Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akinek nincs pénze magán...

Akinek nincs pénze magán pszichiáterre és/vagy pszichoterapeutára az mit tud tenni?

Figyelt kérdés

2023. jún. 4. 17:43
 1/8 anonim ***** válasza:
42%

Megy a tb által támogatotthoz. Én is hozzá járok, bipoláris vagyok.

28/N

2023. jún. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Szenved.
2023. jún. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Van tb alapon pszichológus,de semmit nem ér legalábbis nálunk csak hallgat 20 percig és szevasz.Van magánrendelése is azokkal a pácienseivel törődik.Szerintem többet árt az ha a pszichológusod nem törődik veled mintha az,hogy nem jársz.
2023. jún. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%

Rendszeres futas/kocogas neki tetszo zenevel es idopontban. A futas/kocogas minden lelki problemat meggyogyit!!!!!Plusz egeszseges etrend. Plusz egy masik sport sportegyesuletben.


Egeszseges testben ep lelek.

2023. jún. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

Nem tudom miért lettek lepontozva az emberek, ilyenkor tényleg a tb által támogatotthoz lehet menni.

Én is ahhoz járok, nekem ritka nagy szerencsém volt, egy nagyon aranyos, kedves, profi szakembert fogtam ki.

2023. jún. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
35%
És akinek nincs TB-je, mert nem tud dolgozni a mentális állapota miatt, ezáltal nem tudja azt se fizetni, az mit csinál???
2023. jún. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%
Kb szenved. Pont nemrég csinált erről egy elég jó riportot a telex.
2023. jún. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
85%
Elég nehéz ez, ha tb támogatás sincs, mivel nagyon fontos a szakember segítsége. Tb-vel is necces, mert kicsit több időre lenne szükség a szakemberrel (legalább kéthetente 45-50 perc nem lenne rossz). Illetve a pszichiátert is érdemes bevonni, mert meg tudja gyorsítani, a gyógyszeres terápia, de a kettő együtt a legjobb. Amúgy a depresszió életmódváltással is javítható, ha csak ez az opció, ahogy korábban is írták. Ilyen pl hogy ha vitaminokat szedsz (C, D, B, folsav), egészséges táplálkozás (kevesebb zsíros, kevesebb fehér cukor és liszt, és sokkal több friss gyümölcs, zöldség, sok víz), sok mozgás (ha lehet bringával közlekedj, esetleg valami mozgás amit szeretsz jó lehet, de leginkább a friss levegőn jóga/futás/torna stb), érdemes korán kelni és feküdni (nem jó éjjel fent lenni, de ez gyakori, viszont a sötétben töltött idő ha nő és ha rosszul alszik az ember nappal, az is csak a depressziót fokozza). Ami még egyszerű, és nem nagy erőfeszítés, ha minél több fényt engedsz be, semmiképp ne ülj a sötétben, meg a ruhákban is a világos/színészre törekedj. Törekedj arra, hogy ne szigetelődj el, találkozz emberekkel, a családdal, barátokkal napi szinten beszélj, ha lehet személyesen, kimozdulva otthonról. Írj előző nap listát a holnapi tevékenységekről (nem csak fejben, hanem papírra írva) és ezeket pipázgasd, és próbáld meg végigvinni a listát. Kevesebb okostelefon és számítógép. Érdemes lehet a napban mindig összegezni a jó dolgokat, ami jól sikerült, vagy pozitívan. Ezekre pl a nap végén vissza lehet gondolni. Ha pedig valami nem sikerül, nem baj, másnap is van nap, de a lényeg, hogy igyekezni kell (nem könnyű, de bele kell tenni az energiát). Jobbulást!
2023. jún. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!