Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyógyszerek mellékhatásától...

Gyógyszerek mellékhatásától félek?

Figyelt kérdés

Van ilyen? Mert nálam ez van sajnos. Bármilyen gyógyszer, készítmény esetén nagyon izgulok a mellékhatásokon. Minnél rosszabb van odaírva, annál jobban kiakadok, aludni se tudok. Pl ma bevettem allergiára egy antihisztamint, oda az volt írva, hogy súlyos esetben hívja a mentőketz. 1 órája vettem be a gyógyszert, de azóta is azt figyelem mikor jön ki az allergiás reakció ami miatt a menőket kell hívni.

Másik ami miatt mégjobban aggódok és nem kezeltetem a szorongásomat, az a gyógyszerek egymásra gyakorolt negatív hatása. Pl szorongáscsökkentők még egy orrsprayn is a nem szabad együtt szedni listán vannak. Ezért nem kérek belőlük. Pl ma Voltarennel kentem be az alkaromat délután, de azon is aggódok vajon milyen hatásba lép a bevett antihisztaminnal. A kettő között eltelt vagy 5 óra amúgy. Aludni se tudok. Múltkor náthás voltam, ittam egy Coldrexet. Mindent éreztem amit a mellékhatásokban írtak, szépen egymás után sorban. Aztán amikor eltereltem a figyelmem egy koccanásos baleset szemtanújaként, hirtelen nem voltak tünetek azt vettem észre.

Milyen állapot ez? Másnak is van ilyen?


2023. máj. 28. 00:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én csak ritkán olvasom el. Jobb a békesség:D
2023. máj. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Menj el pszichológushoz. Ha írsz megyét talán még ajánlani is tudok neked.
2023. máj. 28. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%

Nincs. Mivel gyógyszertől még senki nem gyógyult meg, nem szedek gyógyszert.

Ha lenne befektetni való pénzem, akkor viszont csakis gyógyszergyári részvényeket vennék.

2023. máj. 28. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Budapesti vagyok, 12 kerület
2023. máj. 28. 07:15
 5/6 anonim ***** válasza:
Nagyon sok mellekhatasuk van. De átlagban mindegyiknek nem csak a pszichésre szedettek
2023. máj. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Aki antidepresszánsokat szed vagy tervezi, hogy szedni fog, mindenképpen olvassa el ezt a cikket! Nagyon fontos!


Sajnos, saját tapasztalataim is alátámasztják a leírtakat...


PSSD - [link]

2023. máj. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!