Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez egy betegség/fóbia? És ha...

Ez egy betegség/fóbia? És ha igen, mi a neve?

Figyelt kérdés
21 éves fiú vagyok, de már évekkel ezelőtt észrevettem magamon, hogy sajnos jelen van nálam valamiféle olyan betegség, vagy ha nem az, akkor esetleg valamiféle fóbia, hogy nem vagyok képes sem lelkileg, sem mentálisan elviselni azt, ha közösségben vagyok, vagy ha emberek vannak körülöttem, illetve ha a közelükben vagyok, ugyanis gyakran történt már, hogy amikor valami publikus helyen voltam (legyen az a suli, munkahely, busz, vonat, hajó, stb.) rövid időn belül rosszul lettem, valamikor (pl. suliban) mosdóba is ki kellett rohannom, mert annyira rosszul voltam, és ez csak akkor fordul elő, ha publikus helyen vagyok. Ha például egyedül vagyok, akkor soha nem fordul elő, de ha már 1-2 ember jelen van, már akkor is előfordul. Fontos megjegyeznem mellékesen, hogy a vérnyomásom is már ilyen 17 éves korom óta folytonosan magas, és ez - ha egyedül vagyok - sem változik

2023. máj. 21. 07:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A betegség neve; Szociális Fóbia. Egy szakember sokat tudna segiteni rajtad.
2023. máj. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
1-esnek válasz: Ezt jó végre tudni, köszi szépen :)
2023. máj. 21. 09:14
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát én évekig jártam szakemberhez és semmit nem javult a szociális fóbiám.
2023. máj. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Idővel szakember segítségével gyógyítható, de idő kell hozzá. Esetleg ért valami trauma emberekkel kapcsolatban?
2023. máj. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4-esnek válasz: Igen, főleg kisgyerekként családon belül gyakran, mind anyám mind apám által sajnos
2023. máj. 21. 12:39
 6/6 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Szerintem akkor minden féleképpen el kellene menned egy pszichológushoz, mert ebből bár nem biztosan, de majdnem teljesen látszik, hogy innen kezdődhetett az, ami miatt most szorongsz az emberektől. Ezt pedig hosszas munkával, de kezelni lehet.
2023. máj. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!