Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiára mi a legjobb...

Szociális fóbiára mi a legjobb gyógyszer ?

Figyelt kérdés
Már nem bírom tovább. Szorongok társaságba. Egyedül érzem jol magam. A munkahelyemen is szorongok. Jövő héten megyek pszihiáterhez. Aki hasonlóan van mit tud ez ellen tenni ? Mi a megoldás erre ? Szedek gyógyszert,de hiába.
2023. máj. 18. 09:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Nekem a mélyvízbe dobás vált be. Amikor az volt a munkám, hogy idegenekkel kellett beszélnem. Az sokat segített. Aztán, hogy az abbamaradt, újra visszacsúsztam a szorongásba.
2023. máj. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem rég én is voltam így,de zavarba voltam és szótlan vagyok ilyenkor.
2023. máj. 18. 09:33
 3/11 anonim ***** válasza:
59%

pl. a scippa (ha jól emlékszem a tájékoztatójában is benne van, hogy erre is alkalmazzák)

de a kognitív-viselkedésterápia lenne a legjobb, nem tudom sztk-ba mész vagy kórházba, de elméletileg kellene lennie ott egy pszichológus is, a dokinál kérdezz rá, hogy mennél hozzá is, pár alkalom is segítene akár

2023. máj. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Bármelyik SSRI tipusu antidepresszans, illetve a nyugtatók alkalmasak a sziro gás kezelésére. Pszichiater egy random SSRI-t (vagy SNRI-t) fog felírni és valószinűleg az első hónapra ad nyugtatót is (gondolom frontint/xanaxot).
2023. máj. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
*sziro gás = szorongás
2023. máj. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Szedek rivotrilt meg antideprenszánst is de hiába
2023. máj. 18. 11:52
 7/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha régóta szeded a rivotrilt akkor már simán lehet hogy a tolerancia miatt nem vagy csak alig hat. Antidepresszáns esetén sajnos nagy csodákat a váltáson kívűl nem lehet tenni, a szorongás probléma azèrt leszűkíti a lehetséges szerek számàt. Esetleg emelni lehet rajta. De azert tünetmentességet ne várj mert az sokszor nem reális és nem csak a gyogyszeren múlik.
2023. máj. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Régota szedem.több mint 10 éve. Antidepit meg 5 éve ugyanazt.alkoholt szoktam inni. Akkor nincs annyira szorongasom emberek közt.
2023. máj. 18. 14:07
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát akkor nem csoda hogy már nem hasznal a rivotril. Alkohol meg nyilván oldja a szorongást, de a masnaposság meg növeli azt.
2023. máj. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az biztos,hogy amikor iszok akkor jó és kevés a fóbia de ha kijózanodok akkor iszonyatos a fóbia meg a depresszio.
2023. máj. 18. 14:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!