Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiám lehet?

Szociális fóbiám lehet?

Figyelt kérdés
Valamilyen zavarban szenvedek, de nem tudom eldönteni, hogy mi lehet velem ezért leírom ide hátha járt már valaki hasonló szituban és remélem, hogy lesz itt olyan ember aki letudta győzni azt, mert úgy érzem, hogy össze fogok hamarosan zuhanni teljesen. Egy nagyon nyitott és rendes srác vagyok azokkal akik szóba elegyednek velem, de még a barátaim/baráti társaságok előtt is szorongok egy kicsit, de leginkább akkor mikor az utcán kell sétálni idegenek között, de a legdurvább mindig a zárt helyeken történik. Úgy érzem olyankor, hogy megtudnék fulladni az emberek között és ki is pirosodok sokszor, de van, hogy le blokkolok teljesen és még megmozdulni sem merek, mert úgy érzem, hogy minden mozdulatomat figyelik az emberek és azt is, hogy hogyan nézek ki. Próbálom a magabiztos embert mutatni mások előtt, hogy nem félek, de belül rettegek és alig várom, hogy haza érjek. Ha le kell mennem bárhová elkap a gyomor görcs ezért mindig este felé szoktam elmenni vásárolni, sétálni , mert akkor picit kevesebb az ember de igyis van bennem szorongás. (Budapesti vagyok). Azért is írtam most ide, mert eléggé be telt a mai nap után is a pohár és röpke 2-3 óra kint lét után teljesen kimerültem mentálisan és alig voltam képben mikor az egyik barátommal találkoztam annyira le szívott a sok ember és csak azzal voltam elfoglalva, hogy mit gondolhatnak rólam mások stb. Úgy érzem mindig, hogy soha nem leszek elég jó senkinek. Viszont annyi pozitív dolog van az egészben, hogy mikor valakivel kimozdulok valahová kb 60-70%-al magabiztosabb vagyok mint ha egyedül lennék..

2023. jún. 2. 21:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, de abból is egy enyhébb verzió.
2023. jún. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez valami olyasmi lehet igen, tuti nekem is ez van, mert a leírásod alapján 90%-ban magamra ismertem.
2023. jún. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az
2023. jún. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Vagy agorafobia
2023. jún. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
De vannak akik annyira társas lények, hogy kell mindig melléjük egy barát, ismeros, családtag és úgy már magabiztosabbak. Ez olyan, mint mikor suliban nem volt egyik barátod se mert mind beteg volt, és rossz volt a napod tőle. Ez is olyasmi, kiesel a komfortzonabol és kellemetlenül érzed magad, amire lehet rajon egy kis szorongás és ott a vegeredmeny
2023. jún. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#1-es ha ez az enyhébb ami már így is majdnem kikészít akkor milyen lehet a durvább verzió?



#4 Köszönöm, erről még nem is hallottam, de jobban bele àsom most magam a témába

2023. jún. 2. 22:05
 7/9 A kérdező kommentje:
#6-os. Igénylem szinte mindig a társaságot ha ki kell mozdulni, mert akkor valamivel enyhébb a dolog és valaki egy picikét letudja kötni a figyelmem, hogy ne gondoljak ezekre a negatív dolgokra, de alapjáraton eléggé introvertált is vagyok és emiatt annyira nem vágyom a társaságra és mikor nem muszáj akkor nem is beszélek sokat
2023. jún. 2. 22:11
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szociális fóbia, agrofóbia, pánik.
2023. jún. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanez.És te mondjuk nem szorongsz,ha írnod kell egy kommentet vagy facebookon megosztasz/raksz ki magadrol képet vagy telefonálsz vagy akár ügyintézés egyedül?
dec. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!