Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan gyógyulnak ki bulimiábol?

Hogyan gyógyulnak ki bulimiábol?

Figyelt kérdés

Már négy éve hánytatom hashajtózok és folyamatosan kövérnek láttom magam. Elmúlt időszakban pedig falásrohamok is rám tőrnek.


53kg/19F



2023. jún. 4. 20:04
 1/9 anonim ***** válasza:
25%

Amíg a 80 kilót nem lépi át a mérleg, még csak fagadt sem vagy. Vagy eljuttatod az agyadig, hogy 53 kilóval a nők 99%-a szóba sem áll veled, mert gizdább vagy, mint ők, vagy hánytasd magad tovább.

Egyébként meg pszichológus.

2023. jún. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Menj el egy pszihológushoz, szerintem beszélj szüleiddel is ezügyben. Szükség lesz a családi támogatásra. Ha magadtól és a terápiátol növekedni fog a súlyod egyedül folytathatoda kúrát. Ha nem így alakul pár hétre korhátba fektetnek és gyakorlatilag feltúrbóznak téged. Kapsz vitaminokat, magas kalória tartalmú ételeket és étrendkiegészítőket + a pszihológus. Fontos tudnod, hogy semmit nem erőltetnek rád. Olyan ütemben fognak veled haladni, ahogy azt engeded. De feltétlenül kell a szülői segítség is.
2023. jún. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tudnak róla, nagy nehezen elmondtad tavaly nekik. Akkor volt egy kis félelműk azóta nagyon nem érdekli őket hogy mi van velem. Beszélni se nagyon akarnak elről. És pszichológusnal is jártam sajnos 2 hete ért véget a találkozás. Amíg jártam jó irányba haladtak a dolgok de azóta megint úgy láttom hogy esek vissza. A pszichológust amigy a szüleim nem nagyon nézték jó szemmel, nem támogatták. Azt mondták hogy az nem kell nekem.
2023. jún. 4. 23:01
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

4


És a szüleid mit tudnak vele tenni? Akik nincsenek ilyen helyzetben, semmit nem tudnak tenni, még csak meg sem érteni. Ne a szüleid véleményétől függj, vagy hogy ők mennyit foglalkoznak a problémával, hanem azzal, hogy tudod te is, nem normális ahogy látod magad, ezt itt is bárki megmondja őszintén. Itt neked kell küzdened, nem másoknak.

2023. jún. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

Én is rá voltam függve a hashajtóra aztán gondolom ismerős érzés az amikor konkrétan egyszerre fosol és hánysz miattuk. Bár én 7-8-asával szedtem.


És a végére annyira elviselhetetlen lett ez a fájdalom, hogy abbahagytam.


+ez az I am sober app nagyon sokat segített, hogy láttam a “mérföldköveimet” és akkor már csak azért sem tettem meg nehogy elvesszen a 10-20-30… nap.


Kitartást neked! <3

2023. jún. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
15%

6


Nem is értek meg semmilyen ilyen mentális betegséget. Oké, tudom, beszűkült tudatállapot, nem "döntés kérdése" stb. De akkor is.


Én mindig józan paraszti ésszel gondolkodok. Nekem nem tűnik logikusnak, hogy inkább legyek sovány pár évig, DE AZTÁN dögöljek lassú keserves kínhalált végbéldaganatban, vagy legyen gyomorfekélyem, vagy életem végéig egy sztóma zsákkal a hasamon létezzem.

Mert hogy ezzel az "50 kilóval kövér vagyok" mentalitással, a hashajtózással, hánytatással csak ezt lehet elérni. Semmi mást.


Inkább legyek kövér, de ne legyek beteg...

Még a 120 kilósak is kellenek valakinek gyerekek. De aki folyton a budi felett lóg, az kinek kell hosszú távon?

Nőjetek fel.

2023. jún. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
38%

Kva nehezen. 10 éven át voltam kevert zavaros, aztán 35 kilósan, mikor majdnem meghaltam úgy döntöttem, elég.


Akkor kezdtem gyógyulni, ennek 2,5 éve, egészséges vagyok, normális a súlyom, normálisan eszem és nem gondolom magam 55-57 kilósan sem kövérnek (mint anno).

2023. jún. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%

Egyébként itt NEM a szüleid véleménye a fontos, mert ők nem gyógyulhatnak helyetted.


NEKED kell mentálisan rendbe tenni a dolgokat pszichológus, vagy célzott pszichoterápia segítségével és igen, nem egyik napról a másikra történik. Az ED-seknél maga a gyógyulás is ÉVEK, jobb és rosszabb szakaszokkal, visszaesésekkel, de a fennmaradó életedre megéri.


Most már el nem tudnám képzelni, hogy hánytassam magam, mert minek? Semmi értelme, csak szétcs.szem a szervezetemet.

2023. jún. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
49%
Orvosi segitség kell hozzá!
2023. júl. 25. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!