Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi értelme van az életnek ha...

Mi értelme van az életnek ha senkit nem érdeklek?

Figyelt kérdés
Senkit nem érdeklek csak amíg eljátszom hogy jól vagyok. Én nem kapok együttérzést ha problémám van és van elég sok lelki bajom. De másnak rosszabb attól még nekem nem lesz jobb attól én még nem leszek boldogabb hogy mások jobban szenvednek. Szenvedés az egész élet. Pszichológusra nincs pénzem hogy legalább valaki meghallgasson eljátsza hogy érdeklik a problémáim. Ha nincs az embernek pénze haljon meg ezek szerint. És akkor még csodálkoznak hogy ennyi az öngyilkosság meg tele van Magyarország alkoholistákkal. Azt mondják mindig van kiút de ha nincs pénze az embernek akkor nem tud segítséget kérni. Én meg már nem tudok úgy tenni hogy szeretem ezt az életet a legtöbb ember szenved és ez senkit se érdekel.

2023. máj. 19. 13:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
21%

Szerezz pénzt

Senki se szereti mások nyavalygását hallgatni

Oldd meg az életed

Pszichológushoz is sokan csak azért járnak hogy legyen kinek panaszkodni

2023. máj. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
62%
Háziorvosod ad beutalót pszichológushoz, addig meg menj el egy állatmenhelyre önkéntesnek!
2023. máj. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%

Mert nem az a lényeg, hogy mást érdekelj, hanem hogy magadat értékesnek gondold. Önzőn hangzik de ez van, nem fog senki segíteni rajtad.

A pszichológus sem tudna, csak mutat egy lehetséges utat, hogy magad hogyan tudnál a jó útra térni.(rossz esetben, ami elég gyakori, elküld pszichiáterhez és felír valami gyógyszert amitől 1 életre függő leszel)


Szóval tűzz ki magad elég célokat, csinálj valami hobbit ami érdekel és ne törődj mások véleményével. Hosszú és nehéz út áll elötted, sok sikert!

2023. máj. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Gyógyszer nekem nem hat a magányra nincs gyógyszer. Másnak vannak barátai párja akik meghallgatják nem azt mondják hogy másnak rosszabb hanem együttéreznek vígasztalnak.

Elég volt már ebből eleget voltam egyedül hogy tudjam így az élet nem ér semmit.

Az állatmenhely jó ötlet az állatokat szeretem csak sajnálom őket semmi rosszat nem csinálnak mégis van olyan ember aki élvezettel bántja őket ez elkeserítő.

2023. máj. 19. 13:21
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

"Másnak vannak barátai párja akik meghallgatják nem azt mondják hogy másnak rosszabb hanem együttéreznek vígasztalnak"

Ez külső látszat, senki nem szeret a másik lelki szemetese lenni, ezt elhiheted.

És nagyrészt annak van párja, barátja aki lelkileg, önbizalmilag is rendben van. Először magadnál kell kezdeni ha akarsz mélyebb kapcsolatokat.


"Elég volt már ebből eleget voltam egyedül hogy tudjam így az élet nem ér semmit."

Külső média ezt szajkozza, meg ez a társadalmi elvárás. De elhíheted hogy rengeteg ember él tartalmas életet egyedül is.


Én azt vettem észre, hogy totál beszorultál a magad ketrecébe, azt kell kitörni. Először egyedül talpra állni és utána jöhet a többi.

2023. máj. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
77%

Ha arra kéne pár, hogy panaszkodhass neki, az elég önző dolog. Tudom hogy nálunk a panaszkodás népbetegség, de aki normális, az elkerüli ezt.

Meg hát vannak sokan, akiknek van párjuk aki meghallgatja őket, és mégsincsenek jól tőle.

2023. máj. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
66%

Miért érdekelnél másokat, ha folyton csak panaszkodni tudsz?


Mit tudsz még nyújtani?


Szenvedni egyedül is lehet és hidd el, hogy mindenki belül szenved a legjobban - a többi csak látszat.


Mindenkinek megvan a maga baja, de csak saját magát tudja kihúzni belőle, nem várható el, hogy majd valaki megszán és szánalomból veled lesz.


Az élet meg lehet attól még értelmes, csak meg kellene keresni azt, ami jó az életben és örülni a kis dolgoknak is.


Ha meg ennyire xar egyedül, akkor regizz be online társkerikbe és csetelgess emberekkel, ahhoz még ki sem kell mozdulnod otthonról és pénzedbe sem kerül!

2023. máj. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Nem csak azért kell valaki hogy panaszkodni tudjak nyilván én is meghallgatnám és támogatnám stb.

Voltam már olyan emberrel akinek mindig volt valami baja öngyilkos akart lenni én beszélgettem vele találkoztam vele amikor szerette volna erre amikor ellent mondtam neki valamire ott hagyott és megsértődött. Egyszerűen kimerültem már érzelmileg próbálok úgy bánni másokkal ahogy azt szeretném hogy velem bánjanak de közben csak a kihasználást kapom vagy a nagy semmit.

2023. máj. 19. 14:00
 9/19 anonim ***** válasza:
62%

- TB-s pszichológus ingyenes

- Ha netre van pénzed, akkor 1-2 alkalmat magán dokinak is ki tudsz fizetni (nem bántásból mondtam!)

- Fordítva gondolod, mint ahogy van. Nem attól leszel boldog, ha lesz társad, hanem előbb legyél kiegyensúlyozott, és utána könnyebben találsz társat is. Értem, hogy magány, meg nincs kivel megosztani, de depressziós-panaszkodós emberekkel senki sem szeret együtt lenni/barátkozni.

- Rengeteg olyan elfoglaltság van, amit egyedül is lehet csinálni, sőt egyedül még jobb is. Pl nyelvtanulás, olvasás.

- Célszerű megtanulni egyedül is boldogulni az életben

- Beszélgetni, barátkozni bárhol lehet, sose volt még ennyi magányos ember. De ne panaszáradattal indíts, mert mindenki el fog tűnni szó nélkül.

2023. máj. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
8-as: nézd, akkor is próbálkoznod kell, mert 100 kudarc után majd a 101. lesz az igazi, de ha feladod, onnantól még az esélyt is elveszed magadtól mindennek!
2023. máj. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!