Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichiáter felállíthat...

A pszichiáter felállíthat diagnózist csak tünetek alapján, az okok ismerete nélkül?

Figyelt kérdés
Tehát felsorolom neki részletesen a tüneteimet, ami nagyon egyértelműen egy konkrét mentális betegséget ír le. Ha nem vagyok hajlandó belemenni az ide vezető okokba, akkor is felállítja a diagnózist, felírja a gyógyszert? Vagy azt mondja, hogy ez nem elég, nem vagyok együttműködő és ha nem vagyok hajlandó beszélni az életkörülményeimről, családi helyzetemről akkor elküld kezelés nélkül? Vagy úgy vannak vele, hogy később gyógyszeres kezelés hatására megnyílhat jobban a beteg, ezért elkezdik a kezelését? Szóval elég ha csak a tüneteimmel állítok be vagy nem?

2023. máj. 18. 22:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
36%

Mi értelme csak a tüneteket elmondani és nem a kiváltó okot? Ez olyan mint ha minden nap bedugnád a kezedet egy darázsfészekbe ahol szanaszét csípnek a darázsok de te csak azt mondod hogy valamiért tiszts csípés a kezed, amire az orvos ír fel kenőcsöt. Majd bekened a kezedet kenőccsel de másnap ugyanúgy beteszed a kezedet a darázsfészekbe és újra megcsípnek...


Ameddig nem sikerül az okokat gyökeresen megszüntetni, érdemi változás nem várható.

2023. máj. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Baromi jó lenne, ha a konkrét kérdésre kapnék konkrét választ. Talán azért csak a tüneteket mondanám el, mert most ennyire vagyok képes. De ha kapok gyógyszert lehet, hogy sokat javul az állapotom és tudok olyan dolgokról beszélni, amiről most még nem. Miért kéne egy vadidegenből elsőre 100 százalékosan megbíznom? Akkor is ha orvos. Irigylem azokat, akiknek ez megy. Nekem már az is sok idő volt, mire rájöttem, hogy a tüneteim egyértelműen egy adott betegségre utalnak, amit kezelni kell.
2023. máj. 18. 23:09
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

A pszichiátriai vizsgálat során mindig felveszik a családi anamnézist. Van-e beteg a családban, milyen az otthoni légkör, stb. Ezek a betegségek családban vannak, mert genetika.


Nem feltétlen az ok miatt vagy beteg. Sokan azt hiszik ez meg az miatt vannak rosszul, holott egy biokémiai problémáról van szó és nem tudsz tenni ellene semmit a gyógyszeren kívül.


Nem kötelező elmondani, hogy miket gondolsz okoknak, de célszerű jó sok információt adni a dokinak, úgy is köti a titoktartás. Ha úgy látja jónak, akkor beutal terápiára, ahol tudtok dolgozni a problémákon és akkor gyógyszer sem kell. De ha látja, hogy itt tényleg betegségről van szó, akkor ad gyógyszert.

2023. máj. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Tök jó lenne, ha lenne itt valaki, aki tudja erre a konkrét választ.
2023. máj. 18. 23:10
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

Melyik korabbi válaszadó válaszával nem vagy elégedett Dr. Öndiagnózis aki az okokat is titkolja?


A pszichiátria egy komoly tudományág ahol nem holmi "depis" barom tininek a panaszáradatát hallgatják akiknek az égvilágon semmi bajuk.


Diagnózist pedig nem bemondásra állítanak fel hanem komoly mérési eredményekre támaszkodva. Attól hogy elmondod mibajod van egy pszochiáter sem fog hanyat esni, ha pedig látszólag nem vagy együttműködő akkor aviszontlátásra.

