Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon nehéz így, mit csináljak?

Nagyon nehéz így, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Tavaly csináltam egy butaságot amit nagyon megbántam, s előjött a bűntudat. tavaly februárban, kaptam egy ideiglenes diákigazolványt. Ez lejárt április hónapban. Nagyon sok volt abban az időben a problémám, nem tudtam suliba járni (otthoni problémák). De el kellett utaznom egy hivatalos helyre, és csak annyi pénzem volt hogy a diákjegyet fedezte. Ezért, a február hónapot jelölő kettes számra húztam egy vonalat, átalakítottam négyessé és felhasználtam az utazásra. Tudom, hogy ez nem jó dolog, tisztában vagyok vele hogy ezt büntetik, utána észbe is kaptam, amint legközelebb bementem a suliba, kértem gyorsan egy másikat. Kérték volna az előzőt, ami át volt kreálva, de azt mondtam nekik hogy azt elvesztettem. Miután megkaptam, az átkreált igazolványt összetéptem és beledobtam egy kukába és a fényképet is levettem róla. Tehát nem használtam tovább. Ez még tavaly áprilisban történt de mostanában nagyon lelkiismeret furdalásom van, hogy ilyen hülyeséget csináltam. Mondjuk már nincs jelentősége, mert már a hamis igazolvány is rég lejárt volna, de szerintem jól tettem hogy megszabadultam tőle, Ezt a bűntudatot hogy győzzem le? Azóta már szerencsére nincsenek gondjaim, járok iskolába, minden rendben.Már nem csinálok ilyeneket. Kérném hogy aki kötekedni szeretne az ne írjon! Köszönöm előre is mindenkinek a válaszokat!
2010. okt. 18. 17:04
 1/6 anonim ***** válasza:

ez legyen a legnagyobb bűnöd,és szentté avatnak...


felejtsd el,belefér kategória

2010. okt. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát, szerencséd volt, hogy nem kaptak el vele, gondolom ezt te is tudod. De most már vége, elhiszem, hogy lelkiismeret-furdalásod van miatta, de törekedj inkább a jelenre és a jövőre, mert azok sokkal lényegesebb dolgok, mint a múlton való rágódás. Jól tetted, hogy megszabadultál tőle, ezzel vedd úgy, hogy vége is, és nem csinálsz többé ilyet semikor sem. Tehát nem kell ezen bánkódni, megtetted, igen, de a lényeg, hogy tanultál belőle; ne legyen most már lelkiismeret-furdalásod emiatt.
2010. okt. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 UM4 ***** válasza:

hibáztál és megbántad, ez jó. Jellemfejlődés. Van erkölcsi érzéked és ez tiszteletreméltó.

Ne emészd magad tovább ezért. Azzal hogy "diákként" utaztál amikor nem volt "érvényes" papírod, inkább csak formai hibát ejtettél. A tömegközlekedés kap állami támogatást ( menetjegy-kiegészítésnek hívják hogy ne legyen támogatásszaga) a befizetett adónkból. Ebben az az ÁFA is bele foglaltatik amit mondjuk szüleid megvesznek az egyszer (szuperbruttóval 1.2szer) leadózott jövedelmükből. Másrészt az állítólag olcsó "közösségi" közlekedésnek nem lenne szabad ilyen megfizethetetlennek lenni.

Szóval: örülj hogy amit csináltál ügyesen csináltad és a későbbiekben ne csináld ha erkölcsileg kifogásolható. És tanulj szorgalmasan, attól jobb emberré válsz.

2010. okt. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
jajj, hát emiatt már tényleg ne aggódj! nem ártottál vele senkinek, és már amúgy is régen volt. Nyugi lépj túl rajta!
2010. okt. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

te egy nagyon rendes ember vagy , több ilyen kéne a világba mint te és nem lenne itt semmi probléma (bár lehet csak az én lakok rossz környezetben)

nem szarkasztikusan értem , komolyan , ennél sokkal nagyobb csalások és hazugságok miatt sok embernek még csak lelkiismeret furdallása sincs

azt tanácsolom hogy egyél 1 tábla csokit , igyál meg egy teát , vegyél egy forró fürdőt és tényleg felejtsd el az egészet

de ha tényleg nagyon zavar akkor mondjuk most pont aktuális , vörösiszap áldozatainak lehet több helyen kisebb adományt adni , hátha ilyesmitől jobban érzed magad

2010. okt. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Meg ne haragudj, de nem tudsz mit tenni jó dolgodban?


Ez bőven a "Ha muszáj, hát belefér" kategória.

Rengeteg ember szerez ám magának diákigazolványra matricát, holott már rég nem is diák, vagy hamisítanak bérletet, vagy találnak bármilyen más kerülő utat.


És ha valakinek semmi pénze nincs szinte, utaznia mégis muszáj, akkor nem hiszem, hogy ez főben járó bűn lenne.

2010. okt. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!