Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akik szorongásoldót szednek,...

Akik szorongásoldót szednek, nem félnek, hogy sose tudják abbahagyni?

Figyelt kérdés

Elvileg minél régebb óta szedi az ember, annál nehezebb lesz létezni nélküle.


Nem akarok okoskodni a témában, mert nincs orvosi diplomám és tanulmányokat sem olvastam.


Ahány ember annyi féle story ezzel kapcsolatban, vagy van valami általános halmaz?


2023. jún. 4. 18:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Amire te gondolsz az benzodiazepin gyógyszerek csoportja amik nagyon addiktív szerek. Csak nagyon lassan lehet abbahagyni őket, több hónap alatt fokozatosan csökkentve mivel elég kemény testi és pszichés elvonási tüneteket okoznak. Amitől még elég problémásak, hogy a tolerancia miatt egyre magasabb dózist kell szedni belőle a korábbi pozitív hatás eléréséhez. Az USA-ba pl. pont emiatt már elég nehéz is feliratni, de itthon bármelyik háziorvos szó nélkül és kellő figyelmeztetés nélkül felírja.


(És amikor ezt leírja valaki itt azonnal megjelennek olyanok akik állítják, hogy sose kellett emelniük a dózison és gond nélkül letették egyik napról a másikra. Biztos ilyen is létezik, de az általános az amit leírtam.)

2023. jún. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom, hogy az USA-ban pont hogy egyszerű, ott meg vény nélküli antidepressansok is vannak. A xanax kint a sláger, kb minden embernél van, mint itthon rágó a táskában.


Ezt a xanax című műsorban láttam a netflixen.

2023. jún. 4. 20:04
 3/12 A kérdező kommentje:

Ettől függetlenül hasznos amit írtál, ment a zöld pipa részemről


Igen, sok ilyet olvastam itt. Hogy letették egyik napról, meg hogy nem kell emelgetni. Szerintem az is függőség, ha valaki nem tud nélküle élni. Az is alkoholizmus, ha minden nap iszol, nem az a lenyegy hogy mennyit.

2023. jún. 4. 20:05
 4/12 anonim ***** válasza:
Maximum régen volt sláger kint és nincsenek vény nélkül kapható antidepresszánsok az usa-ban sem
2023. jún. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Kint még a fű is legalizalva van sok államban.. szerintem pont náluk van elengedve legjobban a gyeplo
2023. jún. 4. 20:28
 6/12 anonim ***** válasza:
A szertlarinra szerintem ez nem igaz, én azt szedegetek.
2023. jún. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
6osnak: a szertralin egy SSRI antidepresszánt és nem nyugtató, szóval tényleg nem igaz rá.
2023. jún. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
És arra nem lehet rafuggni?
2023. jún. 4. 21:05
 9/12 anonim ***** válasza:
De, az SSRI-hoz (antidepresszáns) is amint hozzászokik a szervezeted utána csak fokozatosan, 1-2 hónap alatt lehet leépítve abbahagyni. Ha nem szeded be elég durva testi és pszichés elvonási tüneteket okoznak az SSRI-ok is. De elvileg még így is enyhébbek és rövidebb ideig tartanak az elvonási tünetei mint a nyugtatóknak. Ami viszont tényleg előnye az antidepresszánsoknak a nyugatókhoz képest az az, hogy hosszú ideig lehet ugyanazt a dózist szedni és nem kell rajta folyamatosan emelni.
2023. jún. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát én simán abbahagytam már a szertralint nem egyszer egyik-napról a másikra és nem vettem észre semmit, igaz napi egyet szedek csak.
2023. jún. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!