Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pánikbetegség tünetei...

A pánikbetegség tünetei kihatnak a rohamokon túlra is?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy lehetséges-e, hogy a tünetek (nálam: deperszonalizáció, világ idegen megélése, szédülés, gyengeség) nem csak pánikroham közben jelentkeznek, hanem fennállnak a köztes időben is? Lehet esetleg, hogy a szorongáshoz van köze?
2010. dec. 25. 13:55
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
+ a tünetek közül kihagytam az irracionális, néha már paranoid (ezek sem komolyak általában és nem hatnak ki a tetteimre, csak megijesztenek) félelmeket.
2010. dec. 25. 13:57
 2/16 anonim ***** válasza:
Irracionális félelmek, reszketés, szédülés, gyengeség, légszomj, erős szívdobogás, fejfájás, feszítő érzés a fejben, vagy a testben mindenütt, végtagfájdalmak, mellkasi fájdalom, szorítás, koncentrálási zavarok, szorongás az emberek között. Ez csak pár tünet, ami most eszembe jutott, azok közül, amik nekem voltak.
2010. dec. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nekem ezek rohamokon túl is gyakoriak...
2010. dec. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Pontosan ugyanígy vagyok, mint te, és nem tudom, ez még belefér e pánikbetegség fogalmába, vagy valami komolyabb bajom van e. Mondta az orvos, hogy beképzelek magamnak dolgokat, pl ez a derealizáció, mondtam, hogy idegennek, álomszerűnek érzem a külvilágot, és majdnem nem antidepresszánst kaptam, gondolom antipszichotikumot akart adni, mint a skizofréneknek, de maradtunk az antidepresszánsnál. Lehet, hogy az utóbbi mondatomban túlreagáltam a dolgokat, de akkor nagyon megijedtem. Szerencsére a gyógyszer hat, két hét után elmúlt a derealizáció, már majdnem beleőrültem, mert már több hete, hónapja fennállt, és nagyon féltem, hogy végleg elvesztem a külvilággal való kapcsolatot. Remélem tényleg "csak" pánik zavar.

Amúgy légszomj, szédülés, szorongás, gyengeség fennállhat pánikbetegség alatt egész nap, végül is a dereazicáió is egy ugyanilyen tünet, de akkor is aggasztó, hogy akárhol olvasni a pánikbetegségről, mindenhol az van, hogy ezek a roham alatt állnak fent, lehet, hogy módosítani kéne a leírásokat, mert így halálra rémülök, és már azt hiszem skizofrén vagyok. De gondolom úgy van, ahogy írod, hogy valószínűleg a szorongás okozza az egész napos tüneteket.

2010. dec. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
én is pont a skizofréniától féltem...nekem nagybátyám is valami olyasmivel lett diagnosztizálva. És bármilyen furcsa dolog történt körülöttem, mindig elbizonytalanodtam a valóságban...Nagyon rossz. Mindenesetre megnyugtat, hogy nem csak én vagyok így vele.
2010. dec. 25. 18:55
 6/16 A kérdező kommentje:

18:51


egyébként milyen idős vagy?

2010. dec. 25. 18:59
 7/16 anonim ***** válasza:

24 éves nő vagyok. Te?

Meg nálam is voltak ilyen paranoid gondolatok, megijedtem egy-egy olyan dologtól gyógyszer előtt, ami teljesen magától értetődő. Pl ritkán járt a buszom, tudhattam, hogy ritkán jár, mégis azt hittem, hogy történik valami, nem veszem észre a buszt és hasonló megmagyarázhatatlan érzések. Meg, hogy sütöttem valamit, elrontottam, nem értettem a helyzetet, majd pár nap múlva kiderült, hogy csak elnéztem a receptet, de akkor abban a pillanatban megijedtem, amikor nem sikerült, nem értettem a helyzetet.

Nekem egy távolabbi rokonom volt skizofrén és öngyilkos is lett :S

2010. dec. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Konkrétan pánikbeteg kb 4 éve voltam, most is voltak rohamok, de inkább már attól, hogy bepánikoltam, hogy megint furán érzékelem a külvilágot, tehát előbb jöttek a fura érzések most.
2010. dec. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Megint én. Nagybátyádnak mik a tünetei?

Mondjuk én azzal nyugtatom magam, hogy biztos csak a szorongástól van az egész, és így jön ki rajtunk, nem vagyok besorolható konkrétan egy betegségbe, mert azért sok tünet nincs ami a skizofréniában van, pl hallucináció, ami az egyik legfontosabb tünet, de azt is hallottam, hogy a sk.-nak sok fajtája van. Jársz orvoshoz?

2010. dec. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Igen, egy ideje eljárok terápiára. Nekem is pont ilyen megmagyarázhatatlan félelmeim vannak, amikre visszagondolva, ha már kihevertem, arra jövök rá, hogy egyáltalán nem kellett volna félni tőlük, de akkor abban a helyzetekben konkrétan halálfélelmeim voltak miattuk. (És persze jöttek a tünetek...)

Nekem egy-két olyan eset volt, hogy megijedtem, nehogy legyen valami mérgező az ételben (nem feltétlenül szándékos mérgezésre gondoltam, ám mivel féltem az ilyen gondolatoktól, állandóan ezek is jöttek. Egyszerűen azt hittem, hogy belekerül(hetet)t valami mérgező. Csak úgy tudtam megenni ezeket, ha láttam, hogy valaki más is megeszi rajtam kívül. (Persze ettől még jobban megijedtem)


Nagybátyámnak voltak hallucinációi, nemcsak hallott, látott is dolgokat amik nem voltak ott.

2010. dec. 26. 08:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!