Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha bevettem 3db 0,25-ös...

Ha bevettem 3db 0,25-ös frontint meddig fogom érezni teljessen a hatását?

Figyelt kérdés
És mikor kezd el csökkeni a hatása hány óra múlva lesz bennem 0,50mg és 0,25mg?(13:45-kor vettem be)

2023. máj. 30. 14:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
32%
Kb másnap délutánig
2023. máj. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mennyire vagy hozzászokva, ha most kezdted el szedni. Akkor másnapig
2023. máj. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Kb hetente 1x veszek be ennyi mennyiséget mikor valami miatt nagyon szorongok vagy ha rám jön a pánik.Annyira talán nem vagyok hozzá szokva
2023. máj. 30. 14:24
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Dózis független a DOA-ja. Bevehetsz 10 db ot is, a fő hatását kb 2 órán át érzed.


Jobban jársz ha óránként/fél óránként veszed be.


Az alprazolam A CYP3A4 egy szubsztrátja, ezt képzeld el úgy mintha egy tojást kiürítenél, kimosnád, üres.


Belemegy az alprazolam mint szubstrate, de jön több is, meg van több fél tojás (enzim), viszont van egy korlátja ennek az enzim mennyiségnek.


Ez után ha minél többet veszel be óránként nem tudja legontani a májad meg a vékonybeled rendesen, növelve a hatását.

2023. jún. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Marmint 6 oran at lehet erezni a hatasat egy darabnak, harom darabnak is. Ez a ket ora nem tudom, honnan jon?
2023. jún. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%

Broder. En en elkezdtem 4 mg xanaxot, aztan 8-at aztan 10 et aztan 20 at aztan 30 at (egy egesz doboz).


Es valamiert semmit nem ereztem. Szo szerint semmit. Estere egy picit faradt lettem es ennyi. De reggel vettem be.


3 db 0.25 xanax masolat amit frontinnak hivnak... ha elfogyott a wc papir akkor helyette jo talan, de lehet meg arra sem.

2023. jún. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

5-os brodernek irom


A Cmax (idoben merve) := az az ido ameddig a maximalis koncentracio jelen van a kivant anatomiai/szoveti lokacios teruleten.


A DOE (bocs elobb elirtam DOA-nak) := "duration of effect" (hatasido magyarul) := ameddig a kivant hatas tart (idoben) adminisztracio utan.


Ez kb. alprazolam eseteben 30 perc alatt fokozatosan erosebben erezheto.


Ha intravenas akkor kevesebb ideig de utosebb joval (a legutosebb).


Ha oralis akkor tovabb (a leggyengebb hatas kb. vagy 3 - 5 szor lebontja a szervezet).


Ha felszippantod az orrodban (nem a fuledben vagy a popoban) akkor megint utos de nem annyira mintha beloned.


De inkabb vedd be broder modra oralisan, a szadba egy pohar finom vizzel.


Az alprazolam (xanaxra igaz, de a frontint ketlem hogy rendesen allitjak elo, magyar termek) hatoanyag ha egeszseges vagy meg viszonylag fiatal akkor 5 - 8 oran at hat.


Tmax := a plazmaban meddig van jelen


Az 5 - 8 oraban benne van a Tmax is meg a Cmax is.


Pl. beveszed, lebontja enzimekkel lebontja a gyomrod, majad vekonybeled is, hasnyalmirigyed is, agyadban levo enzimek is. Es ami atmegy a ver-agy gaton ennyi metabolizmus soran az szinte lofsz. Ezek az enzimek kb 90% ban a P450 csaladhoz tartoznak, azon belul CYP3A4-nek hivjak.


De a dokik vannak olyan kepzettek, hogyha beveszel antiviralis szert mondjuk aciclovirt herpeszre, majd rovid idon belul xanaxot, az aciclovir inhibitalja a CYP3A4 enzimet, igy nem tud metabolizalodni a majban/vekonybelben az alprazolam, nagyobb hatast es mellekhatast fogsz erezni.


