Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha az édesapámnak mentális...

Ha az édesapámnak mentális problémái voltak (súlyos depresszió, idegösszeroppanás ilyesmi), akkor valószínűleg bennem is meg van a hajlam igaz?

Figyelt kérdés
Testvérének is hasonló problémái vannak, én apukámat szinte csak úgy ismertem, hogy beteg volt, és hogy őszinte legyek, én nem szeretnék olyan lenni mint ő volt, bár tisztelem, de sajnos a család majdnem emiatt szétment...
2010. dec. 12. 20:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A mi családunkban is hasonló a helyzet csak nekem anyukám az érintett. Lehet hogy ezért bennünk is megvan a hajlam de egyáltalán nem biztos hogy ki fog alakulni a betegség. Én pl. nagyon is erősnek érzem magam lelkileg és ha valami rossz történik velem mindig arra gondolok hogy csak azért sem fogok elkeseredni mert ebből a szempontból egyáltalán nem akarok anyura hasonlítani (nagyon sok másban igen), és csak azért sem fogok elkeseredni. Így az ő betegsége még erőt is ad nekem.
2010. dec. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom ez mennyire számít, de gyakran én már most is kibukok dolgokon pl mikor aludni szeretnék csak szuszog mellettem valaki, és nagyon ideges leszek tőle. És még sok ilyenem van...
2010. dec. 12. 21:09
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A hajlam öröklődése alatt szerintem azt értik, hogy erősen láttál bizonyos reakciókat, így rögzültek benned reagálási minták.

Állítólag nem végzetszerűen elkerülhetetlen, hogy te is olyan legyél, viszont ehhez tudatosnak kell lenned és figyelni saját reakcióidat.

ha komolyan gondolod, önismereti csoportok, pszichodráma nagyon tudja segíteni azt a folyamatot, hogy elszakadj a régi, "öröklődő" mintáktól.

2010. dec. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó esélyed van rá, hogy te is beteg légy, én is hasonló cipőben járok, mint te! Amíg nem súlyos a helyzet, keress fel egy pszichológust, ő tud segíteni.
2010. dec. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kicsi az esélye, hogy elmebetegséget örököljön az ember.
2010. dec. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
Jézusom micsoda válaszok vannak itt. Látszik hogy abszolút hozzá nem értő emberek válaszai. Semmiféle (!!!) pszichés zavar NEM ÖRÖKLŐDIK!!! Az már más kérdés hogy a gyermek rendkívül befogadó mind a -, mind a + tulajdonságokat illetően, ezért a fejlődése, és a személyisége kialakulása során átveszi mindazon mintákat, amiket a szüleitől látott, még akkor is ha az mániákus depresszió. Így nemcsoda hogy depressziós szülőknek depressziós gyerekei lesznek, vidám pozitív gondolkodású szülők pedig újra kitermelik önmagukat és vidám pozitív gyermekeik lesznek. De ennek semmi köze a genetikához, és mindenkiben ott van a lehetőség a változtatásra. Nem feltétlenül ajánlanék neked pszichológust, viszont önismeretet annál inkább!
2010. dec. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Húha, tegyük ezt helyre :) Kedves válaszolók, ne írjatok olyan témához választ, amihez halvány lila .... sincs. Sajnos minden elmebetegséget lehet örökölni, még a depressziót is, ami nem elmebetegség kategória. A hajlam alatt nem az értendő, hogy "azt látod és olyan leszek te is" :) Hajlamot öröklünk, akkor a génjeinkben történik meg az elváltozás, ami vagy elő jön vagy nem, vagy enyhén, vagy súlyosan.
2010. dec. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem válaszoltam a kérdésre ne haragudj: TE irányítod az elméd és NEM ő téged! Ha ezt tudod, akkor nem lesz baj! Ha mégis, akkor ott van a természetgyógyászat, homeopátia, jóga, meditáció, kineziológus, terápiák. Úgyhogy nyugi :)
2010. dec. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmiféle pszichés zavar nem öröklődik??? Nem a zavar,hanem az arra való hajlam öröklődik!
2010. dec. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A hajlam a génekben van, nem a gondolkodás felelős érte.... A gondolkodással NEM TUDOD MEGVÁLTOZTATNI a génjeidet....

Honnan szedted ezt?!

EZO TV?

2022. márc. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!