Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Magamra maradtam, most mit...

Magamra maradtam, most mit tegyek?

Figyelt kérdés

A pszichológusom a hatodik alkalom során közölte, hogy nincs meg hozzám a kompetenciája, és hogy klinikai szakpszichológushoz kéne járnom. Csakhogy kérdés, egy olyanhoz mikor fogok tudni bekerülni... Felajánlotta a pszichológusom, hogy addig mondjuk két hetente tudna vele foglalkozni (eddig hetente jártam hozzá), de őszintén szólva részemről megtört a bizalom... Derült égből villámcsapásként ért ez az egész, és úgy sejtem, hogy nem arról van szó, hogy pont most jött rá, hogy nem elég hozzám a tudása, hanem az álmom áll a döntésének hátterében, amit előző alkalommal meséltem el neki. Nem volt benne semmi durva, csak ölelés, arcrapuszi, meg hogy elsírtam magam előtte, ő meg kinevetett. Én úgy olvastam az ilyesmit érzelem áttételnek nevezik, és teljesen normális, ezért is bátorkodtam vele megosztani...

A lényeg, hogy ezek után hogy bízhatnék benne? Így meg semmi értelme nem lenne hozzá járni tovább. De mi lesz addig velem, amíg nem tud vállalni a szakpszichológus? Lelkileg teljesen padlón vagyok.



2023. máj. 30. 08:51
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Nyeretlen kétéves lehetett, örülj, hogy nem csapolja tovább a pénztárcád. Eddig is tudnia kellett, hogy a problémáidhoz ő kevés, legkésőbb a második-harmadik alkalomtól, de maszatolt, mert kellett a pénz, most pedig az álmod hallatán begyulladt, hogy mibe is keverte magát. Megértem, ha oda a bizalmad, én sem járnék hozzá vissza ezután.

Emlékszem az álomról kiírt kérdésedre, akkor biztattak, hogy mondd el neki, mert valamire való pszichológus tudja, mit kezdjen a doliggal. Egy valamire való.

Szerintem mindenképp veled azonos nemű pszichológust keress, és mondd el neki már az első alkalommal, hogy így jártál, nem árt tudnia, hogy hamar nagyon kötődni kezdesz a segítődhöz.

Próbálkozhatsz még a Pszichológust keresek ajánlok c. FB-csoportban, de írd le ott is, mi a problémád, és hogy jártál az előzővel. Gyakorin sem szerencsés ha úgy kell kimuzsikálni a kérdést, és több kérdésből összerakni, miről is van szó, szóval ügyesen posztolj (lehet ott is név nélkül), nehogy megint lehúzzanak, aztán csalódást okozzanak, mert a harmadik emberhez már elmenni sem lesz bizalmad. Ha online is megfelel, hamarabb találsz szakit, bár nem ideális megoldás.

2023. máj. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2023. máj. 30. 14:43
 3/5 anonim ***** válasza:
33%
Ezzel a pszichológus nővel álmodtál? Lehet, úgy érzi, hogy jobban kezdesz vonzódni hozzá, mint kellene, azért irányított máshoz.
2023. máj. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Valoban, érezheti magat kenyelmetlenul a helyzetben.
2023. jún. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Amikor en mondtam a pszichologusomnak, hogy vele almodtam, hatarozottan kivancsi lett, es alig varta, hogy elmondjam a reszleteket 😀 en korhazi jelenetet almodtam, o volt a beteg… erdekes beszelgetes kerekedett belole :)

Az elmondasod alapjan semmi extra nem volt az almod, nem szerelem. Ezt lehetne elemezni. Nem hiszem, hogy emiatt enged el es keri, hogy keress mast. Ha teged ez bant, akkor elnek azzal a lehetoseggel, hogy meg lehet hozzamenni, es megbeszelnem vele a mierteket. Sokszor olyan gondolatokat adunk masok fejebe, amiket valojaban nem is gondolnak. :)

2023. jún. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!