Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől alakul ki a halálvágy?

Mitől alakul ki a halálvágy?

Figyelt kérdés

Én érzem már évek óta, hogy nem szeretnék élni, gondolkodtam, hogy hogyan tudnák meghalni, majdnem meg is tettem, aztán végül mégsem.

De vannak emberek akik pl. hajléktalanok, sok nehezebb helyzetben lévő ember aki mégis élni akar.

De akkor mitől lehet, hogy egyes emberekben mégis kialakul az öngyilkosság utáni vágy?



2023. máj. 28. 12:29
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
depresszió, életképtelen
2023. máj. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Pont így vagyok ezzel én is, sokat gondolkodtam rajta. Meghallgatnám te mit gondolsz erről, ha van kedved, írj
2023. máj. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez van velem is. Klinikai szakpszichológus szerint súlyos depresszió.
2023. máj. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

#1 az életképtelenségnek mi köze a halálvágyhoz? Lehet valaki full életigenlő típusként is életképtelen/béna/szerencsétlen.


Kérdező: sztem ez az élet egyik nagy kérdése. Az a biztos, hogy ha valaki nem akar élni, az az egyik, ha nem a legkomolyabb mentális probléma.

Legalábbis ezt mondják. Én magam is inkább halál párti vagyok, bár én öngyilkos nem akarok lenni, simán csak az elmúlt 20 évemben már nem akartam élni, mert az élet szar.

2023. máj. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#1 vagyok.

Jó igazatok van, kifolyólag bármi lehet.

én is úgy érzem Magam sokszor mint egy életképtelen, de talán mégsem csak más szóval egyszerűen teljesen más ember vagyok sokszor mint a többi.

Másnak érzem magam mint az átlag és emiatt nincsennek barátaim pedig jól esne egy normális közösség mind ezt nagyon fiatalon mondom.

2023. máj. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%

Utolsó és első egyben.

Ha szeretne valaki beszélgetni szívesen fogadom még találkoznék is aki a közelben van...

2023. máj. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Azert mert ez egy masfajta mentalis betegseg.


Ok igazabol egy csapat, jol erzik egyutt magukat, egy gond, nincs penz (ami fedi a lakast meg ilyeneket).


Azon kivul hogy budosek, de az a tarsait nem zavarja.


Ok inkabb alkoholistak. Az meg szenvedelybetegseg, nem major depresszio.

2023. máj. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Senior Séf ***** válasza:
28%
Pl kamaszkorban mindenki átesik rajta.
2023. máj. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%

Nekem attól alakult ki hogy láttam hogy állnak hozzám az emberek, mit váltok ki belőlük, pedig én nem is akarok rosszat.

Ezt tetézte az hogy rájöttem milyen a világ. Hogy undorító az egész.

Ha nagyon belegondol az ember a dolgok mélyébe, akkor elkezdi várni a végét.

27/n

Szilvi

2023. jún. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
72%
Nekem az váltotta ki hogy utálom az életem. 11 evesen meg meg is próbáltam ölni magam csak nem sikerult egy villaval akartam szét szúrni az agyamat mivel a fejem kemény volt igy az államnál próbáltam csak kozben az anyam észre vette igy nem sikerult. Csak annyi volt hogy ossze kellett varni 2 is az államát. Ezek utan meg rosszab lett anyam be nyomott engem egy pszichológushoz aki egyaltalan nem vett komolyan, igy próbáltam az anyukámmal beszelni de o csak kiabált velem es mindig ott hagyott. Es ezekhez hogyan jutottam el? Miert utaltam az életem es most is miert? 17 éve van mar hogy reggeltől estig hallom ahogy a szuleim veszekednek kiabálnak. Az apam pl a legszivtelenebb ember. Mivel senki soha nem hallgatott meg igy mindig a plüssmacimhoz beszéltem es o volt a mindenem majd egy nap apam merges volt azert mert nem értettem a matekot majd bement a szobamba es elkezdte a macimat pufolni rugdosni es vegul a fejet is letépte. Az nap volt amikor ugy ordítottam sírtam hogy belegondolni is rosz. Ez meg annál is rosszabb volt amikor kiskoromban megállás nélkül vert engem ugy hogy meg a székről is leestem vagy amikor karácsonykor neki lökött a polc sarkahoz majd elestem es utana rugdosott aznap mehettünk is a kórházba. Szép karácsonyi emlék volt. Majd amikor 13 lettem akkor lett egy baratom akit 1 osztaly ota ismertem es 7ev utan vegre sikerult nala. Minden nap iskola utan bementem a szobamba es vele beszélgettem, tanultam, játszottam. Persze csak online mert sehova nem engednek el meg ki a kertbe sem. Es mi lett ennek a vege? Az hogy a szüleimnek nem tetszett hogy 13 ev utan vegre boldog vagyok. Egy ev sem kellett hozza hogy rajojjenek hogy egy fiú miatt vágyom olyan boldog mivel mar az egesz iskolaban a tanárok is tudtak rola. Apam megtiltotta hogy beszelhessek vele meg azt is hogy irhassak vele minden nap nézte a telefonomat. Es az elején amikor beszéltem vele mindig bejött a szobamba es ramkiabált. Ezek utan meg el is hoztak engem abbol az iskolából igy megszakadt vele a kapcsolatom. Azota elmúlt 4 ev es meg mindig nem lehet es lett uj baratom es meg mindig rola álmodok neki meg persze azota volt ezer baratnoje. A barataimnak is lettek, nekem meg nem. Mindenki megy bulizni en meg nem. Szoval a 17 evembol 1 db volt csak az ami nem volt nagyon szar de a tobbi az es soha nem tudok aludni mivel ha elalszok ak rém álmaim vannak. Minden nap mérgezés magam remenykedve talan egyszer meghalok mivel a jövőt azt ugyan ugy nem varom. A szuleim meg kis koromban megmondták hogy programozonak kell lennem amit utalok. Nekem meg azt is megmondják hogy pl mi a kedvenc szinem. Vagy hogy mit kell hordanom mert ha nem azt veszem fel ak elvernek. Es halhatottom ahogy anyam megint ordibal apammal mindennel kapcsolatban. De meg talan a legnagyobb okom az is lehetne hogy ugy sem hiányoznek senkinek ezen a világon meg az anyámnak sem es az apámnak sem es en ezt honnan veszem? Onnan hogy amikor egyszer nagyon beteg voltam akkor annyira fajt minden hogy egesz nap setalnom kellett mivel ülni, feküdni,es egyhelyben lenni nem tudtam. Ez kb fel ev utan tortent amikor mar mindketten megunták es hangosan a szemembe nézve azt kívánta hogy bárcsak megdöglenék. Majd percről percre ezt hajtogatta egesz nap utana egesz heten majd 1 evig utana megunta es mar tudtam a ranezesebol nem kellett mondania. Szoval gondolom ha valakinek szar az élete vagy csak szimplán megunta az akarhat öngyilkos lenni.
2023. jún. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!