Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 22 éves vagyok és férfi. Súly...

22 éves vagyok és férfi. Súlyos pszichés állapotban vagyok.Valaki segítene?

Figyelt kérdés

Disszociatív lefagyásaim vannak, sokszor nem tudok beszélni vagy mozogni, és belső hangokat hallok, valamint olyan gondolatokkal és képekkel kínoznak amik miatt nem tudok aludni vagy másra koncentrálni és olyan dolgokra akarnak rávenni amelyek mások kárához vezethetnek,de szerencsére eddig senkit sem bántottam.

Gyerekkorom óta fennáll, most 22 évesen

rosszabbodott.

Félek attól, hogy elveszítem a kontrollt, és szeretnék segítséget kapni.

10 éve tart ez az állapot és senki még csak nem is sejti hogy nekem ilyen problémáim vannak, csupán depressziót és szorongást diagnosztizáltak nálam 2018-ban,de már akkor is megvoltak ezek a tünetek és lényegében ezért is vert az apám,ami csak rontotta ezt az állapotomat és traumát is társított a már meglévő bajhoz.Az elmúlt években nem tudtam segítséget kérni,de rengeteget olvastam és kutattam valamint kísérleteztem magamon, hogy valós-e a veszély.Sajnos nagyon is az és a legrosszabb, hogy ez az állapot és ezek a tudatok vagy bármik is bennem,nem engedik hogy segítséget kérjek másoktól és hogy elmondjam ezeket.Szerencsére leírni le tudok dolgokat de a legnagyobb borzalmakat nem.Semmilyen gyógyszert nem szedek mert nem is tudja senki ezeket és segítséget sem kaptam amikor még lehetett volna.Mostmár túl késő lenne,mert már ott vagyok hogy ezúttal tényleg véget vetek az életemnek, mások védelmében.Nem szeretnék meghalni,de amikor nem én vagyok akkor azok a dolgok amiket mondok mikor nem én vagyok és amire gondolok az megmarad és emlékszem dolgokra amiket meg akarok tenni öntudatomon kívül.Nem szeretném ha másoknak is baja esne, már pedig több tíz ember van több tervekkel akiknek ártani akar.Valószínű hogy miután ezt leírom napokig rosszul leszek,mert ezzel büntetnek amikor próbálok segítséget kérni, ezért remélem hogy minél hamarabb látja ezt valaki aki tud is segíteni mielőtt baj történik és én eltűnök. Ha ezt egy szakember olvassa,az talán meg fogja ezeket érteni és tudni fogja mit tegyen. Igyekszem majd megakadályozni hogy ne törlődjön ez le amikor nem önmagam vagyok és amikor önmagam leszek akkor igyekszem válaszolni az üzenetekre,ha lesznek.Ez az utolsó esélyem hogy valaki meglássa hogy szenvedek és segítsen.

Előre is köszönöm.


febr. 22. 19:01
1 2
 1/13 anonim válasza:
86%

Voltál mostanában pszichiátrián? Ha nem, mindenképpen menj el, mert nekem (bár laikus vagyok) az a gyanúm, hogy szkizofrén vagy.

[link]

[link]

[link]

febr. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

[link]


Fogad meg az első válaszoló tanácsát, keresd fel a pszichiátriát... Kitartás!

febr. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
"Semmilyen gyógyszert nem szedek." Hát kéne. Gyógyszer nélkül nem múlik el a betegség, hanem egyre súlyosabb lesz. Egyáltalán dolgozni tudsz? Holnap reggel 8-kor időpontot kérsz a pszichiátriai szakrendelésre.
febr. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Válasz a hármasnak.


Tudom hogy gyógyszer nélkül nem múlik el,de nem tudok segítséget kérni orvostól mert amint orvos közelében vagyok, eltűnnek ezek a dolgok és az orvos sem veszi észre.3 hete voltam pszichiáternél de csak a szorongásról tudtam beszélni és a súlyos tünetek még csak nem is jutottak eszembe mintha nem is lennének.Mint mondtam, évek óta így van és mikor 14 évesen pszichiátrián voltam 2 hétig akkor sem látták az orvosok, pedig akkor még tudtam jeleket adni hogy lássák de ma már nem tudok.Akkor is csak szorongást és depressziót állapítottak meg,ami a legkisebb problémám.Az iskola is ráment és a matek egyáltalán nem ment és apámnak hála nem kaptam felmentést, hiába állapították meg a jogosultságot rá.Ezért középiskolában négyszer is buktam év végén matekból mert nem adták meg a felmentést,majd mire megadták volna addigra ismét megbuktattak.Majd sérvet kaptam és nem tudtam bejárni és a hiányzások miatt kirúgtak és nem volt pénz hogy másik suliba járjak ahová utazási költség kell és más pénzek.Próbáltam dolgozni,de fizikailag nem ment és pár hónap után már egyáltalán nem tudtam csinálni bármilyen munkahelyem volt.Állandóan ért a stressz mindenhol és most is és 10 éve fáj a fejem minden nap szünet nélkül és már nem bírom a hangokat és a fájdalmat.Semmilyen fájdalomcsillapító sem segít és szeretnék végre pihenni de nem tudok.Ha megkapom a segélyt elutazom és megteszem amire régóta vágyom és végre csend lesz a fejemben és nyugodt lehetek.

