Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Másnaposan szorongás, pánikroham?

Másnaposan szorongás, pánikroham?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Pár hónapja egy buliban elegge berugtunk haverokkal, másnap du. Pedig volt egy kokemeny panikrohamom, korhaz lett a vége, azthittem szívroham. Azóta ha csak alkalmankent 1sort, 2-3 rovid italt fogyasztok , utana 4-5 napig szorongok, nehezemre esik az utazas, a bezart helyeken rosszul leszek, aztan 5nap mulva elmullik. De mar a minimalis alkohol is kihozza, de csak masnap. Van esetleg meg igy valaki? Mit lehetne ezzel kezdeni? 28/F

2023. máj. 26. 21:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Eszedbe jutott-e az a megoldás, hogy nem iszol?
2023. máj. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
82%
Pszichológus és nem iszol.
2023. máj. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia! Nem tudom miért üzlet és pénzügy :) de én kb 22 éves korom azaz bő 10 éve így vagyok ezzel. "Pánikrohamom" nem volt vagy legalábbis nem tudok róla viszont depressziós tüneteket produkálok akár 2-3 napig is. Teljesen alkohol- társaság- és körülmény-függő, volt már, hogy 2 sörtől, volt, hogy üveg boroktól éreztem ezt. Semmi kedvem másnap semmihez, bűntudat gyötör, mindent elcsesztem, nincs napos oldal stb. érzések és közben akár munkaképtelenné is válok. Nem egyszer jelentettem beteget hétfőn egy pénteki szivornya után.

Nem bírjuk az alkoholt és ennyi, nem kell inni, autóval kell menni, vissza kell utasítani, sajnos az ilyen társaságot is le kell koptatni stb.

Másik, és nehezebb út, egy olyan fajta italozás, ami mellett mindez nem történhet meg. Pl. egy komoly sajtkóstolás ami mellett csak mellekszereplő a bor. Óriási a rizikó mert akkor is hozhat valaki valami sz..t amit mégis megkóstóltok és kész a baj.

Pedig lelkileg és fizikailag sem bírjuk (már), emellett ki kell tartani. Talán az is erőt ad ha erre koncentrálsz.

2023. máj. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%
Én is rohadtul kivagyok utána 2 napig. Régen mindenkivel mentem bulizni, de úgy megutáltam az alkoholt, hogy már nem iszom. Speed, eki ugyanez vagy még rosszabb.
2023. máj. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Fokhagyma.
2023. máj. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyanez van rendszeresen. Csak én nem fogyasztok alkoholt és nem dohányzom. Stressztől is lehet. Vizsgáltasd ki magad. Sokmindentől lehet. Korántsem biztos, higy a piától van. Látod, én sem iszok egy korty alkoholt soha, mégis ugyanolyan tüneteim vannak mint neked.

A vérnyomásom teljesen normális volt mindig, egy ilyen pánikrohamnál felmegy 170 fölé is, a pulzusom 120-130 köré.

2023. máj. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

1. Igen gondoltam mar ra:)


koszonom mindenkinek a valaszt, nekem tuti a pia hozza ki. De ha rainnék akkor egybol elmulana, innen is tudom hogy csak egy pszcihes hulyeseg. A magas kortizol szint allhat a dolog mogott, igazabol az zavar hogy egy szulinapi koccintas vagy 2 es masnap (es harmad nap) total szorongas panikroham. Esetleg van olyan aki “kigyogyult” ebbol?

2023. máj. 27. 09:46
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miért kéne kigyógyulni. A szervezeted jelez, alapvetően azt, hogy nem bírja az alkoholt, ezen túlmenően pedig lehet, hogy egy lelki problémát is.

Akkor nem kell inni és meg kell nézni hogy van-e lelki probléma. (A. esetben van és ez csak előhozza, B. esetben csak egy erős plusz jelzés az idegrendszered részéről hogy TÉNYLEG NE igyál...)

Voltaképpen szerencsés vagy, hogy nem a 'semmiből', 40-50 évesen jelentkezik a baj, hanem már előre jelez a rendszer.

Sokaknak nincs szerencséje :/

2023. máj. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem vagy véletlenül alapban szorongós,és szociális fóbiás?
2023. máj. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
azóta nagynehezen megoldódott. aki kiváncsi rá hogyan, az írjon, hátha tudok segíteni.
2023. szept. 6. 14:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!