Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem biztos, de lehet pánikroha...

Nem biztos, de lehet pánikrohamom volt fodrásznál, agorafóbia?

Figyelt kérdés

34 éves vagyok. Nagyon keveset ~ kb 4 órát aludtam az este, általában még többet is alszok a kelleténél 9-10 órát.


Ma reggel a fodrászhoz volt időpontom, ami 50 percig tartott. Már elindulni se volt kedvem, mert nagyon rossz volt a közérzetem. Amint beléptem az ajtón lefutott bennem, hogy vissza kellene fordulni.


Már az első perctől mikor a székbe voltam szögezve rosszul éreztem magam, mert nem tudtam, hogy fogom kibirni ilyen közérzettel, hogy nem kelhetek fel és mehetek haza, sokszor gondolkoztam, hogy jelzem, hogy rosszul vagyok de akkor meg féltem, hogy a jövőben, hogy fog hozzám viszonyulni.


Nem tudom, hogy pánikroham volt-e, de sokszor éreztem szívdobogásérzést, végig szorongtam, majd egész nap nem volt étvágyam mikor végre végeztünk.


Ez agorafóbia lehet? Vagy lehet csak hajalmos vagyok ilyet produkálni kialvatlanság esetén? Mostanában elég rossz az alvási szokásom, sokat szorongok munkahely miatt.


Gyógyszert nem szedek.


2023. máj. 22. 15:23
 1/9 anonim ***** válasza:
39%

Lehet ezt cimkézni, hogy ez vagy az. Szerintem kialvatlanság és erős szorongás esetén simán át lehet élni ilyet.


A szorongásod meg valószínű nem alaptalan, nem biztos, hogy csak a munkahely áll a hátterében.

2023. máj. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
22%
Vagy csak a vércukorszinted esett le. Ha leesik, nem feltétlenül ájulsz el, kompenzál a máj.
2023. máj. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

"sokszor gondolkoztam, hogy jelzem, hogy rosszul vagyok de akkor meg féltem, hogy a jövőben, hogy fog hozzám viszonyulni."


A pánikrohamnak valójában ez az egyik legnagyobb triggere.


A pánikrohamnak általában mindig az az előzménye, hogy az emberek túlértékelnek egy adott helyzetet és aztán rápörögnek (tudatosan-tudatalatt, valójában teljesen mindegy), ez pedig mindig hiperventilációval és rosszulléttel végződik. Magyarul katasztrofizálod a helyzetet.


Katasztrofizáltad azt is, hogy ha te elmondod hogy nem érzed jól magad, akkor majd a jövőben a fodrász ezt meg azt fogja gondolni, így meg úgy fog hozzád viszonyulni, biztos meg lesz rólad a véleménye, stb.


Valójában pedig mi történne ha elmondod, hogy nem érzed jól magad?


A fodrász megkérdezi, hogy kérsz-e esetleg egy pohár vizet, vagy tartsatok-e egy pár perces szünetet, esetleg ő maga mondja, hogy ha nagyon rosszul érzed magad mindenképpen szólj. Hidd el, a következő vendégnél már emlékezni sem fog erre. Mindenki volt már rosszul, volt már beteg, hányt, hasmenése volt, stb. Igen, a fodrász is volt már így meg a rendőr is, ahogy a buszsofőr is.


Neked meglenne a véleményed valakiről aki az utcán melletted rosszul lenne? Te negatívan fognád fel a helyzetet és őt magát? Ugye hogy nem....


A pánikroham pontosan addig tart, amíg nem katasztrofizálsz, hanem elmondod hogy "kicsit furán érzem magam". Akár el is viccelheted: menten elájulok, olyan sz.rul érzem magam".


Hidd el sokkal jobban fogod érezni magad, ha nem ökölbe szorított kézzel küzdesz a rosszullét ellen, hanem kommunikálsz. Lehet a fodrász elmeséli, hogy ő is járt már így, amitől simán megnyugszol.

2023. máj. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi, mindenkinek ment a plusz szavazat.


Valószínű az lesz, amit a 3-as írt, meg gondolom rátett az, hogy kávén kívül nem volt bennem semmi.


Igen, ilyen gondolattal léptem be, hogy ilyen mosott f*s állapotba biztos rosszul leszek, ezért se akartam volna menni, de lemondani se szerettem volna.


Foglalkozni fogok a problémával, hogy ne legyen gyakori dolog ebből. Köszi

2023. máj. 22. 16:59
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
ez egyértelműen pánikroham. Koffein amúgy növeli a szorongást.
2023. máj. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Szia. Minden fodrászatkor pontosan ugyanígy vagyok! A leszögezett helyzet okozza nálam, hogy nem tudok szabadulni, hogy mi lesz ha rosszul leszek, mit fognak szólni, mit csináljak rohanjak ki? Mi lesz akkor? Ezeken gondolkodom. Amint vége a hajvágásnak, elmúlik. Végig remegek, ájulás szélén vagyok, hányingerem van. Ez pánikroham!!!!
2023. máj. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
pánik roham alatt tapasztaltok izzadást és testszagot, amit a környezet érez, de ti nem?
2023. máj. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Büdösebb a szorongós izzadtság igen.
2023. máj. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem a metrón van mindig pánikrohamom. Már akkor mikor lemegyek az aluljáróba. Nagyon ver a szívem, lever a víz és mindenki távolabb megy tőlem a metrón, mikor felszállok. Van más is így egy rohamnál?
2023. máj. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!