Ezt vedd tanacsnak meg figyelmeztetesnek. Bar antiviralis szerekkel szorakozni nem jo, mert ha hozzaszokik a virus akkor cseszheted nem nagyon tudod mivel kezelni.


Tehat visszaterve beveszed, ez amit a 3-mal elobbi paragrafusban irtam az kb 30 perc alatt megtortenik nagyjabol (metabolizacio enzimekkel, eljut a merhetetlen terfogatu agyadba).


Ezutan ervenyesul a Cmax ami kb. 2 ora, a Tmax hasonlo ideju, de a hatasa az 5 - 8 oran at tart a lokalis helyen. Nagyjabol linearisan csokkenve.


Sokan a Cmax-ot akarjak kinyujtani, mert az okoz igazi anxiolitikus hatast, azaz euforiat/szorongasoldast meg ilyeneket. Ezert szedik kb. 2 orankent, aztan megint, megint, megint (ezt hivjak angolul "binge"-nek).


Van amit mindenki azt hiszi tudja mi, de igazabol kozel sem csak van egy fing a fejukben es azt irjak le.


A felezesi ido kalkulacioja nem hasrautes szeru, AUC (area under curve) metodika alapjan van meghatarozva, egyenenkent mas mert mas fiziologia, kor, meg ilyenek. Ezert szoktak "mean half life" azaz "atlagos felezesi ido"-re utalni. Ez az eliminacio resze.


Felezesi ido := Milyen periodicitassal felezodnek a PLAZMABAN levo metabolit-maradekok.


Ami alprazolamnal 11 ora kb.


Ezert ugymond "sunyiskodik" es meg hatast fejt ki, de kozel sem olyat mint ami a Cmax-nal. Hanem pl szekrekedes, meg fokent mellekhatasok. De ezek mar total minimalisak. Viszont gyogyszerfuggo.


Altalaban 4-5 felezesi ido utan mondhato, hogy kiurult a gyogyszer a szervezetbol es megszabadultal tole. Es ekkor jon a megvonasi tunet ha raszoktal.


Vegezetul, a egyszerre beveszed az alprazolamot, legyen inkabb xanax mert azt megbizhatobb az az eredeti gyogyszer


A frontin egy fos magyar masolat sokan panaszkodnak ra keress ra nyugodtan, eleg inkonzisztens a hatasa, hol mukodik hol nem, hol kevesbe, hol alig, hol semennyire, stb...


Az alprazolam 0-ad foku kinetikat kovet, ami azt jelenti, ha a baratod bevesz 60 db 1 mg-os xanaxot (alprazolam), akkor mind a 60 db nem egyenkent bontodik le sorban, hanem egyszerre. Viszont az alprazolam egy tulajdonsaga, hogy nagyon gyorsan felszivodik, tehat hiaba 0-ad rendu kinetika, ezt mondhatni "felulirja", de nem teljes mertekben.


Az elsorendunel meg a bevett gyogyszer mennyisegetol fuggoen eliminalodik, bontodik le, sorban.


Vegul a kerdesdre "nem tudom, honnan jon?": tolem - elhiszed vagy nem, erted amit leirtam vagy nem, utananezel vagy nem, az mar a te dontesed. Hasznald egeszseggel ezt amit leirtam es a gyogyszert is.

2023. jún. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Én értem a 98 százalékát. Dr infó gyógyszer/szakmai tájékoztató is kb ezekkel a szakszavakkal írja le, de ott nem magyarázzák el, mi mit jelent. De azért utána lehet nézni.


Bocsánat, hogy itt teszek fel 2 kérdést. Te vagy a legszakszerűbb válaszoló.


1.


Napi 1 mg Frontinról 3*2 db Eleniumra álltam át. Ez kb meddig hat?

