Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vagyok ideges ilyen...

Miért vagyok ideges ilyen sokszor?

Figyelt kérdés
Mostanában folyamatosan felmérgelem magam, a legtöbbször nem is tudom az okát, az érzelmeimet sem tudom eléggé kifejezni, nagyon nehezen tudok csak sírni. Páromra is elég gyakran haragudok és nincs erős stresszforrás az életemben tehát ez is ki lehet zárva. A legtöbbet családom akaszt ki és ők is mondják nagyon agresszív vagyok csináljak ezzel valamit de én az ilyen helyzeteket nem vagyok képes kezelni. Mindig megfájdul a fejem ha ilyen helyzetbe kerülök és indokát tényleg nem tudom. Ez az utolsó próbálkozásom, hogy tudjak ellene tenni valamit. Az olyan javaslatok mint pszichológus vagy pszichiáter nem játszanak.

2023. jún. 4. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Mért nem játszanak az olyan javaslatok? Hogy a gyakorin ez a probléma nem fog megoldódni, az vitathatatlan TÉNY. A pszichológus az az ember, aki segít rájönni, hogy mi az a stresszforrás, ami nyilvánvalóan van, csak te nem jössz rá, hogy mi, mert azzal menekülsz előle, hogy eltemeted (vakfolt). És ez nem egy egyperces dolog. Mindenesetre a megfelelő vegyes táplálkozás, alvásidő, szabad levegő segít a nyugalom megtartásában. Gondolom, még nem tartasz a menopauzában. Az anyagiak is lehetnek stresszforrások. Milyen eddigi próbálkozásaid voltak, ha ez az utolsó, és mi jön az utolsó után?
2023. jún. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

A saját érzéseidről tudsz beszélni és felismerni Őket, főleg szerelem szeretet témában?

Ha kiskorodban elutasítottak a szüleid, hogy nem kaptál ölelést, amikor szerettél volna, vagy nem lehetett szeretgetni a szüleidet, meg el voltál tologatva, nem voltált értékelve, a szeretett dolgaid sem, akkor el gondolkozhatsz azon, hogy Alexitimia-s vagy esetleg.

Nekem az van például és nem egyszerű Vele érzelmi téren.

Főleg az önkifejezés része, meg szólni, ha baj van.

De mindenkép pszichológus, nem pszichiáter, hanem pszichológus és normálist.

2023. jún. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Volt pszichiáterem nem is egy és gyógyszerem is de csak rontottak a helyzeten, mert depresszióval diagnosztizáltak de nem kezelem mert nekem nincs rá szükségem, család felől nagy a nyomás. Utána néztem az Alexitimia-nak és lehetséges, hogy ilyenem van de nem hiszem, hogy kéne magam diagnosztizálnom. Pszichológust talán szeretnék mert azok értlemesek is, a pszichiáterek nem normálisak.
2023. jún. 9. 16:42
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

Csak mondom, hogy van hülye pszichológus is és a pszichiáter akkor kell, ha gyógyszeres megoldás kell.

Alexitimia-ban meg Magad tudsz csak segíteni, sőt a mentális betegségek nagy részénél csak Magad tudsz segíteni, a pszichológus Maga nem fog meggyógyítani, mert nem Neki kell megtanulnia kiengednie, csak a módszert mondja el HA ismeri.

Mellesleg rengete embert félre is diagnosztizálnak.

Nem kell beképzelni a betegséget, de ha stimmel rengeteg dolog, akkor valószínű van.

Mellesleg megsúgom, hogy a pszichológusok is könyv alapján dolgoznak, van egy szakmailag elfogadott lexikon, amit bárki meg tud venni a neten vagy ahoz hasonlót ugyanúgy.

Ők is a tünetek alapján és egyénileg diagnosztizálnak, mivel szakmai kvóta van, van egy limit ami alapján diagnosztizálnak.

Ezt a könyv szépen le írja Nekik és nem hasra ütés szerűen diagnosztizálnak.

És az alapján ahány tünet illik rád, meg amilyen betegségek még lehetségesek Nálad.

2023. jún. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%
Akkor megegyezhetünk, hogy a pszichológus mégiscsak játszik. Nem diagnosztizálásra, hanem a helyzet helyrehozására.
2023. jún. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Igen, de egy normális, nem akármilyen.

Mivel az írásából le jön, hogy Neki akármilyen jó, csak pszichológus legyen.

Ez nem így működik, mert vannak, akik simán félre diagnosztizálnak és igen a könyvet sem használják, mert minek.

Pedig az a módja.

2023. jún. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én nem bízok a pszichiáterekben, a pszichológusra meg rá akarnak venni engem, mert ha a pszichiáter nem vált be akkor a pszichológust kell próbálni. Viszont a pszichológus azt mondja ez nem az ő hatásköre. Meg egyébként nem jó nekem akármilyen. Sőt egyébként én nem is akarok olyat aki kezel, egyedül akarom megoldani meg nincs olyan amiben ők tudnának segíteni. Azt akarom kérdezni nektek erre mi vált be, mondtam pszichológus, pszichiáter nem játszik. Meg azt is kérdeztem ez szerintetek miért van. Kérem akinek az üzenete eltér a választól az tartsa meg magának mert nem ér el vele semmit sem.
2023. jún. 10. 12:27
 8/9 anonim ***** válasza:

Akkor csinálj egy endokrinológiai kivizsgálást.

Nem muszáj pszichiáterhez menni és gyógyszert szedni.

De pszichológushoz mindenképp el kéne menni, úgy a 2-3 alkalom után derül ki, hogy jó-e a kémia. Ha nem, akkor váltani kell. Normális pszichológus is tisztában van ezzel.

Sajnos nagyon sok olyan gyerekkel találkozom, akiknél az ANYUKÁNAK ÉS APUKÁNAK LENNE SZÜKSÉGE PSZICHOLÓGUSRA, mert hülyék a szülők és emiatt a gyereknek is nagyon nehéz, de pszichológushoz természetesen a gyereket viszik "mert nem vagyok én bolond..."

Amúgy krvára fordítva van a valóságban, ha a pszichológus nem működik, akkor kell a pszichiáter. És remélem, hogy nincs gyerek nálatok.

A pszichológus nem fogja helyetted megoldani, arra ne is számíts. Az, hogy már itt kijelented, hogy szerinted hogy legyen, mit mondhatunk, mit nem, arra vall, hogy egy pszichológus sem tudna mit kezdeni veled, ha olyat mond, ami esetleg nem tetszik neked, rávilágít egy hibádra, problémádra. Értelmes emberek között is van, aki ezt nem fogadja el, azonnal lehülyézi a pszichológust és mást keres vagy abbahagyja.

Van még pszichodráma, családállítás (bár abban annyira nem bízom), csoportterápia, sokminden. Első lépés a pszichológus. Illetve háziorvos és endokrinológiai szakrendelés.

Ha szeretnéd tudni a lehetséges okokat, akkor meg légyszíves keress rá a googleben.

2023. jún. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát ne is haragudj meg, de a lepontozásnak köszönhetően semmi kedvem Alexitimia kapcsán tanácsot adni, mivel úgy is le lesz pontozva, na meg nagy fenéket, már ne is haragudj meg...
2023. jún. 18. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!