Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet leszokni a...

Hogyan lehet leszokni a szemöldök és szempilla tépkedéséről?

Figyelt kérdés

Egyáltalán, miért csinálom?? Jár valakihasonló cipőben? Már kezd zavaró lenni, de nem bírm megállni!

22L


2010. okt. 13. 22:56
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
3-5 naponta elhullik magától is, így legalább kontrollálod. én is szoktam, nem szeretem ha a szemembe megy.
2010. okt. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Rossz szokas,mint a koromragas, tehat csak leszoktatni tudod onmagadat errol.
2010. okt. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy ilyen csoporttársam, aki mindig tépkedte a szemöldökét. Nagyon csúnyán nézett ki és ő sem tudott ellenne mit tenni. Szerintem amúgy legtöbbször lelki eredetű okai vannak ezeknek. Ő is mikor idegesebb volt, pl. vizsgaidőszakban, egy pihe nem volt a szemöldöke helyén. De neki fel sem tűnt soha, hogy szedi, mindig úgy kellett rászólni. :D Amúgy ő kérte is, hogy ha látjuk, szóljunk rá, legalább akkor nem csinálja. Ez is valamilyen kényszerbetegség lehet egyébként. De nem vagyok orvos, lehet tényleg csak egy rossz szokás, ahogy írták előttem is. Én a biztonság kedvéért azért kikérdezném egy szakértő véleményét, úgy a biztos.
2010. okt. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez betegség, trichotillománia. pszichológus tud segíteni.
2010. okt. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a hozzászólásokat. Tényleg valószínűleg a szorongás miatt csinálom, mert megfigyeltem, hogyha feszültebb vagyok, akkor már nyúlok is a szememhez...a körmömet is rágom.
2010. okt. 15. 21:49
 6/8 anonim ***** válasza:
38%

Egyszerűen csak abba kell hagyni.


Most biztos azt mondod, hogy hülye vagyok, pedig ennyi a megoldás. 23 éves (egyébként f) koromban elegem lett a körömrágásból (szájrágásból, stb.), és egyszerűen abbahagytam. Minden egyes alkalommal, amikor nem tettem, akkor megerősítettem magam, hogy igen, most sem rágtam, gratulálok magamnak. Ha elkezdtem, akkor egyszerűen abbahagytam, és azt mondtam: de jó, hogy csak eddig jutottam.


Nagyon nehéz dolog, újra és újra kiújulhat, de én üzenem neked, hogy van remény. Csak abba kell hagyni.

2010. okt. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
0%
Sziasztok!én is tépkedem a szempillám és a szemöldököm már egy jó pár éve...a szemöldököm már nem nő vissza így festem..a szempillám alul se nő már vissza csak egy két szál,és ha használom a ricinus olajat akkor lehetséges hogy visszanő?nem vagyok valami bizakodó mert ha vmi nem nő már vissza akkor bármit kenhetek rá,akkor se fog megindulni megint a növekedése nem???segítsetek köszi
2011. ápr. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
sajnos én is ebben a betegségben szenvedek. 13 éves korom köról kezdődött, amikor apukámnak új csalágja lett. Úgy gondolom, ezen már túltettem magam, most 29 éves vagyok. Nekem is van már családom, de nem tudtam leszokni róla. Igyekszem kordában tartani, teljesen már sosem tépem kis a szempillámat, gyerek koromban, volt, hogy a fléig kiszedtem mindegy szálig. Sajnos anyukám nem ismerte fel, hogy talán segítségre lenne szükségem, azaz pszichológusra. Mindenki azt hiszi a családomban, hogy elmúlt ez a szokásom, de én tudom, hogy nem. Nincs sűrű szempillám, mert egy-egy mindig áldozatául esik a kezemnek, de azért van. Az a szomorú, hogy nagyon hosszú és sűrű eredetileg. ezért is nayon bánt, hogy nem tudok leszokni róla. Az esküvőmre sikerült megnvesztenem, de azóta megint volt, hogy nem tudtam ellenállni. Mindig kitűzök időpontokat, nagyobb eseményt, hogy akkorra sép sűrű legyen. Nem tudom, hogy tljesen besűrüsödnee, ha teljesen leállnék róla. Időnként a hajamat is és a szemöldökmet is tépem, ezért nem vagyok sehol teljesen kikopaszodva. Szeretnék leszokni róla!
2013. dec. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!