit fura meg nehéz, mert én szeretem embertársaimat és szeretek kapcsolódni. De bámulatos számomra az ő önizolálása és egyetértek vele abban, hogy nem biztos, hogy mindig rá kell önteni másokra a mi problémáinkat...

2023. jún. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!