Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes lenne szakemberhez,...

Érdemes lenne szakemberhez, pszichológushoz fordulnom? Vagy csak túlreagálom, hogy ez valódi probléma?

Figyelt kérdés
Az elmúlt félévben nagyon kevés szociális interakcióban volt részem, kissé magányos vagyok, épp nem csinálok semmit, otthon vagyok, szeptembertől megyek majd egyetemre. Egy legjobb barátnőm van, őt most kezdem eltaszítani magamtól, mert nem törődik velem annyit amennyit én szeretném. Másodlagos meg nem akarok lenni, meg várakozni rá egyfolytában megterhelő. Azt remélem, jobb lesz ha nem lesz az életemben, akkor tagadhatatlanul egyedül leszek és azzal az állapottal talán többet tudok kezdeni. Pár hónapig azt hiszem depressziós voltam, vagdostam magam, meg leittam magam itthon, viszonylag sokat gondoltam az öngyilkosságra. Aztán hirtelen jobb lett, most jó volt egy pár hétig, szinte megszuntek a problémáim. Most megint kezdem azt érezni, hogy kezdek visszafelé csúszni, anyam gyogyszerei között keresgelek, hogy mivel üthetném ki magam egy kis időre.(De nem találtam semmi komolyat.) Illetve az elmúlt időszakban volt egy nálam közel harminc évvel idősebb férfi, akivel így majdnem lett valami, de végül megundorodtam tőle és mégsem,ez is egy hosszú történet, melysegekkel és magasagokkal, de nem részletezném most. Szóval nagyjából ilyen bajaim vannak, nem nagyon tudom mit csináljak, nincs nagyon olyan se akihez fordulhatnek, akinek elmomdhatnam. (Anyámnak egy hónapja mondtam h szükségem lenne pszichora, azt mondta, ő nem látja rajtam, hogy bajom lenne, de ha akarom akkor rendben. Aztán két napra rá jobban lettem és lemondtam a dologról.)

2023. jún. 5. 10:41
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

Igen érdemes!


Amit leírtál, hogy így időközönként hullámzik a hangulatod az is benne van a pakliban, hogy bipoláris vagy.

De az is lehet, hogy a környezeted befolyásolja így a hangulatod.

Ártani nem árthat.


Én is ugyanígy voltam, hogy egy rossz időszakomban gondolkodtam rajta, a jobban meg úgy voltam vele, hogy felesleges és ezt újra és újra kb 1 éven keresztül.

Aztán egyszer a jobb időszakomban megembereltem magam és kértem időpontot, hát hadd ne mondjam, hogy megveregettem a vállam, mivel a legelső időpontom (kb 1 hónap várakozás) egy nagyon mély időszakomban volt, ahol már tényleg majdnem kinyírtam magam.

2023. jún. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
Én elmennék a helyedben pszichológushoz, az egyetemet sem fogod így bírni. Anyukád nem tudja, hogy vagdostad magad? Mégis azt mondja, nem lát rajtad semmit? A barátnődet ne taszítsd el magadtól, hanem inkább kérdezd meg tőle, miért hanyagol mostanában, és ez neked rosszulesik. De az életed során még több barátnőre fogsz szert tenni, és ők is többen lesznek, tehát ha a barátnődnek több barátnője van, az természetes. De nem kell közösködni a barátnőkkel, mindenkinek legyen külön-külön kapcsolata. De azért menjél el egy pszichológushoz, lehet, akár még mániás depressziód is.
2023. jún. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon az eddigi válaszokat! Úgy érzem, hogy nem nagyon fordulhatok senkihez a problémáimmal, viszont örülök, hogy legalább ezen az oldalon van még pár ember aki önzetlenül ad tanácsot és próbál segíteni. Köszönöm.
2023. jún. 6. 19:41
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Fordulhatnál ha nem utasítanád el azokat akik segíteni akarnak. Elég együgyű vagy
2023. jún. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!