Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire avatjátok be az...

Mennyire avatjátok be az ismerőseiteket abba, hogy mentális problémákkal küzdötök?

Figyelt kérdés

Nekem a szűk család tudja, de igazából csak a párom és anyukám tudja kezelni a helyzetet. Testvérem nem igazán érti, úgy érzem, és sokszor csak forgatja bennem a kést, biztos nem direkt, de csak bánt, hogy miért nem megyek több helyre, miért nem élek úgy mint, "ahogy kéne", mint más "normális" emberek.

Hirtelen abbahagytam egy tanfolyamot, egy csoporttársam írt, hogy miért hagytam abba, aztán írtam neki, hogy nem lustaságból, hanem mert nem voltam jól, utaltam rá, hogy gondjaim vannak, de nem is nagyon válaszolt :S

Úgy veszem észre, aki nem találkozott ilyen helyzettel, nem tudja kezelni, vagy azt hiszi hülye vagyok, tisztelet a kivételnek, de inkább nem mondom senkinek, mert nem tudni, hogy reagál.


2010. dec. 29. 10:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Még szerencsésnek mondhatod magad! Nekem még igazából a családom sem fogadja el! vagyis elég nehezen...A volt kapcsolataimban állandóan problémát okozott ez és a férfiak ezt nehezen kezelik,vagy egyáltalán nem tudják! Szerintem intelligencia és empátia KÉNE hozzá,hogy a mi nehézségeinket LEGALÁBB elfogadják nem méghogy hátráltatnak,visszahúznak és leszolnak amiatt,amiről mi igazából nem tehetünk!Mert ezt mindenki csak hisztinek fogja fel általában,de nekünk tudni kell kezelni..és nekünk kell okosabbnak lenni! Ki kell mozduli,erőt venni magunkon,hallgatni a segítőkre,akik tudják mi a pálya..és le#&@>rni azokat,akik lustának vagy hülyének titulálnak! Ezzel már együtt kell élnünk és ha valaki nem tud kellően azonosulni ezzel,akkor hagyd a fenébe,mert úgysem fogja megérteni,mert ő nem lát bele a te dolgaidba! A te betegségedbe...Fel a fejjel..de én még mindig azt mondom,h a szeretteinkre és aki megért minket de leginkább magunkra támaszkodhatunk!
2010. dec. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha lehet, nem avatok be senkit, nem olyan a mentális betegségek megítélése a mai magyar társadalomban, hogy ezt érdemes megtenni!

Van elég bajom, nem kell,hogy mások is bántsanak.

2010. dec. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyet értek az elsővel..

A család tudja, de nem igazán tud vele mit kezdeni, szóval nem is téma nálunk. Amúgy szerintem néha csak intelligencia is elég lenne hozzá, hogy ne tahóskodjon az, akinek lövése sincs az egészről. Nekem a többség, aki tudja, csak simán nem vesz róla tudomást, és szerintem még ez a legjobb. Viszont az egyik "barátnőmben" újra és újra csalódok emiatt (sok időt töltünk együtt), voltam már előtte rosszul is (pánikroham), akkor ő is megijedt, segített és együtt érző volt, de mindig úgy csinál mintha elfelejtette volna. Tehát ha pl. nem megyek vele kirándulni, fel van háborodva, hogy önző vagyok, és ha mondom, hogy "de hát már a gondolattól rosszul leszek", arra az a válasza "hát ha így állsz hozzá". Számomra hihetetlen, hogy egy kedves, jószívű lány, aki elvileg szeret engem, és láthatta is mit állok ki, szintén inkább hülyének néz, és műbalhénak tekinti a dolgot.. ez mondjuk eléggé elveszi az ember kedvét nagy közönség beavatásától..

2010. dec. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, hasznosak voltak! Hozzáfűzni valóm nincs nagyon a dolgokhoz, mindannyian ugyanazt éljük át, tudjuk milyen ez.
2010. dec. 29. 14:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen. Én nagyon hosszú ideig nagyon rosszul voltam, végül fél év pszichiátriei rehab lett belőle, szóval akkor már nem nagyon tudtam eltitkolni senki elől. Csontsoványra fogytam, nem bírtam sehová elmenni, állandó rosszullétek, és még így is egy csomó ember ilyenhülyeségeket vágott a fejemhez, mint "csak unatkozol, ha dolgoznál nem jutna annyi időd magadat sajnálni" és társai. :( Annyira elkeserítő. De nem panaszkodom,mert a férjem 100 %-ig mellettem állt. De ez akkor is olyan szomorú, hogyha valakinek csontja törik, vagy bármi olyan baja van, amit kimutat egy gép, akkor rögötn mindenkimelléáll. Mi pedig nele is dögölhetünk, akkor is csak hisztisek maradunk. :(
2010. dec. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Illúzió: "normális emberek" és "ahogy kéne". Te sem véletlenül tetted idézőjelbe. A normális ember csak egy látszat. Amiért nem mondod el a problémád, és más sem. Viselkedni/élni pedig sehogy sem "kell". Azért folyamodunk a fenti álarchoz, mert kényelmes, vagy előnyöket rejt. A legtöbb ember küzd valamilyen lelki problémával, sokan nem is tudnak róla. Ez igaz a testi betegségekre is.


Rajtad múlik, kit mennyire avatsz be. Ne másokhoz igazodj.

2010. dec. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!