Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Évek óta alig van étvágyam,...

Évek óta alig van étvágyam, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egészségügyi problémám nincs a refluxbetegségen kívül. Szedek rá gyógyszert és segít egyébként.

Mindig is nagyon vékony voltam de mióta volt részem pánikbetegségben, enyhébb depresszív állapotban, és önmagam éheztetésében azóta eltűnt az a "régi étvágyam". Még emlékszem milyen volt úgy igazi jókeddvel és éhséggel nekikezdeni a kedvenc kajáimnak, habzsolni, meg úgy egyszerűen igazán jólesően enni. Ez gyerekkoromban volt, és azóta nem volt ilyen jó étvágyam. (De mint mondtam akkor is nagyon vékony voltam már, és anyám elmondása szerint voltak időszakok mikor nem ettem).


Ez az egész egyébként azzal kezdődött hogy nem tudtam enni, mivel egyrészt féltem hogy allergiás reakciót kapok, másrészt a fulladástól, mivel ennek a két állapotnak a tüneteit produkáltam a pánikrohamok és a szorongás miatt. Értsd: a torkom összeszorult úgy hogy nyelni sem tudtam, légszomj, viszketés, kiütések a nyakon stb..


Átment lassan ez egy ami szerintem " kontroll visszanyerése a testem és az agyam fölött". Így nem ettem és elkerültem ezeket a testi és lelki érzéseket.


Ez aztán átváltozott egy olyan dologgá hogy akkor ha ez ilyen jól megy legyek én a legvékonyabb és szép leszek. Minden gondolatom erről szólt hónapokig.

Akkoriban azt hittem van rajtam felesleg egyébként, valóban torzan láttam magam, ezt utólag már belátom.


Mikor kaptam azt a " fenyegetést" az orvosomtól hogy kórházilag feltáplálnak, megijedtem és abbahagytam. Elkezdtem visszahízni ilyen mini faláshrohamokkal.


Elégge fájt, azt hittem néha kifog szakadani a gyomrom evés után, de két hónap alatt visszahíztam plusz kaptam egy jó kis refluxbetegséget, ami eleinte elég elviselhetetlen volt mert folyton hánytam és hányingerem volt de mostmár gyógyszerrel egész ok.


Most ott vagyok hogy már tisztán látom a testem, zavar hogy beesett az arcom és zavar hogy kilátszanak a bordáim. Hogy az emberek nem megdicsérik az alakom ha pl kint van a dekoltázsom, hanem azt mondják jaj nem fázol ?olyan csontos a mellkasod.


És egyébként de, télen végig fázok és nincs energiám, tehát nem érzem jól magam a bőrömbe.


Nincs fizikailag étvágyam, csak azt érzem hogy már savas a gyomrom ha nem eszek. Egyre eseménydúsabb lesz az életem munka mellett tehát csak fogynék ilyen evés mellett.

Néha megkívánok ételeket de nem bírom őket befejezni.


Ételnaplót félek készíteni mert félek hogy visszaesek abba a gondolkodásmódba ami volt bennem mikor éheztettem magam. Akkor is lejegyeztem mindent.


Valaki hasonló tapasztalattal esetleg írna privátot?


Szakember segítségét kérlek ne ajánljátok, már voltam többnél is, valakinek biztos használ, de nekem csak rosszabb volt tőle, és időm, pénzem, energiám, lelki kapacitásom se lesz rá.


Rövidebben ezt nem tudtam leírni, szóval sajnálom. De az úgyis végigolvassa aki megérti.



2023. jún. 6. 15:42
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Vegyél étvágygerjesztőt.
2023. jún. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És tudnál ajánlani esetleg? Mert ezer féle van.
2023. jún. 6. 17:19
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

Hideg, folyékony, vagy pépes dolgok lemennek? Néha azokat könnyebb megenni.

Pszichológust is mindenképpen keress.

2023. jún. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Leírtam miért nem fogok keresni, nem is tudnék.

Próbáltam nutridrinket pl de sokkal rosszabb tőle az emésztésem. Hosszútávon meg amúgysem élhetek azon.


Úgyanúgy vagyok minden étellel egyébként.


De ha valaki tud valami bevált étvágyjavítót azt szívesen kipróbálnám.

2023. jún. 6. 17:22
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
Akkor ne keress és szenvedj. Nem lehet valakin az akarata ellenére segíteni
2023. jún. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szerinted kiírtam volna ezt az egészet ha nem akarnék tanácsot? Épp azert tettem mert már nem tudok mit csináljak erre ezt kapom.
2023. jún. 6. 17:34
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Azt nem tudom melyiket vedd valamit próbálj ki. Kérdezd a gyógyszertárost.
2023. jún. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

Figyu. Ez evészavar. Te sem véletlenül tetted a mentális egészség kategóriába. Ezt nem csodaszerekkel, meg nem is a patikában gyógyítják.

De sajnos amíg ezt nem tudod elfogadni, addig nem is tudsz igazán tenni a saját érdekedben ellene. Sajnálom.

Próbáld elfogadni, hogy lassú, hogy küzdős, hogy egyedül nem megy. Sőt sajnos a korodtól függően akár a családodat is kezelni kell. Ez ilyen műfaj. A legjobbakat!

2023. jún. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem vagyok evészavaros egyébként, nem az ételtől félek vagy a súlytól,mondom hogy hízni szeretnék, csak elb*sztam a gyomrom és most nincs éhségérzetem.


Azért raktam ide mert reméltebb itt megértőbb emberek lesznek.


És köszönöm a választ.

2023. jún. 6. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!