Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi ez ami történt velem?...

Mi ez ami történt velem? Nagyon ijesztő?

Figyelt kérdés
Amikor jöttem ki a munkahelyről, jött egy olyan gondolat hogy megöltem az egyik kollégámat. Nem tudom ellenőrizni minden rendben van e mert nem tudom a számát. Nem tudok a szorongástól szabadulni. Skizofrénia a diagnózisom, ott előfordulhat ilyen?
2023. máj. 19. 15:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez nem normális gondolat
2023. máj. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mondd el a pszochiáterednek ő valószínűleg tud majd neked segíteni.
2023. máj. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Régebben évekig szenvedtem ezzel és nem merem egy kollégámnak se mondani mert tudom hogy az emberek rögtön ijedeznének
2023. máj. 19. 15:21
 4/6 anonim ***** válasza:

Hasonló nekem is volt - volt egy visszatérő rémálmom, hogy régen megöltem valakit és a végén tényleg úgy gondoltam, hogy ez megtörtént. Azt hittem, hogy azért raktak ki az Arany János utcai metrólejáróba egy bizonyos édesség reklámposztert, hogy azzal emlékeztessenek arra, hogy gyilkos vagyok. Ez akkor volt, amikor skizoaffektív zavarral diagnosztizáltak. Tehát ilyen betegségtünet lehetséges.

Mindenesetre a Te esetedben jó jel, hogy kételkedsz az emléked valóságosságában és komolyan számításba vetted, hogy a skizofréniád tünete lehet. Mondd el a kezelőorvosodnak; másnak nem szükséges tudni róla.

2023. máj. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A skizofrenia hallucinacioval, tevkepzetekkel jar, es a beteg nem tudja realisan latni.
2023. máj. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5: Ez betegenként és a betegség egyes szakaszaiban változó. Ha valaki kezelést kap, akkor rendszerint kialakul a betegségbelátása. Egy idő után elfogadja, hogy ha hangot hall a fejében, az egy tünet. Vagy ha nem is tud elvonatkoztatni a téveszméitől, de megtanulja, hogy mások elől elrejtse, vagyis "kettős könyvelést" vezessen. Nálam pl. ez volt a helyzet a pszichiáterem szerint. (#4 vagyok)
2023. máj. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!