Semeddig nem érzem, nem is cél, csak a Frontin megvonás elnyomása (ez is hatásnak nevezhető, szóval azért hat) amiért szedem. Nem ekvivalens adag, de 1 hét után már nem volt Fr megv. tünet.


Felezési időre tág határt adnak meg...


2 hetene 1 szemet hagynék el, teljes elhagyásig.


2. kérdés:

Tudom, nem bipolra szokás Tiapridalt adni, de tudtommal gyengén arra is hatásos lehet


Napi 200 mg Tiapr + 300 mg Lamolep mellett van esély arra hogy ha pörgős epizód következne, akkor lefogja, azaz nem esek vissza vagy legalàbb jó ideig nem. Évi 2-3 epizódváltásom van AP nélkül.


200 mg Lamolep +2,5 mg Olanza sokáig (kb 2 év) bevált erre. Sajnos kh elvette az Olanzát mert minek ennyit szedni, sz@rt se ér ennyi, aztán pár hónap múlva kevertbe kerültem.


Köszönöm, ha válaszolsz.

2023. jún. 25. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Broder 8


Orulok hogy ilyen tajekozott vagy, hogy erted amiket leirtam, ennek orulok. Sokan okoskodonak neznek mert szakszavakat hasznalok amiket ok nem ismernek es kinosan erzik magukat emiatt.


De hat persze ez flegman jon le, amikor valaki ugy beszel hogy tudja hogy nem ertik (valoszinuleg tudja hogy nem ertik, de talan) hogy mikrol van szo, szoval ez ilyen inzultacio. Sokszor kapok ilyet, es ritkan koszonetet, a hala kolcsonos.


Hozzatennem, hogy nem vagyok szakerto, csak evtizednyi tanulmanyokat olvastam, hol talaltam ellentmondasokat, hiteles forrasokbol pl. ncbi.nih.gov vagy nsh.uk vagy lancet.


Ezekhez eleg nehez benyujtani tanulmanyokat, szoval azert biztosak + lektoraltak es ellenorzik az elfogultsagot is, pl A pfizer gyartja a xanaxot, es ha a pfizer keszit egy tanulmany hogy milyen fsza a xanax, akkor az gyanusan elfogultsag, mert a sajat termeket dicsoiti es ezt rossz szemmel nezik.


Oda is szoktak irni, hogy fuggetlen kutatok neztek at a dolgokat altalaban.


De broder, tojast hamozni jottunk vagy a lenyegrol beszeljunk?



1, "Napi 1 mg Frontinról 3*2 db Eleniumra álltam át. Ez kb meddig hat?"



A felezesi idot akarod tudni vagy hogy meddig tart a hypnotikus hatas, szorongas oldas meg ilyenek? Hallottam errol, azt hiszem a hatoanyag a chlordiazepox valami.


Altalaban 4-5 nap mire kiurul a plazmabol egy gyogyszer atlagban. Utana jelentkeznek a megvonasi tunetek.


A hatasi ido meg nem tudom oszinten, de gyors google-al: nem igazan irjak direkten hogy mennyi ideig tart, csak a Cmax-ot mire eleri az viszonylag hosszu ido. Azt irjak 2-4 alkalommal kell bevenni egy nap. Ez kb. alprazolam dozisolas.


Ezt azert mondom, mert pl. egy Seduxent (diazepam) vagy Rivotrilt (clonazepam) reggel vagy este kell, vagy eleg egyszer egy nap, mert hosszu ideig tart.


Ezt vedd tojashelynak most amit irtam mert ez csak az en logikam, nezz te is utana szerintem.


Ha jol tudom az elenium olcso. De biztos nem lehet tamogatasra kapni. Javaslom helyette a medazepamot, ami egy prekurzor vegyulet, azaz inaktiv, majd metabolizmus soran diazepamma alakul, a diazepam meg borzaszto nagy felezesi idovel jar, tokeletes alkohol/benzodiazepine leszokasra.


