Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes még beismerni a...

Érdemes még beismerni a dolgokat a pszichológusnak?

Figyelt kérdés

Kb 2 évig, havi 1x jártam pszichológushoz.

Immár fél éve nem mentem, nemsokára ismét megyek.


Főként szorongás és szociális problémák miatt kerestem fel, amit nagyrészt meg is oldottunk.



Viszont van egy olyan rossz tulajdonságom h sokszor hazudok embereknek, ha úgy érzem megbántanám őket, vagy megváltozna a véleményük rólam.


Mikor a pszichológusnál voltam, sokszor kiszineztem 1-1 történetet, mert úgy éreztem h igen megkedvelt engem és jó embernek tart.

Illetve tény hogy nem volt a problémáimnak köze a sexualitáshoz, erről szinte nem is beszélgettünk, de ha feljött, akkor azt is letagadtam h bisex vagyok.



Szerintetek ha újból megyek pár bap múlva, úgy hogy ez lesz kb a 25. Beszélgetés, érdemes ezt elmondani neki?


Nem fog kiakadni h úgymond elhallgattam előle dolgokat/ átvertem pár story megváltoztatásával?


20F


2023. jún. 7. 22:26
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Keress olyan pszichologust akivel őszinte tudsz lenni.
2023. jún. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem igen, mert ez is a lelki fejlődésed része, hogy van önreflexiód, és felvállalod, ha hibáztál. Egy normális pszichológus ezt értékelni fogja.
2023. jún. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%
1. Nem hiszem, hogy ez a pszichológuson múlt. Ahogy írta a kérdező, van egy ilyen tulajdonsága.
2023. jún. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%
Valószínűleg pozitívumként fogja elkönyvelni, hogy már tudsz őszintén beszélni magadról. Mert ez tényleg előrelépés, hogy már nem ragaszkodsz ahhoz, hogy állandóan egy hamis pozitív képet mutass magadról. Ez azt jelzi, hogy oldódik a szorongásod, vagyis kezdenek jelentlezni a terápia eredményei.
2023. jún. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
65%
Persze, hogy érdemes, ahogy előttem is írták, pláne, hogy ha nem elfogadóan reagál, hanem netán megalázna vagy leteremtene, akkor ő bukott meg pszichológusként, és akkor az elsőnek lesz igaza, hogy kereshetsz mást, tehát mondhatni nincs vesztenivalód, mert csak akkor van értelme a közös munkátoknak és a terápiának, ha teljesen őszinte tudsz lenni vele és meg tudsz teljesen nyílni előtte, hiszen még ha azt is gondolod, hogy te teljesen őszinte vagy vele, egy jó szakember még úgy is mögéd lát, hiszen ez a dolga, de ha még leplezed is magad, akkor nagyon megnehezíted a dolgát, ugye, tehát ha nem vagy őszinte vele, akkor nagyjából fölöslegesen jársz hozzá és kb. kár az idővesztegetésért, ezt magad is beláthatod...
2023. jún. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!