Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depersonalization/Derealizatio...

Bnk6051 kérdése:

Depersonalization/Derealization azthiszem?

Figyelt kérdés
19 éves fiú vagyok, lassan 3 éve, hogy elváltak szüleim és koltoznünk kellett ami számomra egy nagyon stresszes korszak volt mert egyébként azelőtt sem voltam mentálisan toppon a külsőm miatt nameg a családi légkor sem volt a legjobb, abban az évben az alvás is nehézkesen ment, sokáig ébren voltam mert nem tudtam elaludni, amikor becsuktam a szemem és álomba merültem volna hirtelen felritadtam, azt hittem a szivemmel van valami gond mert olyan érzés volt mintha a riadás pillanatában hevesen verne a szivem, aztán nagyon sok álmatlan északa után (egy hónapon át legalább) folyamatos volt ez, amiután rájottem, hogy pszichés oka is lehet az egésznek (soha nem gondoltam volna magamról, hogy ennyire befolyásolhatnak mentálisan dolgok) aztán ez abba maradt, néha előfordult de már rég elhagytam, azt nem mondanám, hogy aludni tudok mert napkeltékig fent vagyok, aztán délutánokig alszom, hiába próbálok felkelni korábban ébresztőre vagy korábban lefeküdni egyszerűen nem megy elkap a stressz este ha direkt határozottan aludni szeretnék igy annyit teszek, hogy kivárom mig hulla vagyok és belaszom, nade ez csak az alvás, úgy érzem mintha nem tudnék koncentrálni, nem lennék onmagam, régen jó tanuló voltam, egyik legjobb mostmár még kozépszerűnek se mondanám magam, régen fogott az agyam hamar megtanultam/megjegyeztem dolgokat most a rovidtávú memóriám mintha nem is létezne, rengeteg dologról megfeletkezem és amikor kicsit is stresszelek olyan érzésem van mintha igy nem én irányitanék nem lennék teljesen jelen (nehéz megfogalmazni), ezáltal a kommunikációs kézségem is nagyot csorbult sokszor szavak sem jonnek a nyelvemre vagy valami butaságot mondok helyettük, nem tudom mitévő legyek, mindenben amiben ,,régen,, jó voltam ma már negyed olyan jó sem vagyok, onbizalmam is a fold alatt van, bárminek neki kezdek hamar abbahagyom, nincs kedvem semmihez sem nagyon, tavaly spanyolországban voltam nyaralni (rokon segitségével megengedhettük magunknak) 2 hetet voltunk ott de annyira nem tudtam jelen lenni eltelt az egész, érzéseim sem tudom úgy kifejezni mint azelőtt konkrétan mintha végig néztem volna az egészet egy külsőszemlélőként, valami tanácsok? Belefáradtam már kissé ebbe az egészbe, konstans nyomást érzek a mellkasomon bármilyen kis számomra stresszes helyzett miatt

2023. jún. 8. 00:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia. Én azt tanácsolom, hogy keress fel egy jó pszichiátert. Ezek a tünetek, amiket leírtál, mind mentális probléma, ami orvosolható. Tudom miről beszélek, mert Én is ugyanilyen tüneteket produkáltam (+ még 100 mást is, de nem sorolom fel). Nekem a pszichoterápia rakott rendben. 4 hónapig antidepit szedtem, de teljesen rendben jöttem. Nagy gyógyszerellenes vagyok, de akkor semmi más nem segített.

Hallgass rám, és keress fel egy dokit...minél hamarabb, annál könnyebb lesz a kiút ebből az állapotból.


Jobbulást :)

2023. jún. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hasonlóan voltam én is. Bár kb 8 évesen ugyanemiatt az ok miatt.


Nekem azt mondta a dokim, hogy amiatt érzek ilyeneket, mert, hogy annyira fáj inkább kiblokkolja az agyam.

De tényleg keress fel egy pszichológust/pszichiátert, mert aokat segítenek ebben a problémában.

2023. jún. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!