Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki születésétől fogva gonosz?

Figyelt kérdés
Most néztem meg a Jófiú(The Good Son)című filmet. Egy nagyon gonosz gyerekről szólt, aki rendes, normális családban lakik, és belefojtotta a kádba a kisöccsét, állatokat kínoz, az anyját is megakarta ölni. A lényeg, hogy ezt igazi sorozatgyilkosokról is olvastam, hogy normális családban nevelkedett, mégis ez lett belőle. pl.: Már nem tudom melyik sorozatgyilkos 2 évesen! késeket tett az anyja ágyába, hogy arra feküdjön, és állatokat kínzott. Tehát szerintetek létezik olyan, hogy gonosznak születik valaki?
2010. dec. 2. 09:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
74%
Betegnek születhet valaki, de gonosznak nem.
2010. dec. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
43%
Sajnos vannak ilyen emberek, pl. Tim Curry.
2010. dec. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
84%

tudományosan ez még nincs eldöntve. Sokat vitáznak azon, hogy melyik a nyomósabb: az "öröklött" vagyis az ösztönös tulajdonságok, vagy a tanult és nevelt dolgok. Régen optimista és pesszimista felfogásra bontották (optimista szerint az emberek tabula rasa-ként, vagyis tiszta lappal indulnak, és csak felvesznek tulajdonságokat, pesszimmista szerint viszont hozunk magunkkal születésünkkor...)

A mai világban azt az átfedést látom, hogy mindneki azt mondja áhh nevelés kérdése, de senki nem fogadna örökbe cigánygyereket, mert áh, tuti meglopna.

Olyan viszont hogy valaki eredendően gonosz, szélsőségesen értve, nincs. Annak oka van. lehet ezt keresni pszichológiában pszichoanalízissel, vagy biológiában vagy akárhol, de ha egy pici ygerek a kádba fojtja a testvérét annak valami baja van.

2010. dec. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
22%
Előfordul, ezért kellene hitre is nevelni a gyerekeket. Isten elől nem lehet elbújni, előtte nincsenek titkok és a bűnökért minden esetben büntet. Azért van rengeteg alattomos ember, mert azt tanulták, hogy a látszat a törvény ("hiszem, amit látok").
2010. dec. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
83%

Én most 3 ilyen filmet is láttam, nagyon furcsa volt a Joshua nevű volt a legjobb.Én ismertem olyan gyereket az óvodában, akitől mindenki félt. Volt neki egy olyan leírhatatlan kisugárzása, ami megrémített mindenkit..nem tudom szülői neveklés volt-e az oka.Talán.Felnőtt korába baltával rohangált az udvaron ...

Viszont láttam egy műsort zseni gyerekekről és ott volt egy srác, akinek 150 -es volt az IQ-ja..Elkezdett beszélni a politikáról és a fajgyűlöletről és a végén kijelentette, ha hatalomra jut, kivégzi az össze kisebbségit..7 éves volt..És itt nem volt rossz nevelés, semmi..

2010. dec. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Igen, éppen ez az. Ha valaki rendes családban születik, és mégis sorozatgyilkos lesz, annak nem lehet se genetikai oka, se nevelési oka. Érdekes...
2010. dec. 2. 14:03
 7/21 anonim ***** válasza:
84%
pszichopata nem csak neveltetéstől lehet valaki, szociopata sem
2010. dec. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
86%

sérült valaki nem csak szószerint értelemben vett enveléstől lehet.

egyes embereknek sokkal könnyebben torzul a személyiségük mint a többinek. ez kortárscsoport nyomása miatt is kialakulhat, de akár a média miatt is. néah egészen függetlennek tűnő okok miatt alakul ki deviáns viselkedésforma, ezértis nehéz őket feltárni.

én mindenesetre továbbra is azt mondom, hogy olyan hogy "gonosznak" született, olyan nincs. olyan van hogy beteg, olyan van hogy külső hatások miatt betegszik meg, de alapvetően nem születik úgy baba hogy az mindenféleképpen gonosz lesz.

2010. dec. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
46%
Lehet, hogy valami tumor nyomja az agyukat vagy csak simán van valami baj az agyukkal.
2010. dec. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
54%

tegnap 14:03


Nemcsak nevelés meg genetika van, hanem önnevelés is. Hibás gondolatmenetekkel valaki eljuthat addig, hogy sorozatgyilkos legyen, ehhez nem kell okvetlenül pszichiátriai betegség. Egy ember már 6-8 éves korban felül tudja bírálni a nevelést, simán képes az önálló gondolkodásra, nem beszélve a 12-13 éves kort és ami azután jön, szóval a nevelés lehetőségei roppant behatároltak.


Ettől függetlenül persze gyakoribb, hogy egy ilyen bűnöző pszichiátriai beteg. Vagy egy érdekes példa a texasi egyetemi toronyból lődöző fickóé, akiről a boncolásakor derült ki, hogy észrevétlen agydaganata volt.


Senki sem születik gonosznak, mert az ember 3 kilós vaksi, fázós, magatehetetlen bőgőmasinának születik. Később bőven van rá idő, hogy kialakuljon a sorozatgyilkos személyiség.

2010. dec. 3. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!