Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon erős, hirtelen hangulat...

Nagyon erős, hirtelen hangulatváltozások utalhatnak mentális betegségre? Vagy mi okozhatja őket?

Figyelt kérdés

Barátnőmről van szó. Van olyan, hogy nap elején még nagyon vidám, de tényleg extrém módon jó kedve van, nap végére meg már az öngyilkosság is megfordul a fejében, úgy érzi, semmi értelme az életének, ilyenkor minden gondját megoldhatatlannak érzi, stb. Aztán van, hogy több napig viszonylag normális, és egyszercsak megint rájön.


Nem akarom elhagyni ez miatt, de nagyon rossz. Mit tegyek? Hogyan segítsek neki?


2010. dec. 15. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A barátnődnek valószínűleg olyan (talán nem is tudatos) vágyai vannak, amiknek a megvalósítására pillanatnyilag semmi lehetőség nincs. Olykor talál némi halvány reménysugarat, hogy változhat valami, de amikor rájön, hogy ismét falakba ütközik, eluralkodik rajta a mélabú.

Próbáljátok kideríteni, hogy mik ezek a célok, lehet hogy együtt többet tudtok tenni értük.

2010. dec. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
mániás depresszió nekem is az van, rengetegszer van hogy csakúgy röhögőgörcsöt kapok, és nevetgélek, vidám vagyok, aztán meg ugyanabból a lelkiállapotból képesvagyok néhány perccel később kizuhanni és elkezdtem magam ócsárolni mennyire semmi vagyok, aztán megint jókedvem lesz. ciklikusság, hullámvasút a jellemzők.
2010. dec. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
próbáljon szedni magnéziumot, én is így vagyok mint ő, és amikor olyan világvége-hangulatom van, bekapok egy tablettát és úgyahogy átmegy
2010. dec. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%
drogozik
2010. dec. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%

Bipoláris avagy mániás depresszió.


Nehéz sors..., Ő maga észre sem veszi, hogy mikor felhangolt azt természetesnek érzi, ezáltal túlpöröghet.

Onnan zuhanva pokol a hirtelen rosszkedv.

2010. dec. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2010. dec. 16. 14:24
 7/7 anonim válasza:
60%
A kérdés engem is foglalkoztat. Nekem a sógórnőm ilyen. Nem vagyok vele jóban. Egész nap röhögcsél, rám meg úgy néz, mint egy gyilkosra. Nem bántottam meg tudtommal semmivel. Anyám 67 éves nyugalmazott óvónő. Istennek hála egészséges, de a sógórnőm már nyíltan a házát akarja. Az unokának is olyanokat tanít, azt monogatja anyámnak, hogy "mama, menj a temetőbe", meg hasonlók. Sajnos ezt tűrni kell, nincs olyan törvény ami akadályozná beteges tetteiben.
2014. febr. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!