Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért mindig mások, miért nem...

Miért mindig mások, miért nem lehetek, csak én?

Figyelt kérdés

Most jövök ki, egy elég nehéz korszakomból, így még nem vagyok teljesen fitt mentálisan.


Akárhányszor, szóba jön a mentális egészségem, mindenki jön, hogy de hát vannak nálad mások rosszabbul és, hogy fejezd már be a hülyéskedést, éld az életed.


Vagy mikor találok egy új célt, általában, ha mondom bárkinek a körülöttem levők közül, akkor mondja, hogy ezt teljesen felesleges, nem is éri meg, inkább menj bulizni haverokkal, mert az sokkal jobb.


És ezek után, mindig rosszabbul vagyok… kb. vissza a mély pontba…


Ilyenkor mit tegyek? Miért nem képes senki sem 5 percre csak rám figyelni? Miért kell mindig másokhoz hasonlítani?


21



2023. máj. 17. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez az ún. trauma limpia, amikor a te traumádat lekicsinylik, mert vannak a tiednél sokkal nagyobb traumák is. Csakhogy ez nem így működik, a trauma az trauma. Ha tudsz angolul, ez a videó hasznos lehet számodra. Kevin Smith beszél az ő traumáiról és a trauma olimpiáról.


https://www.youtube.com/watch?v=JBvc7Ny4iUk

2023. máj. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
*trauma olimpia
2023. máj. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Kedves kérdező! Az olyan embereket akik nem képesek egy kicsit is átérezni a helyzetedet inkább hanyagold. Úgy is csak lefelé húznak, hisz semmi empátiájuk nincsen ezek szerint.(max önmaguk felé) Azt ajánlom találj valami társasági hobbit, járj közösségbe és találj új embereket,akikben megtudsz bízni. Aztán jobbulást, ha nem megy egyedül,akkor inkább fordulj szakemberhez!:)
2023. máj. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. máj. 17. 20:12
 5/5 anonim válasza:

Bár én régebben estem át az utolsó igazi mélypontomon, tudom, hogy milyen érzés ez. A végén már senkihez nem is akarsz fordulni, mert tudod, hogy nem hallgatna meg vagy egyszerűen csak rontana a helyzeteden, hangulatodon.

Tényleg csak azt tudom tanácsolni, hogy olyan emberrel próbáld meg ezt megbeszélni, aki tudod, hogy nem ítélkezik majd feletted. Ha pedig súlyos a helyzet, akkor ne félj szakember segítségét kérni, nem szégyen.

Ha pedig úgy érzed, segítene ha csak kiírhatnád az érzéseid egy idegennek, aki nem ítélkezik feletted, akkor nyugodtan írj, bármiről szívesen meghallgatlak :)

2023. máj. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!