Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csinálhatnék? Kényszerbete...

Mit csinálhatnék? Kényszerbetegség.

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok. 11 éves korom óta vagyok kényszerbeteg. Hogyan győzhetném le önerőből? Tudom hogy hülyeség de mégis nehéz.
2010. dec. 20. 14:43
1 2
 1/13 tetris ***** válasza:

Elég régóta megvan már ez a gondod. Ha egyedül is meg tudnád oldani a dolgot, már megtetted volna. Nincs más megoldás, segítséget kell kérned. A jelek szerint egyedül nem fog menni.

A kényszerbetegségek ált. nem győzhetőek le csak úgy elhatározás útján. A dolgok mélyére kell ásni, hogy mi váltja ki ezt a pótcselekvést. Ezt viszont csak szakember képes megtenni.

Sztem ne várj tovább a csodára. Menj dokihoz.Az a biztos megoldás, hidd el.

2010. dec. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az a probléma hogy ezt senki nem tudja mert ha tudnák megpróbálnának segíteni hozzánemértően. És így hogy nem alkalmazkodnak a hülyeségeimhez így kordában tudom tartani (úgyahogy). Annyi pénzem meg hogy orvoshoz menjek nincsen.
2010. dec. 20. 16:00
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha fizeted a tb-t, ingyen tudsz orvoshoz menni. Nekem csak kényszergondolataim voltak, nem voltam kényszerbeteg, de gyógyszerrel tökéletesen elmúltak.
2010. dec. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy nekem a kényszergondolatok együtt vannak a cselekvéssel. Gyógyszert meg nem szívesen szednék.
2010. dec. 20. 18:44
 5/13 anonim ***** válasza:
Senki sem szívesen szedi, de természetesen a te döntésed. Mindenesetre egy próbát megér elmenni az orvoshoz, elbeszélgetsz vele, mik a lehetséges megoldások, biztos van gyógyszer mentes megoldás, terápia, megkérdezed milyen lehetőségek vannak, amik ingyenesek.
2010. dec. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

kérdezőnek: szerintem sem kell erőltetni az orvost meg a bogyókat.

sok esetben téves diagnózist állítanak fel, a gyógyszerek meg tönkre is tehetnek, megértem, hogy nem vonz. egy valami viszont biztos, nem fogod egyedül, inger nélkül legyőzni.azt sem tudjuk, miről van szó és miért csinálod, nem ismerünk, hogy megmondjuk az összefüggéseket. az ingyenpszichológust barátnak hívják, de ha egy sincs, akkor marad a szakember.

2010. dec. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az a helyzet hogy a félelmeimet próbálom meg ezekkel a tök értelmetlen cselekvésekkel elkerülni. Amint lenne egy komoly férfi az életemben elmúlna a félelmem (miszerint nem fogok tudni férjhez menni) és nem lenne semmi bajom. Amíg a volt barátommal voltam elmúlt majdnem teljesen a bajom csak vele nem működött sajnos. Barátaim vannak de senki nem tudja ezt.
2010. dec. 21. 17:08
 8/13 anonim válasza:
Súlyos kényszerbeteg vagyok, kórházban is voltam, hidd el, ha napi 24 órában gyötör, nem fogsz gyógyszer nélkül meggyógyulni. Nekem segített! Ha csak napi 1-2 órában van jelen, használd a gondolat stop technikát, neten utána tudsz nézni.
2010. dec. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. dec. 22. 09:29
 10/13 anonim ***** válasza:

kérdező:

a legtöbb probléma megoldható lenne segítséggel, de olyan közegben ahol nem érdeklődnek az emberek, vagy nagyon primitívek, fennáll a lehetősége.

Ha lennének barátaid, akkor ezt is tudnák rólad, vagy nevezzük korlátolt barátságnak azt, amikben vagy. Komoly férfit meg nehéz találni, hiszen a legtöbb férfi nem tudja komolyan venni a nőket. Ennek is meg van az oka. De ez külön téma lenne. Ehhez ismerkedned kellene, de ha ennyire zárkózott vagy, hogy a barátaid sem tudnak rólad dolgokat, akkor lehet, hogy nehezen nyitsz új emberek felé. Egy párkapcsolat sok kockázattal járni, nagyon nehéz fenntartani 2 ember közt a jó kapcsolatot, ha közel kerülnek egymáshoz. Nyilván te is észrevetted. De még mindig nem tudjuk, milyen pótcselekvéseket végzel. Ha nincs kedved kiírni, akár privátban is elmondhatod, vagy ha csak beszélni szeretnél, írhatsz nekem.

De az az igazság, hogy amint másokhoz fordultál, önerőből nem győzöd le. Nem baj, ha segítséget kérsz.


Ahhoz hogy tudjuk, mennyire súlyos, ismerni kellene a problémád mélyebben, akkor már lehet, hogy szakemberrel is megvizsgáltathatnád magad. De ez olyan dolog, hogy van aki dohányzik, és 30 év után egyik napról a másikra leteszi. Van aki meg nem képes abbahagyni a koplalást, vagy altatót szed állandóan, ahelyett, hogy rendbetenné magát-életmódját-stb. Tehát ahhoz hogy tudjuk, orvosra van e szükséged, több ismeret kellene.

Az jogos félelem, hogy nem szeretnél magányban élni. Kell egy férfi, aki törődik veled, aki szeret, értékel, stb. Ha ezt nem oldod meg, ott lesznek a pótcselekvések. Van aki pont ezért ugrik bele kényszerkapcsolatokba, mert mindenkitől törődést remél, pedig pont ettől lesz értéktelen mások számára. Vagy van aki azért iszik, mert szomorú hogy alkoholista. Ezek ördögi körök is lehetnek.

Mint mondtam írhatsz privátba, de ha ennyi is elég, akkor nem muszáj részletezned.

2010. dec. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!