Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek a tünetek lehetnek...

Ezek a tünetek lehetnek szorongástól?

Figyelt kérdés

Röviden, 2 évvel ezelött kezdődött nálam ez az egész kálvária.. erős szédüléssel kezdődött, úgy éreztem el fogok ájulni de aztán végül mégse. Pár nap múlva már jött az egyensúlyvesztés séta/mozgás hatására. Utána már sorba jött minden más, látászavar, nehéz koncentráció, nyakfájdalom, tarkó feszítés, kar zsibbadás. Minden, de szó szerint minden féle kivizsgáláson részt vettem. Koponya mr. Nyaki gerinc mr. Szív ultrahang, ekg, vérvétel, megannyi neurológus, reumatológus, szemészet, kardiológia, otoneurológia, fül-orr-gége., de semmi nem vezetett eredményre. Már ott tartok hogy 1 éve csak a szobába fekszek, nem megyek ki a lakásból mert annyira rosszul érzem magam hogy merek elindulni sehova. Persze minden negativ vizsgálat után szihiáterhez küldenek de nem merek bevenni ilyen gyógyszereket amiket ott felírnak. Másnak voltak ilyen tünetei szorongástól?

Köszönöm a válaszokat.



2023. jún. 1. 11:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
35%
Miért nem mersz gyógyszert bevenni? A jól beállított gyógyszer és a rendszeres terápia fog segíteni. Ha ülsz a szobában, az nem hoz változást, eddig sem hozott senkinél.
2023. jún. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nekem is vannak ilyen tüneteim, már folyamatosan, csak valamikor jobban, valamikor kevésbé. Szedtem gyógyszereket, amiket a pszichiáter írt fel, sokkal rosszabbul lettem tőlük. Szóltam neki, hogy cseréljük le vagy valami, azt mondta kizártnak tartja, hogy a gyógyszerektől lettem rosszabbul. Végül abbahagytam a szedésüket fokozatosan, és akkor megint jobban lettem, de a zsibbadás, szédülés, nyakfájdalom maradt. A mellkasomban sokszor feszítő fájdalmat érzek, és időnként begörcsöl a szívem környékén, kb 10-20 percekre. Ilyenkor mégjobban lezsibbad mindenem órákra vagy napokra. EKG-t csináltak, mondták, hogy van eltérés, de semmi bajom.


30/N

2023. jún. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Ezelőtt egy éve ugyanezek a tüneteim voltak , mindent végigjártam én is ,a pszichiáterhez is elküldtek . Felírt antidepresszánt és frontint , elkezdtem szedni két hónapig nem tudtam dolgozni nem voltam jól , mondta türelem a gyógyszernek be kell állnia és igaza volt. Ijesztett az egész ami történik velem sőt volt, hogy megbántam, hogy elkezdtem szedni de akkor már nem mertem abbahagyni és jól tettem. Szépen lassan kezdtem javulni elsőre ki tisztult a látásom, utánna a vérnyomásom helyre állt , ami sokáig tartott a szédülés és a szorongás de nem voltak olyan erősek vissza tudtam menni dolgozni. Nagyon sajnálom amiben vagy de feltétlenül el kell fogad az orvosi segítséget mert szükséged van rá! Ez így nem élet , tudom de ezért tenned is kell.
2023. jún. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
cannabis indica növényből készült fű vagy hasis. nekem segített, nem félek annyira megnyilvánulni bepippantva.
2023. jún. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Szia. Állami vagy magán úton történtek a vizsgálatok?
2023. jún. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Utolsó..Szia, igen minden vizsgálat magán úton történt.
2023. jún. 1. 14:18
 7/16 anonim ***** válasza:
Milyen gyógyszer irt fel a pszichiáter?
2023. jún. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Sajnos lehet szorongás, pánik..Ugyanezekért megjártam mint te. Egy tök nyugodt melós napon egyszer csak annyira elkezdtem szédülni hogy elmondani nem lehet. Kint ültem a műszakot az ebédlőbe. Jöttek sorra a vizsgálatok, minden ok.Sajnos a szédülés nekem kb kitartott elég sokáig, aztán fokozatosan múlt ahogy minden orvost bejártam. Tavaly októberben kezdtem el phsziatriara járni.. Szorongásomból-depresszió lett,mivel már utcára se mertem menni mert mivan ha rosszul leszek.Egyből gyógyszer... Nem szedem azóta sem..Vannak hetek-hónapok mikor jobban vagyok és semmi jele. Próbálok minnél többet barátokkal, családdal lenni mert mikor csak bezárkóztam azt csak rontott az egészen. Viszont azóta rettegek az orvosoktól 😂Egy szimpla alkalmassági vizsgálattól eltudok ájulni 🤦‍♀️
2023. jún. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem voltam még pszihiáternél, pont ez miatt mert félek a gyógyszerek mellékhatásaitól😌 és nekem meggyőződésem hogy valami szervi bajom van, és ha be viszek ilyen gyógyszereket a szervezetembe, attól tartok hogy még nagyobb kárt teszek vele.

2 éve kezdődött, de eleinte volt 1-2 hét amikor ez annyiba maradt, aztán újra kezdődött, aztán megint alább hagyott, de most már 1 éve olyan erős a szédülés hogy borzasztó, rá adásul reggel ébredéskor a legrosszabb. És ez mellé még a látásom is romlott..Ezért nem hiszem el hogy ez szorongástól van.

Nyilván, meg nyugtató hogy ez lehet szorongástól is, de olyan hihetetlen..

2023. jún. 1. 19:19
 10/16 anonim ***** válasza:
Simán lehet szorongásos tünet én is elég sokáig alig tudtam utcára kimenni mert szédültem, kóvályogtam nem tudtam egyenesen járni vagy legalábbis úgy éreztem nem tudok. Érettségizni úgy mentem, hogy a falat fogtam ahol tudtam. Amikor nagyon durva tüneteket produkáltam nekem is homályosabb volt a látásom valami okból.
2023. jún. 2. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!