Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha álmomban volt skizofrén...

Ha álmomban volt skizofrén látomásom, elképzelhető, hogy lappang bennem ez a betegség?

Figyelt kérdés
A családban eddig nem fordult elő ez a betegség, de mentális instabilitás, depresszió, OCD, nárcisztikus/borderline vonások igen.

2023. máj. 24. 13:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hát a mentális instabilitás az nálad is előfordul. A skizofrénia nem.

Mi az ördög az a skizofrén látomás? Úgy hívják: álom.

2023. máj. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
20%
A skizofrenek SOHA nincsenek tisztaban azzal, hogy az o elmejukben van a hiba. Hisznek a tevkepzeteikben, es az egesz vilag furcsa nekik, nem ok.
2023. máj. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
1: hát, eléggé furcsa lesz. :D Azt álmodtam, hogy fekszem a kanapén, majd egyszer csak egy katonaruhába öltözött pasas rávágott egyet az ablakra egy hatalmas rózsaszín párduc plüssel, majd röhögve elszaladt. Még mindig álmomban tudtam, hogy neki nem lenne szabad ott lennie, mert ilyen nem létezik, mégis a nyomába eredtem, de ekkor felriadtam. Azonnal képben voltam, hogy ez csak álom volt.
2023. máj. 24. 13:53
 4/11 anonim ***** válasza:
Ez az álom neked mitől "skizofrén látomás"?
2023. máj. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
2: neeem, ez egyáltalán nem jellemző rám, soha nem hallottam plusz hangokat, nem láttam nem létező embereket, alakokat. Nem is hiszem, hogy megfigyelnének, utaznának rám... szóval hál' istennek, ezek a dolgok soha nem jelentkeztek.
2023. máj. 24. 13:56
 6/11 A kérdező kommentje:
4: annyira szürreális volt, és az említett családi terheltség okán van bennem egy kis félelem nyilván, nehogy rajtam valamilyen durvább jöjjön ki. Nem emlékszem, hogy ilyesmit álmodtam volna.
2023. máj. 24. 13:58
 7/11 anonim ***** válasza:
Az álomnak kötelező olyannak lennie, amilyen már volt? És az első álom akkor hogy jön létre? És onnantól kezdve minden álom egyforma? Persze, hogy szürreális, az az álom dolga. Mindegyik az. Nem kis félelem van benned, hanem nagy, és ezért kell klinikai szakpszichológushoz fordulni. Nálad nem nárcisztikus meg borderline van, hanem szorongás.
2023. máj. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ezt hívják álmodásnak.
2023. máj. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Remélem...kösz szépen a válaszokat!
2023. máj. 24. 14:30
 10/11 anonim ***** válasza:
34%
Akik leszavaztak, gratulalok. Nem, a skizofren nincs tisztaban vele, hogy hallucinal, a csaladja es orvosok osszeeskuvese miatt kerul korhazba, tortenik minden a valosagban es a tevkepzetekben. Aki attol fel, megorult, az nem skizofren.
2023. máj. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!