Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbeteg vagyok, és a deja...

Pánikbeteg vagyok, és a deja vu érzésektől rosszul leszek. Vagy fizikai vagy mentális értelemben. Van valami tippje valakinek mi okozza és, hogy hogyan kűzdhetném le? (nyugtató nélkül)

Figyelt kérdés
2009. jan. 15. 14:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Pszichiáterhez kell menned. ne félj, ő sem gyógyszerrel fog első körben tömni. vszeg pszichoterápiával kezd, ami abból áll, hogy beszélget veled.

komoly mentális problémákat, mint pl a pánikbetegség, nemigen lehet egyedül legyőzni. szakszerű segítséget kell kérned.

2009. jan. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

sajnos ezen már túl vagyok.pszichiáter kezel szeratoninos gyógyszerrel és nyugtatóval.

de ez mellett ez még előfordul és ezt szeretném vhogy kezelni.de azért köszönöm

2009. jan. 15. 18:26
 3/15 anonim ***** válasza:
Mióta szeded a gyógyszereket? Ugyanis ezeknél kell néhány hét, mire érezni kezded a hatását, úgyhogy ha még mostanában kezdted, akkor türelem, előbb-utóbb hatni fognak. Ha mégsem, akkor másmilyen gyógyszerrel kell próbálkozni, és mellette szükség van a pszichoterápiára. Alternatív megoldásként esetleg lehet próbálkozni relaxációval vagy kineziológiával.
2009. jan. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
lassan 4 éve szedek gyógyszert,de közben volt már gyógyszer váltás.az állandó csak a nyugtatóm volt.
2009. jan. 16. 04:54
 5/15 anonim ***** válasza:
még szerencse, h deja vu-t ritkán lát az ember, és te legalább tudod, mi váltja ki a panaszaidat... vígasztaljon ez, nekem sokkal rosszabb, mert nem tudom mi okozza a rosszulléteimet :( nem figyeltem meg semmit, ami kiváltja, és egyszercsak úgy rámtör minden előzmény után...van, hogy napokig semmi, pedig csinálok mindent, amit egy átlag ember szokott, tömegközlekedéssel utazom,emberek között járkálok,szánkózni meg korcsolyázni megyek a befagyott tóra és ilyenkor semmi...és este mikor nyugiban lefekszem a tv elé és már nem várna rám semmi a páromon és az alváson kívül, jöhet a rettegés, ugyanis akkor tör rám...ennyit tudok, az időpontot, de ez sincs minden este, csak kb hetente egyszer...ha tudnám mitől van, legalább felkészülhetnék rá :(
2009. jan. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
minden előzmény után helyett minden előzmény nélkült akartam írni, bocsi...
2009. jan. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Néha rám is csak "úgy" tör egy pánikroham,nem kell feltétlenül ez az érzés hozzá.

1-2 tippet tudok mondani ami csökkenti a panaszokat.

Ha gondolod persze..

2009. jan. 18. 07:25
 8/15 anonim ***** válasza:
szívesen fogadnám a tippjeidet....tudod, nekem még nagyon friss eza dolog, nem tudom mit kellene csinálnom :( még orvos sem látott, mert vizsgaidőszak miatt nem volt rá időm, hogy kivizsgáltassam magam...
2009. jan. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

1:semmi koffein!(kávé,fekete tea,energia ital ,cola..stb

2:optimizmus!minden negatív gondolatod helyettesíts be a pozitív ellentettjével,próbáld egy kézmosásba is a jót látni(tudom hülyén hangzik,de az apró örömök okozzák a boldogságot)

3:testmozgás!nem kell hozzá konditerem,csak kicsit fárazd ki magad,hogy az endorfin és a szerazonint kitermeld és szinten tartsd.

Most hírtelen ennyi,de ha gondolod írok még.

Nem leszel már holnapra jobban ,de ha csinálod ezeket hamar rendbe jöhetsz.

2009. jan. 19. 07:43
 10/15 anonim ***** válasza:
köszönöm, megpróbálkozom vele...azaz nem, megcsinálom :) mellesleg ha gondolod, írd meg az emilcímemre az msned, és beszélgethetünk róla, ha épp ráérünk mindketten...
2009. jan. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!