Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az egy laposföldes szint,...

Az egy laposföldes szint, hogyha nem hiszek a pszichológiában és áltudományosnak tartom?

Figyelt kérdés
Sokat foglalkoztam a pszichológiával, de rájöttem, hogy papíron hiába a tudomány része igazából tök áltudományos magyarázatokat ad mindenre és nem csak én látom így több angol nyelvű cikk is ezt állítja. Mikor ezt elmondom valakinek nagyot néznek rám és mintha a laposföld hívőkkel egy szinten lennék a szemükbe.
2023. jún. 3. 23:47
 1/3 anonim ***** válasza:
39%

Pedig igaz, nem csak a pszichológia, a pedagógia és a pszichiátria is az.

Idézet Julius Andan: A világ a színfalak mögött c. könyvből:

„Az egyik a pszichológia.

A másik a pszichiátria.

Ez a kettő a leghatalmasabb tekintély az emberi elme területén. Ez a két áltudomány helyettesíti a társadalomban az elme igazi, tényleg működő tudományát.

Röviden összefoglalva:

1. A legfelsőbb kaszt hazugságokat talál ki, hogy megtévessze az embereket, és ezáltal uralkodhasson felettük.

2. A legfelsőbb kaszt ezeket a hazugságokat ideológiákba, azaz érvrendszerekbe csomagolja, hogy ne lehessen könnyen felismerni, hogy a hazugság egy hazugság.

3. Az ideológiákat a társadalomba tekintélyek vezetik be.

4. A tekintélyek lehengerlik az embereket, és ezáltal elfogadtatják velük a hazugságokat.

5. A tekintélyelvűség egyes egyedül az emberek alacsony szintű tudatossága miatt működik.

6. A legfelsőbb kaszt hatalma kizárólag az emberek rossz mentális állapota miatt létezik.

7. A legfelsőbb kaszt számára létszükséglet, hogy az emberiséget rossz mentális állapotban tartsa.

8. A legfelsőbb kaszt emiatt minden lehetséges módon meg fogja akadályozni, hogy igazságok terjedjenek el az emberi elméről. Ha ez megtörténne, az emberek tudatosabbá válnának, és a kaszt hatalma semmivé foszlana.

9. A legfelsőbb kaszt úgy akadályozza meg az elme működő tudományának

kialakulását, hogy azt hazudja: az elme tudománya már létezik.

10. A legfelsőbb kaszt a pszichológiát és a pszichiátriát kiáltotta ki az elme tudományának, és az elme területén politikai, gazdasági és egészségügyi hegemóniát biztosított a számukra.

11. A legfelsőbb kaszt hatalma tehát a pszichológia és a pszichiátria tekintélyétől függ.

A legfelsőbb kaszt addig létezik csak, addig játszhatja velünk kisded játékait, amíg képes eltitkolni minden igazságot az emberről magáról: a képességeiről, a lehetőségeiről, az erejéről.

A pszichiátria és a pszichológia az emberről szóló hazugságok gyűjteménye.

Az a funkciójuk a társadalomban, hogy elhitessék az emberekkel, hogy nincs út felfelé, hogy az úgynevezett „normalitás” a létezés elérhető legmagasabb szintje, és hogy minden olyan módszert, tudást, technikát lejárassanak, kirekesszenek és tönkretegyenek, ami az embert ténylegesen jobb állapotba hozná.”

2023. jún. 4. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha sokat foglalkoztál vele, akkor tudhatod, hogy egy brutál szerteágazó tudományág. Nagyrésze egzakt tényeken alapul, az agy működését figyelembe véve alakítanak ki egy rakás kezelést. Azonban csomó része pedig ahogy mondod inkább spekuláció, talán ez a legjobb kifejezés rá. Azért sztem a laposföldes szinttől még nagyon messze van, ha nem hiszel benne.
2023. jún. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mint pszichológia PhD hallgató szívesen meghallgatom az érveid és válaszolok rá, kíváncsi vagyok.


Itt! Nem privátban

2023. jún. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!