Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek hogy ne utáljam...

Mit tegyek hogy ne utáljam magam teljes szívből?

Figyelt kérdés

Régen a suliban mindíg piszkáltak a súlyom miatt. Utáltam magam, aztán lefogytam. Idővel viszont pánikbeteg lettem és kaptam antidepit meg xanaxot. Amiktől nagyon meghíztam. Na most az a helyzet hogy a párom állandóan piszkál e miatt. Sértő megjegyzéseket tesz, pl hogy olyan csülkeim vannak mint egy disznónak, mekkora belem van, látszódnak a hurkáim, szét folyok az ágyon, malac vagyok, jobban tetszenék neki ha megint vékony lennék... Ilyenek. De azt mondja hogy nem rosszból mondja csak segíteni szereten .

Próbálok fogyni de havonta kb 2 kg ha le megy, próbáltam gyógyszert is váltani de nem használ semmi. Kb 2 hónap alatt 20 kg ot híztam tőle mikor elkezdtem, azóta csak több lett. Pedig azt sem mondhatni hogy mennyit ettem volna. Ennyire dagadt még nem voltam... Elegem van, összetörtem a gyógyszereimet és nem szedem további. Vége. Gyűlölöm magam



2023. máj. 31. 03:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Először is szólj a párodnak, hogy ne mondjon ilyeneket, mert rosszul esik, és inkább támogasson abban, hogy elérd a célodat, ami ezek szerint neki is érdeke. Itt a jó idő, menjetek el biciklizni, rollerezni, görkorizni, hegyi túrára, vagy akár csak youtube videó alapján egy kis otthoni edzés. Ha együtt csináljátok ezeket, az még egy kicsit jobban össze is hozhat akár titeket :)

Ha pedig a gyógyszerekre szükség van, akkor viszont nem teheted le őket orvos beleegyezése nélkül, nagyobb baj is történhet!

2023. máj. 31. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem èrti meg hogy rosszul esik
2023. máj. 31. 04:59
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha mondod neki, mit reagál?
2023. máj. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha nő vagy (nem derül ki egyértelműen..) akkor kitartást, és tudd, hogy vannak egy csomóan (köztük én), akiknek csak a telt lányokra áll föl. :)

Hagyd ott a hisztis fäszt, és válassz igazi férfit.

2023. máj. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez így egy ördögi körben látszik. Próbáld meg magad nem a testi adottságaid alapján értékelni, hanem megkeresni magadban más értékeidet. A pároddal is ülj le beszélgetni, hogy miért is szeretett meg téged anno? Csak a tested miatt? Akkor nem jó alapokon van a kapcsolat... Vagy más tulajdonságaid miatt szeretett beléd? Azok is megváltoztak? Ha nem, akkor hajlandó komolyan venni téged, és segíteni az egészségesebbé válni? Ha hosszútávon terveztek egymással, akkor a párodnak is változtatni kell, nem egyedül tőled várni a csodát. Amit most csinál az verbális bántalmazás.

Ami a fogyást illeti, tapasztalatból mondom, tényleg agyban dől el. Valami olyan célt kell kitűzz magad elé, ami elérhető, és mérhető. Nem azt, hogy fél év alatt minden súlyfeleslegestől megszabadulsz valami drasztikus kúrával, mert az testileg, lelkileg is megterhelő, és visszaüt. Kis lépésekben haladj. Pl. ezen a héten elhagyom az üdítőket (ha iszol ilyet), köv. héttől kezdve a cukrot is elhagyod, vagy mással helyettesíted. Harmadik héttől kezdve nem veszel péksütit úton útfélen. (ha szoktál) Figyeld, és értékeld a tested változásait. Pl. nem csak az tud eredmény lenni, hogy 3 számmal kisebb ruhákat választhatsz majd, hanem pl, hogy könnyebben mászol majd lépcsőt, kevésbé izzadsz majd nyáron, hogy könnyebben tud majd rohanni Jobb lesz a vércukrod, 10%-os súlyvesztés után már a vérnyomásod is alacsonyabb lesz. Ha ezekre is szedsz esetleg gyógyszert, majd felül lehet vizsgálni ezek adagolását. Próbáld mantrázni, hogy mi minden lenne jobb, ha leadnál 10-20 kg-ot az életedben. Ha betudsz iktatni mozgást az életedbe, olyan válassz, ami örömet okoz, és elérhető közelségben van módod űzni.

2023. jún. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!