Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem múlik el a depresszió?

Miért nem múlik el a depresszió?

Figyelt kérdés

2 hónapja szedem a gyógyszert a másodikat de még mindig azt érzem, hogy nem szeretek élni. Nem múlik el az se, hogy sokat gondolok az öngyilkosságra, halálra. Bár ezt nem mondtam a pszichiáternek, mert nem akarok kórházba menni. Egyre kilátástalanabbnak érzem a helyzetemet, mintha nekem nem lenne helyem ezen a világon. Vannak jobb napok is de a legtöbb rossz. Nagyon nyomasztó álmaim vannak azokban is gyakran benne van az öngyilkosság.

Nem tudom, hogy mit kéne már tennem, szerintem soha nem gyógyulok meg de akkor nincs értelme élni.



2023. máj. 27. 15:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%
Mindent mondj el az orvosodnak és menj vissza és addig próbálkozzatok a gyógyszer beállítással, amíg meg nem lesz a jó szer és adag. Kitartást kívánok!
2023. máj. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%

Ha tényleg javítani akarsz a helyzeteden, akkor a kórházba is bevonulsz. Ha kell.

Először is rakj rendet. Most még csak magad körül, a helyiségben ahol laksz. Aztán a lakásban/házban/kertben. Takaríts, pakolászd a dolgaidat, javítsd meg, ha van javítani való. A külsőd is rakd rendbe. Vegyél új ruhát, cipőt, ezt-azt, ami tetszik. Nem szabad kényszeresen, csak növeld magad körül a rendezettséget, és ebből csinálj napi rutint. Ez a rendezettség idővel be fog szivárogni a belsődbe.

És legyél őszinte a pszichiáternél, különben potyára jársz hozzá.

2023. máj. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%

Sajnos nem mindenkire hat úgy ugyanaz a gyógyszer, és gyakran sokáig kell keresni, mire megtaláljátok a neked megfelelő gyógyszert és adagolást. Menj vissza az orvosodhoz és beszéljétek meg!

Illetve remélem, hogy rendszeresen beszélsz pszichiáterrel vagy pszichológussal. Emellé próbálj találni valami egyszerű hobbit, amit néha, ha nem érzed éppen nehéznek, művelhetsz. A kimozdulás is jó ötlet lehet, de sejtem, hogy azt most nem bírnád, úgyhogy esetleg menj ki a teraszra/kertbe, ülj ki a napra. Olvasgass valamit, haladj nagyon kis lépésekben, és próbáld meg megtalálni az apró dolgokat, amik kicsit könnyebbé teszik a mindennapjaidat. Nem baj, ha eleinte még csak "nem olyan rossz" napjaid lesznek, így kezdődik, haladj lassan, az, hogy vannak jobb napok, jó jel.

2023. máj. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
96%
Hidd el, van olyan gyogyszer ami pont neked lesz. Jo hat het alatt mar szokott hatni, de muszaj elmondanod. Masikat probaltok akkor.
2023. máj. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm, az a baj, hogy nemrég találtam munkát ami nagyon rossz hely de legalább kapok fizetést, ezért nem akarok kórházba menni, mert akkor biztos kirúgnának.

Szeretném rendbe tenni magam végre elterveztem dolgokat de mindig halogatom, elmegy a kedvem. De azért megpróbálom ha majd lesz egy kis pénzem.

2023. máj. 27. 16:06
 6/19 A kérdező kommentje:
Meg az is baj, hogy a pszichiáterhez csak havonta tudok menni, magánra nincs pénzem. Pedig talán a beszélgetés többet segítene ha valaki meghallgatna és nem ítélne el, a munkahelyen is inkább semmibe vesznek, nincs társaságom, barátaim.
2023. máj. 27. 16:13
 7/19 anonim ***** válasza:
96%
Lehetséges másik gyógyszer kell. Mellette próbáld helyretenni a dolgaid, ne csak a gyogyszertol várd a javulást. Ha mind a kettő elkezd dolgozni javulni fogsz. Van akinek gyogyszer nelkul is sikerül, ha a gyógyszer mellett elkezded amit mások anélkül csinálnak biztos javulni fogsz. Kitartast
2023. máj. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
77%

Mert nem az állapotodnak megfelelő gyógyszert szeded.

Butaság nem maximálisan őszintének lenni a gyógyszert felíró szakemberrel, különben ő honnan tudná, hogy nem neked megfelelőt adott neked...?


Ezen kívül pedig a depresszió sajnos nem egy náthaszerű betegség, amelyet egy bogyó beszedésével már el is felejthetsz, mert meggyógyít, hanem sokkal inkább hasonlít az alkoholizmusra vagy bármilyen más függőségre: sajnos nem gyógyítható, hanem csak a szimptómái csökkenthetők, el lehet köteleződni az élet mellett, de ahogy egy volt függő is mindig, egész életében vonzódni fog a függése tárgyához, úgy szerintem minden depressziós is erősebb vonzást fog érezni az amúgy is elkerülhetetlen halál iránt. Et az én feltételezésem sajnos, azzal együtt, hogy többnyire jó kedvű vagyok és nem gondolok a halálra, de az ahhoz közel járó gondolataim nyoma nem tűnt el nyomtalanul, ezért gondolom ezt, hogy gyógyíthatatlan, de meg lehet tanulni együttélni vele úgy, hogy ne zavarjon a hétköznapi normalitásban, sőt, boldogságban. Sajnálom, hogy ilyen sötéten látom a jövőt.

2023. máj. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
21%
8-as miért ne lehetne gyógyító? Ezt a baromságot honnan szedted? Szerintem nincs olyan ember a földön aki ne lett volna már 1x az
2023. máj. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Szerintem sem gyógyítható, talán annak igen aki meg tudja fizetni a kezelés de egy mentálisan beteg ember alapból nehezebben talál munkát stb. Alapból szerintem az emberi életben több a rossz mint a jó csak mások jobban tudják a rosszat ignorálni esetleg van ami eltereli a figyelmüket pl. barátok, család. A gyógyszer meg vagy segít vagy nem. Szerintem a lélek betegségeire nincs gyógyszer de lehet nincs igazam nem tudom.
2023. máj. 27. 18:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!