A diazepamnak az aktiv metabolitjai kb 3-4. Tehat egy gyogyszerrel szednel kb 3-4 et. Ez rosszul hangzik, de nagyon gyengek, alig szokik hozza a szervezeted, ha egyaltalan.


Az aktiv metabolitjai a diazepamnak a nordiazepam, oxazepam, temazepam.


Ennek brutal nagy a felezesi ideje, ezert jo a leszokasra. Eloszor altat, de majd hozzaszoksz es nem fog. Es igazabol nem is eros benzodiazepine.


Megjegyzem, hogy a dokik szeretik a Seduxent szorongasra felirni ami kb 3000 ft/doboz 5mg-os, de a Medazepam meg kb 800 forint azt hiszem tobb van benne es 10mg. Vajon miert csinaljak ezt?


Ezen picit gondolkodtam, amikor a pszichiaterem kozolte ismeri a gyogyszert es tudja hogy anyagilag gatyaul allok. De felirta mindig a Seduxent.


Ugyanugy a frontin. Valamiert most mindenkinek azt irnak fel. Alig irnak Xanaxot.


Nem tudom mi van, de valami van a hatterben amiben reszesulnek a dokik szerintem.


2,


Sajnos szoktak felirni antipszichotikumot Bipolarisra, de inkabb Bipol1-re, Bipol2-re csak akut modon eseti helyzetben, mert az enyhebb (elnezest akit megsertettem ezzel, de a Bipol1 az brutalis, plane a rapid ciklusu), dopamine meg sok szerotonint erinto meg alfa adrenerget erinto gyogyszert.


Tiapridal ahogy irtad, risperidone, quetiapine magas dozisban, tegretol, olanzapine ahogy emlitetted, aripirazole, dopakine (ha igy hivjak?) meg ilyenek. De nem csak pzichozisra, hanem klinikai depressziora is. Gyonyoru mellekhatasokkal. Plane ha egyszerre tobbet szedsz.


Nekem van kulfoldi pszichologus ismerosom pont hollandiaban, es csodalkozik hogy polyfarmakologiat hasznalnak itthon, azaz 2 - 4 vagy tobb (isten ments) gyogyszert adnak, mert ott ez nem szokvanyos.


Tobb okbol amiket nagyon hosszu lenne leirni, nezz utana a polyfarmakologia veszelyeinek, foleg az enzimek inkatorok es inhibitalo tulajdonsaga miatt, mergezes es tuladagolas, meg tobb.


En nem vagyok pszichotikus szoval fogalmam sincs. Egyedul quetiapine-t szedtem alvasra, de allergiam lett tole szoval maradt a zolpidem meg benzodiazepinek meg alacsony dozisu trazodone, kiegeszitve beta blokkolokkal. En is szedek lamotrigine-t.


De megint uborkat hamozok mert magamrol beszelek.


Te ahogy latom lamolepet szedsz. Megint nevetek. A lamolep megint magyar fos termek. Kerjel lamictal-t, egy holland eredetu gyogyszer, ugyanugy lamotrigine, minden ugyanaz, es ~48 darab van benne a 30 helyett. Es ugyanugy lehet tamogatasra kerni.


Amikor en kertem a dokimtol, az volt a valasza "nem is tudtam hogy van ilyen" - ugy hogy ott van elotte egy gep amin egy full komplett adatbazis van, beirja lamotrigine es kidobja az osszes termeket. De nem, o valamiert a magyart irja fel.


Nagyon gyanusak ezek a dokik. Es persze nem tetszik neki ha en mondom meg hogy miert kerem ezt meg azt. De olyan magyarazatot adok neki amire nem tud nemet mondani mert abszolut igaz. Szoval inkabb csondben marad es felirja.


Vegul mi az a "kh" korhaz? Ezzel meg nem talalkoztam, a roviditessel.


Mihamarabb gyogyulast (meg ha nem is letezik sajnos)!

2023. jún. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Köszönöm a választ. :-)
2023. jún. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!