Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha a szüleim nem...

Mit tegyek ha a szüleim nem hisznek a mentális betegségekben, de úgy érzem segítség kell?

Figyelt kérdés

A szüleim keresztények és mikor meséltem anyukámnak a düh/pánikrohamaimról és az erős érzelmi kilengéseimről amiket nehéz elviselni, azt mondta hogy ne lovaljam bele magam ilyenekbe ezeket egyedül kell leküdzeni és Isten segít. Azt szerettem volna, hogy azt mondja beirat pszihológushoz, mert nekem nincs rá pénzem kereset nélkül. Annyira rosszul érzem magam, most még ideges is lett, hogy még ezzel is foglalkozni kell. Egy tehernek érzem magam. Én is hiszek Istenben de úgy érzem nekem most egy pszihológusra lenne szükségem. Egyszer mondtam neki korábban a kerítések nélkül, hogy nem mehetek-e el, de csak azt mondta, hogy drága és elkezdte sorolni a kiadásokat. Voltam már sulipszihológusnál, ami segített egy kicsit, de sajnos aki ott van nem szakember ezért sokszor csak azt hallom tőle amit másoktól: pihenj többet, legyél a barátaiddal...


Ha végeztem a sulival és el tudok, menni dolgozni, mindenképp szeretnék majd menni saját pénzből. Mondhatnám, addig, hogy rászánom a szülinapomra és hasonlóra kapott ajándék pénzeket, de mivel a pszihológus, nagyon drága az is csak néhány alkalomra lenne elég.


Állami pszihológusnál volt már testvérem a figyelemzavara miatt, de azt mondta, hogy nagyon rossz volt, a pszihológus csak arról kérdezte végig, hogy biztos nem covidos-e (pedig online volt). Illetve azt is hallottam, hogy sok helyen a papírra ráírják az 1 órás beszélgetést, pedig valójában csak 10-15 percet beszélgetnek veled. Emiatt nem szeretnék államihoz menni.


Nem tudom mit tegyek.



19/L



2023. máj. 20. 08:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Oskolába jársz, keresd meg a suliban a pszichológust, ingyenesen tud segíteni. Mivel 19 elmúltál még a szüleid beleegyezése sem kell hozzá.
2023. máj. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
*Iskolába
2023. máj. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
Iskolapszichológus!
2023. máj. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%

Kedves első! Végig olvastad amit írt? Volt már a sulis pszichológusnál.

Kedves kérdező!

Nehéz a helyzet. Esetleg ha diákmunkáznál a nyáron? Abból biztosan finanszírozhatnád.

Az állami pszichológusok nekem sem tudtak segíteni, 2 van a városban. Sajnos magánhoz én be sem jutottam, vagy azért utasítottak el, mert nem tudnak új embert vállalni, vagy azért mert az én problémámat nem vállalták. Sok sikert kívánok Neked!

2023. máj. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

A legtöbb fizetős doki se mond többet attól, amit a sulis doki tanácsolt neked.

Mire találsz egy normális doki, kibaxol vagy 100ezret az ablakon. A normális doki is csak annyiban lenne normális, hogy ír fel gyógyszert.

2023. máj. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Tehát mert volt 1, azaz egy darab negatív tapasztalat, ezért levontad a következtetést: az összes állami sz@r. Akkor egy megoldás maradt: imádkozol - és rácsodálkozol, amiért a jó Isten tojik a fejedre, nagyon el van ugyanis foglalva azzal, hogy a sötét Afrikában HIV-el és ebolával fertőzzön meg kisgyerekeket - és kivárod, hogy legyen pénzed magánra.
2023. máj. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagykorú vagy, szülői kíséret nélkül is elmehetsz a helyi pszichiátriai rendelésre.
2023. máj. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező: a háziorvosnak lehet tapasztalata hogy a hozzá járó betegeknek milyen magán pszichológus vált be és ebben esetleg tud segíteni. Nem pszichiáterre gondolok itt.
2023. máj. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
96%

Inkább pszichiátriára menj el. Az átlagembernek gőze sincs arról, hogy ezek a betegségek nagyon is léteznek, és nem lehet csak úgy leküzedni ezeket magadtól. Akinek nincs ilyen jellegű baja, az fel sem tudja fogni, hogy milyen érzés mentális betegséggel élni kezeletlenül. Ahogyan a cukorbetegséget sem tudod leküzdeni egyedül, úgy ezeket sem.


Orvoshoz menj el mindenképpen. Ha valóban betegséged van (aminek ezek a tünetei) akkor ír fel gyógyszert, hogy jobban legyél. Ha elég a pszichoterápia, akkor beutal oda. Minden TB finanszírozott, kivétel a gyógyszer, de az sem egy drága dolog itthon. Én kerek 63 Ft-ot fizetek az antidepresszánsomért havonta.

A tesód figyelemzavaros, szóval +1 ok arra, hogy genetikai problémád van neked is. A szüleid hozzáállása pedig nem segít a problémádon. Amúgy a mentális beteg páciensek családi háttere mindig egy adott sémát követ, a tied is hasonló.


Ezekben nem hinni vagy nem hinni kell. Ezek valós betegségek, biokémiai háttérrel.

2023. máj. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat el fogok menni a dokimhoz és a kórházba is szerencsét próbálni. Ezen kívül annak aki hasonlóval idetévedt: beszéltem egy baráttal aki azt mondta hogy a gyülekezet lelkigondozója nagyon sokat segített neki, így hozzá is elmegyek.


Ha magánba tudnék, menni akkor már megvan kihez mennék. Pár évvel ezelőtt, mikor volt egy nagyon kegyetlen tanárom, és pánikrohamaim voltak az órái előtt akkor jártam pszihológushoz egy rövid ideig. Akkor már közeledett a nyár és kaptam délutános diákmunkát+ennyire még nem voltak elszállva az árak, így volt pénzem finanszírozni. Az a pszihológus nagyon jó volt és nagyon sokat segített így hozzá akarnék menni megint.

2023. máj. 20. 12:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!