febr. 24. 17:56
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor írd fel a tüneteidet egy papírra, és a papírral menj a pszichiáterhez. Nem kell, hogy a tünet pont akkor és ott jelentkezzen. Az öngyilkossági gondolataiddal együtt.
febr. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Vki beszélgetett már vele?
febr. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%
Nálam nagyon hasonló, mind a betegség mind pedig az hogy senkinek nem mondtam sokáig, 1 év 3 hónapig, de már kezelnek, én is ezt javaslom hogy írd le egy papírra, én azt csináltam hogy chatgpt-vel össze szedtem egy összefoglalóban az összes fontos tünetet amit lefotóztam és a pszchihiáternek meg mutattam.
febr. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
Laikus vagyok, nem orvos, de ilyen tünetekre valószínűleg antipszichotikumot kell majd szedni, az kordában tudja tartani ezeket.
márc. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is mentális problémákkal küzdök és hozzád hasonlóan én sem tudtam a szakemberekkel rendesen közölni a tüneteimet, mert abban a pillanatban hirtelen kb. "megszűntek". Az előttem válaszolókhoz hasonlóan én is azt tudom tanácsolni, hogy írd le akár a telefonod jegyzeteibe, hogy mi történik a fejedben; vagy ha félsz hogy később kényszerből kitörölnéd, vesd papírra és rejtsd el valahova - így talán nehezebben veszed rá magad hogy kidobd/kitöröld. Nem vagyok pszichológus/pszichiáter, de az első hozzászólóhoz csatlakoznék, mert az általad leírt dolgok erősen hajaznak a skizofréniára. Brutális lehet ezzel együtt élni, de gyógyszerekkel és terápiával lehet rajta segíteni. Mindenképpen kérj segítséget minél hamarabb, és tudnod kell, hogy te erősebb vagy a fejedben lévő "démonoknál" és képes vagy leküzdeni őket! Nem szégyen ha egyedül nem vagy képes egyedül megbirkózni ezzel, mert megérdemled hogy teljes életet élj és a mai világban szerencsére minden segítséget megkapsz ehhez <3
márc. 5. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Egyre inkább kifogyok az időből.Már nem tudom visszatartani és közben erős is maradni.Azt hiszem ezúttal végleg vesztettem.

Sajnálom hogy nem voltam elég erős.

márc. 24. 22:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:

22 éves fiú vagyok. Egész életemben hangokat hallottam. 4 éve lettem rosszul, akkor diagnosztizáltak. Skizotíp személyiségzavar. Most már elég jól...

Szeretnék barátokat, barátnőt.. Lakótársat, hogy ne otthon lakjak. A hangok és az ezzel járó stressz miatt ez szinte lehetetlennek tűnik. Szeretnék megismerkedni másokkal, akik hasonló helyzetben vannak. Szívesen megosztom a tapasztalataimat. Szeretek beszélni a...

Miért van ez, hogy semmire se emlékszem 22 éves koromig?

A gyermekkorom traumatikus volt, de 18 évesen leléptem és innentől nem értem, hogy miért nem emlékszem, hogy mit csináltam 22 éves koromig. Lehet, hogy azt is törölte az agyam, mert akkor is szenvedtem?

Infarktusra mennyi esély van ezek alapján 22 éves lányként?

3 nappal ezelőtt este légszomjam jelentkezett, akkor elmúlt, majd másnap este ugyanúgy jelentkezett. Ma már reggel is, mert amikor felkeltem egybol eszembejutott, de estére sokkal rosszabb lett, mint napkozben, amikor nem csak arra figyeltem. Nagyon fáj a hátam, de az...

Néhány alkalommal voltam már a választott pszichológusnál aki első perctől fogva nagyon szimpatikus volt,s tetszett/tetszik is még mindig...

Gondoltam rá,hogy következő alkalomkor megmondom nem megyek többet,hisz tudom hogy ez nem lehet viszonzott érzés. Váltsak pszichológust? Vagy lehet ebből bármi?

22 eves vagyok, es a mai napig nem tudok felkeni idoben. Azt hittem, hogy ezt majd kinovom egyszer, de meg mindig nem. Mi lehet erre a megoldas?

Miota vilag a vilag, szeretek aludni, jol is alszom, nem kelek fel alvas kozben semmire, arra se ha mosdoba kell mennem, hanem amikor felkelek akkor erzem, hogy szaladnom kell. Ha zajokat hallok magam korul, akkor is forgolodok 1-2x es alszok tovabb, ha valaki almomban...

22 éves borderlineos nő vagyok. Mit csináljak?

Sziasztok, több éve diagnosztizáltak ezzel, de sajnos nincs semmi javulás. Semmi nemnem segít. Tényleg minden erőmmel azob vagyok, hogy ez a helyzet élhetőbb legyen a környezetemnek és nekem is, de csak addig jutottam, hogy az ismerőseim már nem veszik észre, hogy baj...




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!