Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » "Ébren álmodok", gondolom ez...

"Ébren álmodok", gondolom ez nem normális, valaki találkozott hasonlóval vagy tud ilyesmiről valamit? (részletek a leírásban)

Figyelt kérdés
Legtöbbször akkor fordul elő, ha éjfél után fekszek le és fáradt vagyok. Általában úgy néz ki, hogy az alvás határán vagyok és különböző álomképeket látok, legtöbbször csak arcok vagy személyek, általában ismeretlenek, néha szituációk is előfordulnak amit egyszer-kétszer irányítani is tudok, de van hogy vidám, vagy érdekes és inkább csak megfigyelem az eseményeket. Tudom hogy csak álom, de valahogy kellemetlen érzés és kicsit ilyesztő is. Ilyenkor megpróbálom vagy a fejemet vagy a kezemet mozgatni, először nem akar mozdulni de aztán sikerül és akkor felébredek. Viszont ha nem csinálom ezt akkor egy egyre erősödő és nagyon kellemetlen zugást érzek és egy idő után elkezd tőle fájni a fejem ami azután se múlik el ha felébredek. Előfordul olyna is hogy már majdnem teljesen éber vagyok és látom a szobámat, de az álomkép is még ottvan mintha halucinálnék, persze tudom hogy nem valós. Gondoltam hogy lehet a stressz miatt, de alig ér valami stressz szóval nem értem. Előre is köszi a válaszokat :)
2010. nov. 28. 22:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Elképzelhető a fáradtság az oka, ha valaki nagyon fáradt nem tud elaludni. Nem jön az álomfázis. Bagoly vagyok én is, pedig jó lenne beprograznom magam hogy 10 körül lefeküdjek. Az agynak pihenésre volna szüksége, és van egy biológiai óránk, amit ha megszegünk, vagyis bűnözünk vele, visszaüt. Én ezzel magyaráznám a te problémádat.
2010. nov. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

alvási paralízis amikor lebénulsz, hipnagóg hallucináció amikor látsz valamit

tökre normális

2010. nov. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nem cuccozol te veletlenul ?:))
2010. nov. 29. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

értem,köszi a válaszokat

@05:50 nem, de lehet az segítene XD

2010. nov. 29. 08:45
 5/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a tudatosálmodás határán vagy, ilyenkor gyakoriak az alvási paralízisek (egy hormon blokkolja az alvás bizonyos szakaszaiban a mozgást). Igazából nem okoz problémát, sőt állítólag egy ilyen alvás pihentetőbb, nekem még nem volt benne részem; azt mondják, hogy nem mindenki képes rá.
2010. nov. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!