Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan gyógyítható vagy...

Hogyan gyógyítható vagy egyáltalán gyógyítható-e végérvényesen a pánikbetegség, szorongásos depresszió?

Figyelt kérdés
2011. jan. 3. 16:39
 1/5 tetris ***** válasza:

IGEN! 100 %-ban gyógyítható! Pszichiáter orvos írhatja fel az erre való gyógyszereket, de segít a pszichoterápia is, és jótékony hatással van rá a relaxáció, és a jóga is.

De a legfontosabb az orvosi segítség.

A felírt gyógyszerek nem fognak azonnal hatni. Ezek a szerek lassabb hatásmechanizmussal rendelkeznek, mint ált. más pirulák.

A hatásuk a szedés kezdetétől kb 3-4 hét múlva jelentkezik.

2011. jan. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem 16 éve nem sikerült kigyógyulni. Valószínűleg azért, mert az első tünetek jelentkezése után évekig nem ismerték fel a betegséget.

Ha időben felismerik és megfelelő orvosi ellátást kapsz, van esélyed.

2011. jan. 4. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
hát engem 4 éve gyógyszereznek, de ez nem élet, így nem akarok gyereket sem vállalni, gyógyulni akarok, de nem tudom, hogy egyáltalán lehet-e ebből örökre kiút. hipnózisról hallotam, nagyon jó lenne:(
2011. jan. 4. 12:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is 4 éve szedem a frontint amit kaptam pánikbetegségre.Pontosabban nem mindig szedem,vsak ha érzem,hogy jön a szédülés remegés stb.De viszont volt idő amikor hónapokig nem kellett.Ez mindig attól függ milyen lelkiállapotban vagy.Legalábbis nálam igy van.
2011. jan. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Figyelj! 65 vagyok. 24 éves koromtól azért rettegtem és idéztem elő olyan tüneteket, mint akinek infarktusa van, hogy mára rájojjek: Mi a fasztól féltem??? Tök feleslegesen!!! Féltem utazni, a lakott helyeket elhagyni stb. Egyszóval nem élvezni az életet!! Másodjára férjhez menve a férjemben bízva elkezdtem nem felni! Gyógyszerek nélkül!!! A hangjától megnyugodtam!!! Tehát valami oka van, hogy félsz! Azt kell likvidálni és nem gyógyszerekkel kell élni! A halállal pedig meg kell barátkozni és akkor mersz élni!!! Nekem sokat segitett pl amikor egy napot hospice házban önkéntesként dolgoztam!!! Egy napot!!! Mindjárt szebbnek láttam mindent!!! Orultem, hogy én egészséges vagyok és szabadon mehetek-jöhetek!!! Ennyi! Magadon segíts!!! A gyógyszer nem megoldás!
2019. febr. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!