Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi ez a 'jelenség', tapasztala...

Mi ez a 'jelenség', tapasztalat? Mi a pszichológiai magyarázata? Mit lehet tenni az ilyen emberekkel szemben?

Figyelt kérdés

Az ismeretségi körömben van egy személy, aki olyan, mintha 'elszívná' a mentális, pszichikai (vagy hogy nevezzem) energiámat. Mindegy, hogy személyesen találkozunk, vagy csak pl. MSN-en, vagy telefonon beszélünk, mindig nagyon fáradtan érzem magam a vele való beszélgetést követően.


Az elmúlt napokban kerültem a vele való személyes kapcsolatot, illetve egy nap sikerült teljesen kiiktatnom (vagyis MSN-en se beszéltünk).


A tapasztalatom: amikor bármilyen formában beszéltünk, nagyon lefárasztott, fáradt voltam, viszont aznap, amikor egyáltalán nem beszéltünk semmilyen formában, egyáltalán nem voltam lefáradva, úgy éreztem, hogy sokkal több az energiám, jobb kedvű voltam.


Tényleg lehetnek emberek ilyen hatással? Pszichológiai szempontból mi ez a tapasztalat, jelenség?


Megtehetem azt, hogy szó nélkül megszakítom az ilyen személlyel a kapcsolatot (amennyiben nem köt össze a suli, stb.), hogy "védjem" magam az energia elszívásától?


2010. nov. 10. 22:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Energia vámpírnak hívják őket. Nem ezoterikus meg misztikus értelemben kell venni ezt a vámpír szót. Nem tudom hogy a pszichológia foglalkozik e ezzel a jelenséggel.


A lényeg, hogy érdemes elkerülni őket, de esetleg szólhatsz is nekik, mert nem biztos hogy tudják magukról hogy "vámpírok". Több féle módszerük van, meg változó hogy mennyire erősen tudnak "leszívni". úgy látom a tiéd elég keményen tolja :P Ezek az emberek önzők, és érzelmileg buták, nem szokás nagyon segíteni rajtuk, leginkább azért, mert a rajtuk való segítéssel is csak még több energiát szívnak.

2010. nov. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egyébként hogy csinálja az ismerősöd, olyan dolgokat mond vagy úgy viselkedik, mert én még nem találkoztam ilyennel, de hallottam, hogy vannak "energia vámpírok", de nem tudom elképzelni, hogy csinálják. Barátod vagy csak egy ismerős, gondolom nagy barát nem lehet, ha ilyen hatással van rád :S Ha nem olyan fontos személy, tiltsd le az msnről :P
2010. nov. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszi az eddigi válaszokat.

Eddig, amikor valakitől azt a szót hallottam, hogy energiavámpír, csak mosolyogtam rajta. Lehet, hogy mégis léteznek - vagy éppen egy ilyen személlyel van dolgom.



Második válaszolónak:

például a központi témája ő maga, és az ő kis saját világa. Szeret részletesen beszámolni a dolgairól, néha olyanokról is, ami szerintem már nem fér bele egy nem barátságba... szeret rengeteget beszélni, írni... ha pedig ellentmondok, azonnal elkezdi bizonyítani, hogy igenis neki van igaza...


Egyébként nagyon szeretek emberek között lenni, és igenis szívesen meghallgatok másokat.


De ezzel a konkrét személlyel kapcsolatban már sajnos ezt nem tudom elmondani.


Van különbség aközt, amikor valakivel beszélgetek (hiába ugyanúgy csak ő a téma, mert probléma van, vagy valami okból), vagy más beszél és igazából nem is akar megoldást találni...csak az energiát szívja el.


Ezt nem tudom szavakkal jobban elmagyarázni.

Csak éppen az egy napos szünet által döbbentem rá, hogy mi újság.

2010. nov. 10. 23:33
 4/11 anonim ***** válasza:

Köszi a választ, így már értem milyen lehet. :S

Akkor pattintsd le, bár nem szép dolog, de azért a saját közérzeted, egészséged mégis csak fontosabb, mint egy ilyen emberke.

2010. nov. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez a személy nem véletlenül a matematika, fizika, kémia tanárod? Mert ezek mindenre képesek. Igazi vámpírok. És Te velük msn-ezel? Írjál az ezotéria rovatban, ott inkább vannak szakértők. Van gyógymód is, a megrontásukra.

2010. nov. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Valóban vannak ilyenek.

Alacsony az energiaszintjük és így a legkönnyebb pótolniuk, ha találnak valakit akit "leszívhatnak".

Ez így hülyén hangzik, de legalább érthető.

Le kell zárnod magad, tudatosítsd magadban, hogy a személyes teredbe csak a számodra pozitív embereket engeded be.

Ez nem azt jelenti, hogy nem fognak hozzád szólni, csak nem lesznek rád hatással.

Persze ez nagyon nehéz még néha nekem is, pedig én ilyen "ezo" ember vagyok :))

Legjobb, ha minimálisra csökkented a találkozások számát az illetővel.

2010. nov. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hú, én is pont egy ilyen ember miatt vagyok most teljesen ki. :D

Sajnos én nem tudom vele megszakítani a kapcsolatot, minden hétköznap találkozok vele.

Alapjába véve aranyos embernek találom, és lelkiismeret-furdalásom van amiatt, hogy "menekülök" előle, de egyszerűen nem lehet kibírni. Tiszta nyomott leszek a találkozásunk után, illetve vagyok most is. Rossz a hangulatom, nincs kedvem semmihez... már előre félek a holnaptól, és emiatt még inkább rossz lesz a hangulatom.

2010. nov. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ne legyen lelkiismeret furdalásod. Kezeld úgy, mint egy darab szart. Ne te szenvedj már azért mert nem képes kulturáltan élni, anélkül hogy másokat fárasztana. Akármilyen aranyos is. Pont ez a veszélyes bennük. Ez a legfontosabb szabály, hogy ne sajnáld őket.
2010. nov. 11. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ha ő érezné, hogy leszívod, lehet szó nélkűl elküldene édesszülédhez...
2010. nov. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
a szemetet ki kell söpörni!!!!!!!!!!!!
2010. nov. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!