Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akiknek korábban önbizalom...

Akiknek korábban önbizalom hiánya volt és rossz volt a kapcsolata önmagával, hogyan küzdöttetek meg ezzel, hogy győztétek le?

Figyelt kérdés

2023. máj. 29. 13:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia. Nagyon jó kérdés. Nálad milyen formában és helyzetekben jelentkezik az önbizalom hiánya?
2023. máj. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szociális helyzetek, teljesítési helyzetekben és mindenféle hétköznapi dologban. Szóval mindenhol.

Ez járhat szorongással, passzivitással, elkerüléssel és szégyen érzettel.

2023. jún. 2. 17:10
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Huh, mintha magamról olvasnék.

Nagyon rossz érzés, mert olyan, mintha nem teljesítenék úgy, ahogyan egyébként tudnék.

Szerintem ebben amúgy pszichológus segíthet. Vagy nem tudom, vannak-e erre csoportok? Ahol direkt fejlesztik, és "belekényszerítenek" ezekbe a helyzetekbe. (Egyedül is ez lenne a lényeg, de magunkat motiválni sokszor nagyon nehéz...)

Szerinted neked miből alakulhatott ki ez?

2023. jún. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Gondolom, hogy a szüleim és a kiskori környezetem visszajelzéseiből. Sajnos azóta is hajlamos vagyok elég toxikus kapcsolatokat fenntartani.
2023. jún. 2. 22:13
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus. Én most kettőhöz járok egyszerre, mert minél kisebb batyut akarok az utódaimra terhelni. Önismereti munka nélkül ugyanis csak a magaménál is nagyobbat tudnék. De nekem még azt is felnőttként kell megtanulnom, hogy egyáltalán a fizikai szükségleteimet észrevegyem és kielégítsem.
2023. jún. 3. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én is járok pszichológushoz. Jelenleg a személyes tapasztalataitok érdekelnének, hogy nektek milyen dolgok segítettek a gyakorlatban. Akár a terápia során is.
2023. jún. 3. 12:02
 7/8 anonim ***** válasza:
48%
Hát, de a terápián nincsenek trükkök, ott az idő és a mélysége segít.
2023. jún. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ignis Subdialis ***** válasza:
7: fogalmazzunk úgy, hogy egy hiteles pszichoterápián. Mert vannak olyan “coach”-ok meg egyéb szakik, akik tényleg csak “trükköket” tanítanak a normál érzelmi önismereti munka helyett…
2023. jún. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!