Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegek, akik antidepress...

Pánikbetegek, akik antidepresszánst és nyugtatót kaptatok, mennyi idő után kezdhettétek el csökkenteni a nyugtatót?

Figyelt kérdés
2011. jan. 1. 23:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez nagyon változó.

Az antidepi, és a nyugtató típusa, és adagja, a beteg elmondásából leszűrt terápia (+ az orvos tudása). Ha minden t elmondtál a dokinak őszintén, és teszel magad is a gyógyulásért, akkor az orvosod már az első ellenőrzés után ( ált 1.hónap vége) látni fogja az eredményt, és ált 3 hónap után a nyugtatót már lehet csökkenteni. Ha most kedted a kúrát, ne ezen meditálj. 2 évig nem tudsz rászokni a nyugtatóra, még ha szedni is kell. Ezek a gyógyszerek együtt hatnak.

2011. jan. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, kb 3 hónapja szedem és csökkenthettem. 2 hetente csökkentem féllel, nemrég az esti adagot feleztem, de úgy éreztem vissza állok az egészre, mert éreztem valamit. Már nem emlékszek az orvos mit mondott, mennyivel csökkentsem, lehet, hogy túl gyors voltam, de januárban megyek vissza, akkor beszélek vele.
2011. jan. 2. 11:09
 3/5 anonim ***** válasza:
Értem. Önként ne csinálj semmilyen csökkentést. Ezt az esetet is mondd el a dokinak. Ő majd kellőképpen értékeli. Ne akarjál sietni. Ebből a betegségből alaposan, és teljesen ki kell gyógyulni. A két szer, együtt hat. Ne akarjál okosabb lenni. Ha még egyszer visszaesel, sokkal rosszabb lesz, mint a mostani. Okoz neked valamilyen kellemetlenséget a gyógyszer? Ugye nem igazán. Akkor ne zúgolódj, hanem gyógyulj. A szedés ideje 6 hónap. Aztán 6 hónap tünetmentesség után lehet elkezdeni az antidepi csökkentését, ami újabb 6 hónap, mire 0-ra érsz. És akkor már nem esel vissza. Illetve csak annyi az esélye, hogy újból elkapod, mint bármi mást is...
2011. jan. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi, persze nincs semmilyen gondom a gyógyszerekkel, már másodjára esek át a procedúrán, úgyhogy tudom, hogy megy, csak nem emlékeztem pontosan mit mondott az orvos, de most megmaradt estére az egész szem. Elsőre is nagyon jól meggyógyultam, szedtem ahogy kell, csak visszaestem :S Mondjuk most már felismerem azokat a körülményeket, amik kiválthatják belőlem, a nagy változások, meg a túlterheltség, hogy egyszerre akarok megülni több lovat, de igazán de csak egy dologra tudok odafigyelni, elég a munka, mint stresszel járó tevékenység. Most már igyekszek, hogy többször ne hozzam magamat ilyen helyzetbe.
2011. jan. 3. 15:15
 5/5 A kérdező kommentje:
És sajnos vagy nem sajnos, nem emlékszek arra sem, hogy pár évvel ezelőtt mennyi ideig szedtem pontosan és mikor hagyhattam abba, töröltem az emlékeim közül az egészet, nem gondoltam, hogy még hasznát veszem az információknak :)
2011. jan. 3. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!