Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a véleményetek a pszichológ...

Mi a véleményetek a pszichológiai vizsgálat során alkalmazott Szondi tesztről?

Figyelt kérdés
Én nem rég voltam vasutas alkalmassági orvosi vizsgálaton és a pszichomókus elém lökött egy ilyen tesztet. Nos hát, senki sem volt számomra szimpatikus, szóval nem is néztem a képeket, amikor a külön lapon nekiálltam jelölgetni. Megcsináltam, átmentem a pszichológiai vizsgán, de szerintem ez a teszt úgy sz...r, ahogy avn. Namármost én bejelölöm egy pedofil gyújtogató képét, akkor az elvileg azt jelentené, hogy hajlamos vagyok ilyenné válni. Durva, hogy egy pszichiátriai kezelt arcképe alapján ítélik meg az embert, nem? Szóval szerintem ez egy igazságtalan és röhejes teszt. Szerintetek? Elsősorban olyanok válaszát várom, aki már átesett ezen.
2010. nov. 11. 21:40
1 2
 11/14 Tamás 1234 válasza:
52%

Ez az egész egy nagy szar. ott verem át a pszichológust ahol akarom. Ha akarom sikerül a teszt ha akarom nem .

Már csináltam: anno rendör voltam akartam sikerült a teszt,aztán leszereltem akartam segélyt kitöltettek velem megint egyet rossz lett. átvertem öket. ennyi

2014. aug. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Gábor920 válasza:

A kérdezőnek !

Leírásod alapján nem valami szabályosan és hozzá értően végezték nálad a tesztet, úgyhogy akár mi is lett a végeredmény nem igazán mérv adó.

Mikor nálam próbálkoztak csinálni ilyet (akkor még nem tudtam, hogy mi ez, vagyis hitelesen álltam eléje) azt úgy csinálták, hogy szemben ült velem a doki vagy ki, és több fordulós körben kellet kiválogatni a szimpiket és a nem szinpiket.

Vagyis végig nézte a reakciókat is közben. természetesen nekem sem volt egyik sem szimpatikus, ezért a legkevésbé szimpatikusakat, és unszinpatikusokat kellet válogatni. Egyedűl ő volt aki x-lgetet valamit amit én nem láttam, hogy hova x-el. Tehát nem egyszerre láttam az arcokat, hanem 8-as csoportokból választasz, és a kiesőket mindig vissza rakják. vagyis addig mennek a fordulók amíg 2 v.4 kivételével az összes őrültet nem találod legaláb kevésbé unszinpatikusnak. Így nekem vagy fél órát is eltartot.

Eddig 2 oldalt találtam ahol 8 fényképről tudni lehet, hogy milyen ösztönt takar/képvisel, a másikat sajna nem találom.

[link]

2015. febr. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Gábor920 válasza:

Na, ahogy elküldtem a választ persze, hogy megtaláltam a másika is :)

[link]

2015. febr. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Azt jelenti, hogy a nem a Sote-n tanult. Szondi sorsanalízisben hit, ami Freud és Jung szint. Magyarország használják lelkesen, mert magyar találmány. Nyugaton kiröhögnék ezeket a kollégákat, mert hasonlót csak arra használják, hogy "Mennyire rasszista vagy?".
jan. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!