Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Minden pszichológus ennyire...

Minden pszichológus ennyire rá van izgulva az időre, vagy csak az enyémnek volt ez a fixa ideája?

Figyelt kérdés
A volt pszichológusom azt mondta, hogy szigorúan megtanították nekik, hogy keretek között kell tartani a beszélgetéseket, ami rendben is van, de engem borzasztóan zavart, hogy folyton az órát leste, meg azon kellett izgulolnom, hogy ebbe meg abba belekezdhetek-e még, bele fog-e férni, tudunk-e majd mindenről beszélni, amiről szerettem volna...

2023. máj. 30. 07:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
18%
Még jó hogy "rá van izgulva". Nem te vagy az egyetlen akivel törődnie kell. Mástól veszi el az időt ha nem tartja be a keretet. Mondjuk ez olyan nyilvánvaló, hogy fura a kérdésed. A terápia, beszélgetés nem baráti csevej, hanem munka számára, és időhöz van kötve.
2023. máj. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ezt mind tudom, de valamennyire lehetnének rugalmasak. Meg az órafigyelgetés a halálom...
2023. máj. 30. 08:04
 3/18 anonim ***** válasza:
21%
De nem lehet rugalmas, fogd már fel. Nem fog hét pácienst kezelni nyolc helyett, csak mert neked úgy kényelmes. Brutális kiesett bevétel lenne.
2023. máj. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

3


Egyrészt nem arra gondoltam, hogy húzzunk rá még egy félórát, csak mondjuk ha 5 perccel tovább tart, mert még be akarja fejezni a mondandóját a páciens, az ne legyen tragédia. Nyilván nem rögtön jön a következő delikvens...


Másrészt - ez abszolút magánvélemény - szerintem baj, hogy manapság ez is futószalagszerű. Nekem az is volt a bajom a pszichológusommal, hogy nem láttam rajta az akaratot, hogy segítsen, csak meghallgatott, mondott néhány konyhapszichológiai közhelyt, aztán felmarkolta a zsét, és jöhetett a következő... De akkor ezek szerint mind ilyen, mert ilyennek kell lenniük. Szomorú.

2023. máj. 30. 08:14
 5/18 anonim ***** válasza:
28%
Baj, hogy futószalagszerű? NINCS ELÉG SZAKEMBER. Sajnos ötször ennyi pszichológusra lenne szükség. Te még a szerencsés vagy, akinek jutott.
2023. máj. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Én abban látom inkább a problémát, hogy manapság boldog, boldogtalan pszichológushoz jár, mert divatos, és azok meg nyilván a könnyű eseteket preferálják, amikor elég csak néhány konyhapszichológiai közhely, a problémásabb eseteket meg átpasszolják a pszichiáterekhez, akik meg úgyis csak gyógyszerezni fogják az illetőt, ami csak tüneti kezelés, és nem lesz megoldva a probléma.
2023. máj. 30. 08:24
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
Egy fiatal idealista megfertőztetve valami új és egyedi elegyével a New Age, a fogyasztói társadalom és egyes politikai eszmék által azt hiheti, hogy egy pszichológus rendbe tudja úgy hozni, hogy ezek között feloldja az ordító ellentmondásokat az emberi természettel és a fizikai valósággal. Nem tudja. A közhelyek sokszor a megoldást adnák, amit nem akarsz elfogadni és kigúnyolsz.
2023. máj. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Ha közhelyeket akarok, akkor felütök egy Coelho idézetes könyvet, nem dobok ki heti 10-15 rúgót...
2023. máj. 30. 08:55
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
Tedd azt!
2023. máj. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Csakhogy nekem nem közhelyekre van szükségem.
2023. máj. 30. 09:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!