Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 4 éve nem hagytam el a házat,...

4 éve nem hagytam el a házat, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Mélyszegénységben és bántalmazó környezetben nőtem fel, ahol az erőszak összes formáját elszenvedtem férfiként. Alacsony színvonalú iskolába jártam, ahol állandóan bántottak, nagyrészt, mert én voltam az a csóró gyerek, aki szakadt ruhákban járt, télen nagyon alul öltözve ment. Csak interneten sikerült 2-3 havert szerezni, azt is kis időre játékokban, de ezen kívül sosem sikerült kapcsolatot kialakítanom senkivel. 2 barátnőm volt, akik inkább csak szívattak, az egyik bántalmazott is. Sorolhatnám. Most 28 éves vagyok, és életemben csak 10 hónapot dolgoztam, a többit itthon töltöttem a szorongásaimmal és félelmeimmel.


Amikor kiülök az udvarra, és hallok egy családot elmenni, elképzelem, hogy milyen lehet felnőni egy szeretetteljes életet leélni. Az interneten sokszor vágyakoztam másokhoz, viszont kihalt belőlem a vágyakozás a neten keresztül. De már a természet sem érdekel, ami gyerekként érdekelt. Sokszor elgondolkozok azon, hogy milyen életem lehetett volna, ha elvisznek ettől a családtól, és nem itthon kell ganéznom és mindent csinálnom. Stb.


Hogyan törhetnék ki? Azt érzem, hogy nem fogom bírni tovább ezt az életet. Szeretnék kapcsolódni másokhoz, élni és szeretve lenni, nem egy szarnak érezni magam. Sosem bántottam senkit, mégis én kapom a rosszakat, akik meg bántanak másokat, azokat nem bünteti az élet. Utálom az egészet.


Segítenétek kérlek szépen? Mit teheték?



2023. jún. 2. 20:10
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Nagyon sajnálom, hogy ezeket érzed, próbálok néhány segítő gondolatot leírni. Először is nem te okoztad ezt az élethelyzetet. Nem vagy rossz. Nem csoda viszont, hogy éppen most jutottál el ebbe a kétségbeesett helyzetbe, az életkorod hozta fel.

Itt egy pici tudományos magyarázat következik: a negatív érzés onnan jön benned, hogy a gyerek 6-7 éves koráig egy olyan mágikus gondolkodásban él, mely szerint minden, ami történik vele, azt ő okozza. Ezután jut el a gyerek oda, hogy felismeri, nélküle is történnek a dolgok. Csakhogy eddigre pont elszenvedett már egy sor bántalmazást és a hiedelme, hogy ezekben ő a hibás, kialakultak.

Innen tudott visszabontani a gondolkodásodat, az igazságnak megfelelően értékeled a történteket, azazhogy a veled élő felnőttek felelőssége volt a bántás, hogy ezeket te nem érdemelted meg és ők voltak a hibásak.

Ezzel tudod elhagyni a téves hiedelmet és a valóságos tényeknek megfelelően lépésről lépésre felépíteni az önbecsülésedet.

Az írásod alapján egyébként egy átlagnál intelligensebb ember vagy, akinek igenis van lehetősége az életben. Kezdj el dolgozni, végezd el a feladatokat, bizonyítsd be, hogy képes vagy rá. Ha valami szakmát tanultál, akkor kezdj abban, aztán majd lesz valahogy. Lépésről lépésre, napról napra tudod magadban megállapítani, hogy amit lehetett, aznap megtettél, éppen ezért értékes ember vagy.

Ha sikerül valahol, például egy civil szervezetnél segítő beszélgetéseket összehozni, az nagyon sokat jelentene számodra az úton.

2023. jún. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Melyszegenysegben nöttél fel, de 4 eve eltartanak otthon.


Valami itt nem klappol, gondolom a történet fele mese, másik része még péntek esti unalom.

2023. jún. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézzük csak... 28 évesen eddig összesen 10 hónapot dolgoztál, az se most volt, ráadásul már 4 éve megoldod, hogy ki se kelljen lépned a házból, mert mindent helybe hoznak neked. Tudod, mit kell ilyenkor kezdeni?

Örülni neki, mert az emberiség nagyon nagy hányada nem engedhet meg magának ilyen luxust. Egyszerű a képlet: olyan helyzetben vagy, hogy ezt megengedheted magadnak. Ha el kellene tartanod magadat, nem tehetnéd meg és hidd el, nagyon gyorsan megoldódnának a problémáid, mert nem lenne időd foglalkozni azzal, milyen szorongásaid és félelmeid vannak, mert jönnek a sárga csekkek, neked meg menni kell melóba, hogy ki tudd fizetni őket, ráadásul a hűtő se telik meg magától étellel. Ez a helyzet nagyon gyorsan meg tudja oldani a legtöbb lelki problémát.

2023. jún. 3. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szép kis esti mese, de kérlek, ne nézz minket hülyének.


Mélyszegénységben nőttél fel, de már 4 éve nem dolgozol... hagyjuk már.

2023. jún. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Pszichiátria
2023. jún. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Olvasás közben szinte hallottam a szomorú hegedűt, drámai aláfestésnek...
2023. jún. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Keress valami homeoffice állást.

Vagy valami munkát. Így hogy a fiatalok 80%-a kiment már külföldre ,nem nehèz megugrani a színvonalat.

Onnastól hogy valamit csinálsz van valami pènzed ,tudsz javítani a színvonaladon ès az esèlyeiden.

2023. jún. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

“télen nagyon alul öltözve ment. Csak interneten sikerült 2-3 havert szerezni, ”


De internetre futotta?!

Hm…

2023. júl. 5. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!