Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha nem hat az antidepresszáns...

Ha nem hat az antidepresszáns akkor nem is vagyok depressziós?

Figyelt kérdés

Már a második antidepresszánst szedem, pszichiáter diagnosztizálta a depressziót. Már hónapok óta szedem, emelve is lett az adag mégsincs jobb kedvem, ugyanúgy rossz gondolatok kínoznak és halálvágyam van. Annyi javulás van, hogy jobban alszom bár legszívesebben nem kelnék fel.

Most azon gondolkozok, hogy lehet nincs is depresszióm hanem csak egy szerencsétlen ember vagyok aki sikertelen, mert gyenge, szánalmas és csúnya. Azt olvastam, hogy a depresszió az agyban okoz változásokat és arra kell a gyógyszer, lehet nekem nincs baj az agyammal csak nem vagyok való az életre. Ez annyira elkeserít, az jut eszembe, hogy az állatvilágban is aki gyenge az meghal, lehet ez csak az élet rendje, hogy én is gyenge vagyok, nekem is meg kellene halnom és csak egy ösztön a többi embertől, hogy lenéznek, mert ilyen vagyok.



2023. máj. 18. 20:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Talán a téged ismerő és kezelő pszichiáteredet kellene erről megkérdezned
2023. máj. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ez igaz csak még 2 hét múlva van időpontom és már nehezen bírom egyedül a gondolataimmal. Úgyse tud rám sok időt szánni csak 15 percet kb.
2023. máj. 18. 21:04
 3/14 anonim ***** válasza:
67%
Hat het eltelt? Mert nem hasznal pikk-pakk. Tobbfele van, valoban nem vagyunk egyformak. Alternativa. Biztos, hogy nincs felszivodasi zavarod? Ismerosom gluten-erzekenysege ugy derult ki, hogy egyaltalan nem hasznalt neki a vernyomascsokkento. Nala kimutattak, dietazik, azota hatnak a gyogyszerei.
2023. máj. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Igen eltelt ez már a hetedik hét.

Nem hiszem, hogy glutén érzékenységem van, nincsenek rá utaló tüneteim. Voltam egyébként sok kivizsgáláson is de semmi jelentőset nem találtak pedig fáradt vagyok állandóan, hiába alszok eleget.

2023. máj. 18. 23:19
 5/14 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnalom. Az biztos, hogy nem luzer vagy, hanem szenvedsz mentalis bajtol. Depresszio az biztos van. Mas tipusu antidepresszans hatni fog, de remelem, ez az orvosod vegre megtalalja, neked mi lesz a jo. Ha bipolaris lennel, arra kellene mas gyogyszer, de csak kiderult, hogy nalad nincs manias felporges.

Lesz gyogyszer, de idorablasnak tunik a probalkozas.

2023. máj. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Érződik, hogy depressziós vagy. És hidd el nem vagy gyenge. Segíteni fog a pszichiáter megtalálni a kellő gyógyszert. Nekem bár hatott az első antidepresszáns, de először azt hittem, hogy nem hat, mert csak még rosszabbul éreztem magam. Utána 3 hónap után kezdett csak el minimálisan hatni. Úgyhogy kérlek ne add fel. Nagyon is jobban lehetsz.
2023. máj. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én is kb 3 hónap után kezdtem érezni jótékony hatását , nem vagy egyedül :) mi itt vagyunk
2023. máj. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Vagy nem a depresszió a fődiagnózisod, hanem csak járulékos betegség, és van egy még ki nem derült valamid. Vagy a depressziód valójában bipoláris zavar depressziós epizódja, arra általában nem hat a sima depresszióra felírt antidepresszáns. Vagy tényleg "csak" depressziód van, de mégsem hat az aktuális gyógyszer, ilyen is sokszor van, hogy másik kell, akár többször is kell váltani. Sok minden állhat a háttérben.
2023. máj. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Második antidepresszánsnál tartasz és ez felmerül? Nekem a nyolcadik után lett elegem, még bőven ráérsz ezzel
2023. máj. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
49%
Major depressziód lenne, hatna az a fos. Valószínűleg bipoláris vagy, esetleg még borderline is.
2023. máj. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!