Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért lehet ez velem?

Miért lehet ez velem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Láttam egy videót a skizofréniával kapcsolatban, ami nagyon mélyen érintett. Azóta folyamatosan azokat a tüneteket keresem magamon, amiket ott mondott a férfi, aki ebben szenved… Miért van ez? Miért feltételezem, hogy mi van, ha én is az vagyok stb? Illetve miért idegesít, hogy ezen kattogok, amikor tudom, hogy attól, hogy valaki érintett ebben a betegségben nekem nem feltétlen kell annak lennem?!?!!


Köszönöm a válaszokat!



2023. máj. 31. 20:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A betegségekkel kapcsolatban (fizikai, vagy mentális) ez egy gyakori hiba. Az orvosok, pszichiáterek egyetemista korukban sokszor beleesnek ebbe, de megtanulják kezelni, rájönnek, hogy nem valós a félelmük.

Az ember hipochonderré válhat mentális betegségekkel kapcsolatban is, úgyhogy legyál óvatos! A mentális betegségek adoptálása mostanában egyre gyakoribb jelenség főleg a fiatalok esetében. Olvasnak valamit az interneten, és meggyőzik magukat arról, hogy márpedig nekik az a bajuk. A probléma az, hogy az agy egy végrehajtó szerv, ha megfelelően meggyőzi magát az ember, akkor bizony az a mentális betegség (illetve a tünetei) valóban megjelennek. Sőt, mindez fizikai betegségekre is igaz.


A javaslatom az, hogy ne olvass ilyesmiket, és főleg ne legyég Google, aki egy szúnyogcsípésre koporsót javasol ;-)


Engedd el a dolgot, nem vagy skizofrén. Ha az lennél, az mér igen régen, és határozottan kiderült volna.


Ha mégsem boldogulsz a dologgal, akkor egy szakember fog tudni segíteni, és el fogja mesélni, hogy egyetemista korában neki is meggyőződése volt 2 hónapig, hogy 18 féle mentális, és 42 féle halálos fizikai betegsége van. Aztán rájött, hogy nem. Azóta boldogan él.


Minden rendben van! :-)

2023. máj. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kielégítő választ!
2023. máj. 31. 20:46
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen! ;-)
2023. máj. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!