Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csinálnak a pszichiátrián...

Mit csinálnak a pszichiátrián ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Ha valaki elmondja a pszichiáternek, hogy szereti nézni ha meghal valaki, és szeretne ölni, de nem tenne ilyet, tehát nem közveszélyes. Ilyenkor hazaküldik, mivel nem beteg, vagy gyógyszereket írnak fel neki, illetve terápiára kell járnia?

2023. máj. 29. 15:32
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Aki szeretne ölni, azt nem küldik haza azzal, hogy nem beteg, mert ő beteg...
2023. máj. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
honnan tudja , hogy szeret ölni, ha nem ölt?
2023. máj. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sokan vannak, akik úgy érzik, szívesen ölnének embert, de nem teszik meg soha, ismerek olyat, aki már 73 éves, szerintem már nem csinál semmit (anyámról van szó, majd' negyven éve vallotta be), szóval nem mindegy, hogy szeretsz eljátszani a gondolattal, vagy nehezen lebírható késztetést érzel. Előbbire elég a pszichoterápia, sőt, akár házilag is megoldhatod a problémát, csak ne vedd félvállról, utóbbi esetben lehet, hogy gyógyszert is adnak, esetleg javasolják, hogy maradj bent egy időre (de amíg semmit sem követtél el, nem süthetik rád a közveszélyességet, és nem kényszeríthetnek). Mindenesetre ne várd meg, míg ártasz valakinek és bajba kevered magad.
2023. máj. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3 Csak gondolatban, illetve van hogy másokkal beszélgetünk a témáról, nyilván nem tennék ilyet mert törvénytelen.


"honnan tudja , hogy szeret ölni, ha nem ölt?"


Pl. állatokat ölt kiskorában.

2023. máj. 31. 12:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Milyen állatokat? Rovar, madár, emlős? Mit éreztél közben, előtte, utána? Mi érdekelt téged ebben? Álmodni szoktál ilyesmiről?
2023. máj. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Madarakat, békákat, és egy macskának elszorítottam a végtagját, de mivel 8 éves lehettem, ezért nem sokra emlékszem mit éreztem, szerintem adrenalin löketet okozott. Előfordulnak ritkán rémálmok, amiben ismeretlenek ölik meg magukat előttem, vagy háborúban holttesteket szedek össze, de ez nem meglepő, mert szoktam ilyesmiket nézni.
2023. máj. 31. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!