2023. máj. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Én abszolút látom, hogy célszerű minél több információt adni, mert akkor egy nagyon személyre szabott kezelést kaphatnék. De. Úgy érzem nem tudnék őszinte lenni. Tehát a tüneteimet egy az egybe le tudom írni. Mind a 10-12 fő tünetet, amiből a vak is látja, hogy mi a diagnózis. Annyira egyértelmű. De ha elkezdenénk belemenni az okokba, elmúlt évekbe, családi kapcsolatokba, szociális helyzetbe stb tuti nem lennék már őszinte. Nem tudnék és ez félre tudja vinni a kezelést! Ennek sincs értelme. Én ilyen őszintén ilyen dolgokról senkinek nem tudtam megnyilvánulni életem során, hogy várják el, hogy betoppanok egy rendelőbe és elsőre előadom egy vadidegennek azokat a dolgokat, amiket nem lehet. De a tüneteim viszont olyan világosak, mint a nap. Tehát éppenséggel felírhatná rá a gyógyszert. Vagy ez nem így megy és oda se menjek, ha nem bírok együttműködő lenni? Vagy hívjam fel a szakrendelőt és kérdezzek erre rá magától az orvostól?
2023. máj. 18. 23:19
 7/16 A kérdező kommentje:
#5: egyrészt nem vagyok se tini, se olyan akinek az égvilágon semmi baja. Semmit nem tudsz rólam!! 12 éve élek a négy fal közt te barom állat!! Fel se fogod min mentem keresztül! És ilyenek írogatnak ide.
2023. máj. 18. 23:22
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

"Semmit nem tudsz rólam!! 12 éve élek a négy fal közt te barom állat!! Fel se fogod min mentem keresztül"


És ez kit érdekel szerinted? Nagy ívben leszarom hogy min mentél keresztül. Viszont az hogy egy orvosi tudományágat mint a pszichiátria megkérdőjelezel a lelki baromságoddal az nem elfogadható egy ilyen művelt, tudományos kutatóorvosnak mint én vagyok. Az írásodból is látszik hogy nem gyógyulni akarsz hanem idejöttél siránkozni a semmin.


Nos ez nem így működik az orvosi világban, hanem komoly mérési eredményekre alapozva történik meg a diagnózis, feltéve ha 1. együttműködő vagy 2. valóban érdekel a gyógyulásod. Mivel nálad látszólag egyik kritérium sem teljesül ajánlom hogy lépj be valami emos hülyegyerekeknek vagy vámpíroknak fenntartott csoportba ahol a hozzád hasonló pihentagyúak megoszthatják egymás lelki sérelmeiket amiknek semmi köze egy valódi súlyos mentális betegséghez ami komoly kezelést igényel.

2023. máj. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy jobb, ha megpróbálsz nyiltabb lenni az orvossal, nehogy azt gondolja, gyógyszerfüggő vagy és szépen betanultad az összes tünetet, hogy gyógyszerhez juss. Sajnos gyakran bepróbálkoznak ilyesmivel is.

Mindenesetre gyógyulást kívánok.

2023. máj. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
De ki az, aki mondjuk egy súlyos depresszió esetén elsőre nekiáll elmesélni az életét? Én komolyan nem látom, hogy ki az akinek ez csettintésre megy egy ilyen állapotban. Ez biztos, hogy nem így megy. Mert úgy könnyű, ha valakinek van egy enyhe depressziója, mert kirúgták a munkahelyéről, vagy szakított vele a pasija és hasonlók. És bemegy a rendelőbe és kicsit feszélyezve, de azért könnyen el tudja mondani mi történt amiből ez meg ez lett. Felírják neki a gyógyszert és csókolom. De ezeknél sokkal súlyosabb esetek is vannak. És őket is kezelik. Kezelnek súlyos depressziósokat, skizofréneket, bipoláris depressziósokat stb. Nem elég első alkalommal, ha bemész és pontosan elmondod a tüneteidet? Hiszen arra van a kezelés, hogy idővel, ahogy az ember egyre jobban van, tágítani tudja a határait, úgy képessé válik beszélni dolgokról. Azért érdekelne, hogy akit nagyon komoly mentális betegséggel diagnosztizálnak és kezelnek, az hogy kezdi ezt el. Mert biztos nem úgy, hogy elsőre elmond mindent. Ez életszerűtlen. Hazudni meg nem érdemes, bennem is gátolná magát a gyógyulást, ha hazudnom kéne a gyógyszerekért. Ez már egy rossz indítás, ami egy zsákutca. Persze lefogadom, hogy rengetegen hazudnak első alkalommal, csak én nem ezt az utat akarom választani.
2023. máj. 19. 00:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!