Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom elfogadni az öregedé...

Nem tudom elfogadni az öregedést, hogy az élete felén túl vagyok és a rossz egészségi állapotomat?

Figyelt kérdés

Ha a tükörbe nézek, sírógörcsöm van. Ha megnézek egy 5-10 éves fotót, akkor pláne.

Csak ma tombolt az asztmám, rosszul lettem a melegtől (pedig az árnyékban hűvös volt, csak a nap égetett) stb... Tegnap az aluljáróból felfele meg kellett állnom zihálni és magamhoz térni, elhalt kb a combom.

Az összes rák-rizikófaktorom pipa, mialatt folyamatosan arról hallani, hogy a korosztályom egészségesebb tagjai lesznek rákosok és halnak meg benne.

Se párkapcsolatom, se gyerekem, se élmények a hátam mögött. Kimondhatjuk, hogy az eddig életem egy az egyben szemétre való.


2023. jún. 3. 20:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálam dettó ugyanez van, de kevésbé idegesít, mert a skizoid személyiségzavarom miatt saját magammal se tudok empatikus lenni. Nem izgat, hogy nincsen családom és nincsenek gyerekeim és azt se sajnálom, hogy 14 év óta nem kufircoltam. Ha az ember elfogadja, hogy semmi értelme az életének, akkor nincs min idegeskedni. Ha amiatt aggódsz, hogy az eddigi életed a szemétre való, akkor megnyugodhatsz, mert nemcsak a Te életed nem ér semmit, hanem senki élete sem. 200 év múlva már senki sem fog emlékezni rád és a ma élő emberek 99%-ára. Akire meg esetleg még 200 év múlva is emlékezni fognak, az se lesz ezzel kisegítve, tekintve, hogy akkorra már ő is halott lesz. Hát akkor nem tök mindegy? Van akinek ilyen életet gurít a sors, van akinek olyat. Ez van.

Ha valaki esetleg meg tudja nekem mondani, hogy mi az élet célja, ami értékes és amire az embernek érdemes az életét szentelnie, mert ezáltal célt ér és kiteljesedik, és ez számomra is meggyőző és követendő lesz, akkor ünnepélyesen megígérem, hogy megcsókolom a s_gg_t.



Kedves Kérdező, mindenesetre Neked azt kívánom, hogy javuljon az asztmád és jöjjön rendbe a fizikai kondíciód.

2023. jún. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az asztma nem tud javulni érdemben, de köszönöm! :)


Saját magam számára sincs értelme az eddigi életemnek, halálos ágyamon simán megbánnám.

2023. jún. 3. 21:35
 3/5 anonim ***** válasza:
hát mindenki akkor kezdi becsülni mikor már késő bánat
2023. jún. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
??
2023. jún. 4. 07:20
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is skizoid vagyok. Ez külföldön nem divat, valamiért itt meg igen ezek szerint.


Közel 30 vagyok, életem felét elpazaroltam, nincs kilátás csak a gyári munka ami tudjuk milyen.


Kell ez nekem? Nem.

2023. jún. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!